Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Obłuda - najcięższy grzech

dodano: 22.02.2019, 11:06
akcje wątku: drzewko

Autor: Cyrenejczyk

"Słowo „obłudnik” oznacza aktora. Aktor to osoba, która wchodzi na scenę i udaje kogoś, kim tak naprawdę nie jest. W rzeczywistości może być pijakiem, ale na scenie zagra świętego człowieka. Jest wielu religijnych obłudników zachowujących się w ten sposób. Ich sceną jest kościelna sala lub korytarz. Gdy przychodzą na niedzielne nabożeństwa, ubierają się w szatę świętych ludzi. Jest to zbliżone do sztuki dramatycznej. Modlą się, nauczają, są bardzo aktywni, ale kiedy schodzą ze sceny, którą jest kościół i sala zgromadzeń, stają się znów sobą. Żyją tym samym starym życiem, którym żyli wcześniej. Gdybyś poszedł do domu aktora i odkrył, że nie zachowuje tak samo jak na scenie, zapewne nie byłbyś zaskoczony, gdyż wiesz, że wcześniej tylko odgrywał jakąś rolę, a tu jest sobą. Tak jest z wieloma chrześcijanami. W kościele udają śpiewając piosenki o wielkim oddaniu Bogu, ale nie doświadczają tego w swoim życiu. Gdy wracają do domu, znów są tacy jak zwykle. To Jezus potępiał najbardziej.

Takie grzechy jak morderstwo, cudzołóstwo, kradzież, etc, postrzegamy jako najcięższe, choć Jezus uznał obłudę za najcięższy z grzechów. Obłuda to udawanie, że jest się świętym, gdy prawda jest zupełnie inna. Jeśli uważnie czytasz o tym, czego nauczał Jezus w ewangeliach to zobaczysz, że potępiał takie religijne aktorstwo częściej, niż cudzołóstwa, morderstwa, etc. Czytamy w ewangelii o kobietach, które były cudzołożnicami, a których Jezus nie potępił. Były skruszone, a Jezus je zbawił. Obok Jezusa na krzyżu wisiał morderca, który po tym, jak żałował swoich grzechów, został zbawiony i poszedł do nieba. Jezus nigdy nie potępiał morderców, gdyż oni wiedzą, jak każdy na świecie, że to co robią jest złe. Sednem nie jest to, że nie jest to grzeszne, ale są to jawne grzechy, które każdy uznaje za złe.

Na podstawie: Zac Poonen - Nauka chrześcijańska - Lekcja 53 - Nie módl się jak obłudnicy (http://oblubienica.eu/czytelnia/artykuly/zac-poonen/nauka-chrzescijanska/lekcja-53-nie-modl-sie-jak-obludnicy)"

• Re: Obłuda - najcięższy grzech|Apostata Franciszek 22.02.2019, 11:46
    Broń Boże przed takimi nauczycielami.
    "Pluralizm i różnorodność religii, koloru, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej Woli Boga poprzez którą stworzył On ludzkie istoty". Franciszek
    Odpowiedz
  • Re: Obłuda - najcięższy grzech|Cyrenejczyk 22.02.2019, 11:49

a co z nami?
    właśnie uświadomiłem sobie, że popełniłem ten najgorszy z grzechów
    Odpowiedz
  • Re: Obłuda - najcięższy grzech|Apostata Franciszek 22.02.2019, 11:50

a co z nami?

Kościół nauczał, że obłuda to najcięższy z grzechów? Nie.
    "Pluralizm i różnorodność religii, koloru, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej Woli Boga poprzez którą stworzył On ludzkie istoty". Franciszek
    Odpowiedz
  • Re: Obłuda - najcięższy grzech|Boski 22.02.2019, 15:38

a co z nami?

Luzik.To że pan lubi kłamać na forum i ma 6 czy 7 kont,logując się na zmianę co kilka minut z innego konta to nie obłuda.Takie "grzeszki" należy traktować z przymrużeniem oka :)
    Odpowiedz
  • Re: Obłuda - najcięższy grzech|Apostata Franciszek 22.02.2019, 11:49

Ale czego się spodziewać po heretyku?
    Odpowiedz
  • Re: Obłuda - najcięższy grzech|AnnaMS 22.02.2019, 19:01
    Warto przypomnieć, jakie - zgodnie z nauczaniem KK - grzechy wołają o pomstę do nieba:
    1. Umyślne zabójstwo.
    2. Grzech sodomski.
    3. Uciskanie ubogich, wdów i sierot.
    4. Zatrzymywanie zapłaty sługom i robotnikom.

A obłuda jest po prostu bardzo niebezpieczna, bo nie pozwala widzieć swoich grzechów, a tym samym blokuje nawrócenie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook