Otwarte forum dyskusyjne Frondy

O skuteczności egzorcyzmów

dodano: 19.12.2012, 0:11
akcje wątku: drzewko

Autor: Sodalitium Pianum

www.objawienia.info - objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki.

W ostatnią niedzielę w parafii polonijnej w Cork odbyła się pogadanka z księdzem egzorcystą Arturem Wroną. Miałem przyjemność zamienić kilka słów z tym kapłanem. Ów ksiądz postawił tezę, że egzorcyzmy hinduskie, żydowskie czy protestanckie są również skuteczne. Oponowałem przedstawiając historię o egzorcystach żydowskich z Dziejów. Ów ksiądz na to, że nie wyszło im, bo powoływali się na Pana Jezusa a nie na Jahwe. Ja na to, że Jahwe to również Pan Jezus, bo prawdziwy Bóg jest Trójosobowy. Ów ksiądz na to, że nie szkodzi, bo Bóg nigdy nie opuszcza swoich dzieci i jest z tymi, którzy bez winy trwają w obiektywnym błędzie. Odpowiedź taka mnie wtedy usatysfakcjonowała, ale zaraz pomyślałem sobie - zaraz zaraz - coś tu nie gra. Bo czemu księża ostrzegają przed udziałem w obcych obrzędach egzocystycznych, które narażają NIEŚWIADOMYCH ZAGROŻEŃ katolików na niebezpieczne wpływy. Tutaj ignorancja już nie jest usprawiedliwieniem a tam ma być?  Coś mi tu jednak nie gra....

• Re: O skuteczności egzorcyzmów|Polipid3 19.12.2012, 13:50
    oj nie gra!
    Modernizm nieuchronnie prowadzi do apostazji!
    Tak i tu będzie, o ile nie pójdzie po rozum do głowy.
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|Sodalitium Pianum 19.12.2012, 14:23

oj nie gra!
    Modernizm nieuchronnie prowadzi do apostazji!
    Tak i tu będzie, o ile nie pójdzie po rozum do głowy.

Miałem właśnie wrażenie, że taki pogląd to usprawiedliwanie dialogu międzyreligijnego. Jak szaman odprawia "egzorcyzm" nad jakimś Zulu z wioski to według księdza działa Bóg, a jak przychodzi do owego szamana nieświadomy niczego ochrzczony to ochrzczony może zostać opętany. Tak przynajmniej zrozumiałem to tłumaczenie.
    www.objawienia.info - objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki.
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|MarNiok 19.12.2012, 16:46
    Wspominany ksiądz to sie chyba książki "CZARNY SAKRAMENT"naczytał, bo dokładnie jakby zywcem wnioski z niej wyjete przedstawia
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|osiol 20.12.2012, 9:18
    czy ten ksiadz to nie przypadkiem z tzw. judaizantow ?

(oczywiscie przyjmujac relacje sp za prawdziwa)
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|osiol 20.12.2012, 9:20
    a przy okazji nie slyszalem o praktykach egzorcystycznych w hinduizmie

czy ksiedzu aby sie cos nie pomylilo (ew. zdajacemu relacje)
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|Anaja 20.12.2012, 22:06

a przy okazji nie slyszalem o praktykach egzorcystycznych w hinduizmie

czy ksiedzu aby sie cos nie pomylilo (ew. zdajacemu relacje)

Osioł
    W hinduizmie są. Ale potem osoby będące po takich egzorcyzmach nie mogą liczyć na pomoc u naszych egzorcystów. Bo z reguły jest to nieskuteczne. Pamiętam relację jednego z naszych egzorcystów, który nie dawał rady i bardziej doświadczony kolega (nie pamiętam który z tych znanych na świecie) poradził mu dać sobie spokój z tą osobą
    Anaja
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|osiol 21.12.2012, 22:31

Osioł
    W hinduizmie są. Ale potem osoby będące po takich egzorcyzmach nie mogą liczyć na pomoc u naszych egzorcystów. Bo z reguły jest to nieskuteczne. Pamiętam relację jednego z naszych egzorcystów, który nie dawał rady i bardziej doświadczony kolega (nie pamiętam który z tych znanych na świecie) poradził mu dać ...

w imie kogo egzorcyzmuje sie demony w hinduizmie ?

w imie innych jeszcze potezniejszych demonow ?
    Odpowiedz
  • Re: O skuteczności egzorcyzmów|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 20.12.2012, 22:30
    Po prostu zalezy od ksiedza . Jak chce to mozna byc jak nie to nie . Liczy sie szczerosc . Grozne moze byc gdy ktos chce obrjrzec szol . To brudna intencja .
    Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook