Otwarte forum dyskusyjne Frondy

O skażeniu

dodano: 13.09.2020, 21:40
akcje wątku: drzewko

Autor: DelfInn

Jako, że mam zrozumieć co tam Koryła ma na myśli, zostałem zmuszony do lektury jego kolejnej wypotki, będącej komentarzem do tektu, będącego reakcją na artykuł z money.pl, o idiotycznych pomysłach polityków, powstałych na podstawie jeszcze bardziej idiotycZnych badań naukowców, finansowanych decyzjami tych samych polityków, wszelako z dla odmiany z Działu Nauka. Myślałem, że nie skończę tego zdania, ale nie lubię się znęcać nad czytelnikami. W przeciwieństwie do Koryły. Do rzeczy.

Największe na świecie silniki okrętowe podczas 280 dniowego rejsu potrafią wyemitować nawet 5200 ton tlenków siarki. Te morskie potwory napędzające największe kontenerowce i tankowce mają moc nawet 109 tysięcy koni mechanicznych i ważą nawet 2300 ton. USA, Kanada i Unia Europejska planują więc wprowadzenie przepisów, które na zawsze „oczyszczą” transport morski, a wcześniej sprawią, że statki będą pływać dalej od wybrzeży, które w ten sposób zostaną nieco odsunięte od wpływu gazów spalinowych emitowanych przez statki. Zdaniem specjalistów transport morski odpowiada za 18 do 30 procent światowego zanieczyszczenia tlenkami azotu i stoi za 9 procentami zanieczyszczenia tlenkami siarki. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że statki lubią pływać wzdłuż brzegów, a 70 procent emisji zanieczyszczeń odbywa się nie dalej niż 400 kilometrów od lądu. 85 procent tego zanieczyszczenia dotyczy tylko Półkuli Północnej. Na koniec: transport morski - jak obliczono - ma także swój udział w globalnym ociepleniu. Wynosi on 4 procent. h.k.

Całość: https://www.focus.pl/artykul/kontenerowce-truja

I jeszcze to: https://www.rp.pl/artykul/1328844-Firmy--ktore-najbardziej-truja-swiat.html

Nie mam nadziei, ze Korył i jego Michał znaja te materiały. Nie mam zadnych watpliwosci, ze nie znaja ich mazowieccy politycy i sponorowani przez nich polskojezyczni naukowcy.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook