Otwarte forum dyskusyjne Frondy

O feminiżmie słów znalezionych kilka.

dodano: 12.01.2021, 22:35
akcje wątku: drzewko

"

Musiałem na nowo podjąć temat feminizmu, albowiem całą prawie sobotę i niedzielę studiowałem dzieła z zakresu historii państw mongolskich tworzonych w XIII i XIV wieku na obszarze Powołża i Azji Środkowej. Tym, co rzuca się w oczy od razu, przy analizie funkcjonowania tych organizacji, jest podobieństwo do naszej dzisiejszej sytuacji. Priorytetem władców mongolskich czy to w Złotej Ordzie czy w Iranie jest budowa ośrodków masowej produkcji i organizacja szybkiego eksportu w nadziei na maksymalny zysk, a także zrównanie w prawach kobiet i mężczyzn.

To bowiem gwarantuje wspomnianą intensyfikację produkcji, a także podnosi ceny niewolnic, prawie tak wysoko jak ceny niewolników. Jeśli ktoś do tej pory wyobrażał sobie, że organizacja państw mongolskich zalatywała neolitycznym prymitywem, musi zmienić zdanie. Było dokładnie odwrotnie.

My zaś zamieniliśmy się w XIII wiecznych Mongołów w bardzo prosty sposób – odrzuciliśmy naukę Kościoła, a przyjęliśmy paradygmaty cywilizacyjne, które nazwaliśmy, nie wiadomo dlaczego, nowoczesnymi. To nie jest żadna nowoczesność, ale kultura wielkiego stepu z czasów Nogaja. Aha, właśnie, Nogaj…immanentną cechą mongolskich organizacji powoływanych do życia po śmierci Czyngis Chana była kreacja uzurpatorów. Takich jak Nogaj. Ktoś tych ludzi musiał popierać, a my nie wiemy do końca kto. Normalnie bowiem władzę powinni sprawować Czyngisydzi, jak w Iranie, ale z jakichś powodów ich karty były słabsze. Można powiedzieć, że to dlatego iż Orda Nadwołżańska miała stałego kontrahenta dla swojego eksportu e Egipcie, ale ja myślę, że to nie wyczerpuje dyskusji. Na pewno były jakieś inne czynniki.

Kolejną ważną cechą organizacji mongolskich był rozmach, głównie w produkcji. Zorganizowanie w jednym pokoleniu wielkich ośrodków produkujących ceramikę i wyroby stalowe, eksportowane następnie do Egiptu, to był tak zwany pikuś. Równie łatwo zbuntowani władcy występujący przeciwko prawowitemu, albo i nie, chanowi, zaopatrzeni w wielką armię, pieniądze i sojuszników, dewastowali te ośrodki nie zostawiając tam nic poza fundamentami, odkopywanymi później przez radzieckich archeologów. To jest rzecz niezrozumiała dla przeciętnego konsumenta treści historycznych, który wie, że Mongołowie mieszkali w jurtach. To go śmieszy i wywołuje w nim lekceważenie.

Oczywiście, ale jak się pokazuje tańczących żydów z sekty Chabad Lubawicz, to nie jest już takie śmieszne i łatwiej uwierzyć, że ci faceci w głupich ubraniach, trzęsą kluczowymi branżami, prawda? A nie jest do końca pewne czy każdy z nich ma w domu łazienkę, czy też chadza do mykwy. Przywiązanie do powierzchownych oznak cywilizacji i władzy jest największym błędem współczesnego człowieka.

I to właśnie dotyczy feministek, które chcą uciec od tego, co nazywają tradycyjną rolą kobiety w patriarchalnym społeczeństwie. Spieszę donieść iż najmniej patriarchalnym społeczeństwem było społeczeństwo Złotej Ordy. Rola kobiety była tam przemożna i dziewczyny mogły decydować w zasadzie o wszystkim. Oczywiście w praktyce oznaczało to zupełnie coś innego, niż się wydaje dzisiejszym feministkom. A co im się wydaje? Przede wszystkim żyją one złudzeniem, że feminizm to jest coś nowego, co przyniesie kobietom nieznaną do tej pory wolność, ale przede wszystkim nieznaną do tej pory władzę. Tak się składa, że wariatowi nie można wytłumaczyć jego błędu, bo on wie lepiej, a do tego dostaje różne długoletnie gwarancje, albowiem ma strzec poprzez swoją postawę i obłęd czegoś, czego sam do końca nie rozumie

. Zupełnie jak ten Nogaj w wielkim stepie, samozwańczy chan pochodzący z podrzędnego klanu. Tak więc patrząc na feministki stajemy bezradni wobec obłędu i jakichś gwarancji. Jak na to reagować? Kwestia pierwsza – nie może wydarzyć się w stadzie ludzkim nic, co by nie miało w przeszłości jakiejś głębokiej i nierozpoznanej analogii. Gdyby tak było, najwięksi bezbożnicy nie szukaliby potwierdzenia dla swoich błędów i herezji w Piśmie Świętym, a czynią to notorycznie. Nie istniałby też badania historyczne, bo i po co?

No, a one jednak istnieją, wymyślił je Pan Bóg, jak mniemam osobiście, na pohybel naszym wrogom, którym się zdawało i zdaje nadal, że mogą nimi manipulować ukrywając teksty źródłowe i ujawniając co jakiś czas ich, co bardziej rewelacyjne fragmenty. To jest oczywiście postawa wyrażająca taką pychę, że gdybym ją ustawił na swoim podwórku i wlazł na czubek, widziałbym wieże Paryża. Przy każdej w zasadzie próbie narzucenia „nowoczesnego paradygmatu” dyskusji na temat roli płci we współczesnym świecie i dawniej wychodzi na plan pierwszy ten wielki step.

Z czym w ogóle wiązać takie zjawisko jak feminizm i relacje pomiędzy płciami? Mam na myśli konteksty szersze, kulturowe, a nie rodzenie dzieci i ich wychowanie, jako przyrodzoną misję kobiety. Z różnicami pomiędzy życiem na wsi i w mieście. To jest dość oczywiste. Władcy europejscy raczej nieczęsto wpadali na pomysł, by niszczyć duże ośrodki, choć były takie momenty, że czyniono to notorycznie.

Można tu wskazać na wikingów, na Ragnara i jego synów, mówiąc wprost. W miastach zmianie ulegała funkcja kobiety, która na wsi rzeczywiście rodziła dzieci i była ich opiekunką. Przyjmujemy też powszechnie, że musiała ciężko pracować, co moim zdaniem jest dyskusyjne. Już prędzej była chroniona, ze względu na kruchość swojego życia i ważną funkcję społeczną. Mnożyły się za to przypadki porwań i zniewoleń.

Co innego w mieście, tam sprawy przyjmowały inny obrót, lekarz, był blisko, a ludność spędzona ze wsi do miast miała zagwarantowaną tak zwaną wolność, czyli dostęp do alkoholu i seksu bez ograniczeń. Jak wszyscy wiemy jest to ściema, bo te ograniczenia istnieją, są jeszcze silniejsze niż poza ośrodkami produkcji, ale się o nich mało mówi. Żeby nie płoszyć zdobyczy.

Wielki step połączył wszystko w jednym. Mongołowie rozwijali produkcję, ludność ze wsi do miast przenosili na siłę, a rola kobiet mongolskich była przemożna. Oczywiście mam tu na myśli kobiety pochodzące z klas wyższych, rola bowiem dziewczyny spoza arystokracji i szlachty, spoza kasty feudalnej nawet polegała na tym, że były one wykorzystywane do najcięższych prac, tak samo jak mężczyźni. I ponosiły za wszystko taką samą odpowiedzialność. Kiedy organizowano produkcję ozdobnej ceramiki, którą pokrywano ściany meczetów w dzisiejszym Uzbekistanie, nakładcy było wszystko jedno, kto miesza glinę, chłop czy baba. Ważne żeby były ręce do roboty.

I to jest istotna funkcja feminizmu, jest on na stałe zrośnięty z organizacją pracy. Nam się dziś wydaje, że żyjemy w epoce zaawansowanych technologii i nie ma już powrotu do prymitywnych metod produkcji.

Niestety to jest myślenie obłąkane, wszystko zależy bowiem od tego, ile miast postanowi spalić Ragnar z synami i jak będzie zorganizowana wymiana pomiędzy nimi a samozwańczym chanem Nogajem. Może się okazać, że ów luksus, do którego przywykliśmy, przynajmniej w niektórych obszarach, był tylko chwilowym zjawiskiem.

Feministki zaś zagwarantują, że tania produkcja, potrzeba do tego, by ich rola została należycie wyeksponowana, dokonywać się będzie za pomocą urządzeń prostych, takich jak blok i dźwignia.

Oczywiście trochę żartuję, ale trochę nie. Tylko ktoś bardzo głupi bowiem, może się spodziewać, że zostanie wyróżniony bez przyczyny, tylko z tytułu samego istnienia i przynależności do określonej płci.

Bramy triumfalne na przywitanie wojowników Nogaja, posiadających nierozpoznane gwarancje, są już przygotowane, czekamy aż pojawią się pierwsze forpoczty, które nasze dzielne dziewczyny demonstrujące na ulicach w każdą pogodę, czy to śnieg czy deszcz, obrzucą kwiatami.

Na dziś to tyle. Aha, jeszcze reklama

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/wojny-czyngis-chana/" "

 

Całośc stąd i reszta tu  : https://coryllus.pl/feminizm-czyli-kultura-wielkiego-stepu/

 

 

 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Brunhild Ciccio 13.01.2021, 0:39
  mozę spojrzenie w przyszłość?


  https://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/pubs_archive/pubs-pdfs/2017/spars-pandemic-scenario.pdf

  Jedna z ekonomistek twierdzi, że lepiej się przyzwyczajać do dystansu społecznego 1,5 metra i więcej ponieważ zbytna bliskość zakłóca pracę czytników które będą musiały pobierać dane biometryczne. Nie jest jasne do końca czy dane bio.... z telefonu kom czy bezpośrednio z ciała. Niemniej jednak transakcje bezgotówkowe to już standard....
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Brunhild Ciccio 13.01.2021, 0:45

  mozę spojrzenie w przyszłość?

  https://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/pubs_archive/pubs-pdfs/2017/spars-pandemic-scenario.pdf

  Jedna z ekonomistek twierdzi, że lepiej się przyzwyczajać do dystansu społecznego 1,5 metra i więcej ponieważ zbytna bliskość zakłóca pracę czytników które będą musiały pobierać dane biometryczne. Nie jest jasne do końca czy dane bio ...


  Poleca, wczytać się treść strony nr 6

  m.in. w 2021 virus zmutuje w zwierzętach azjatyckich, które będą musiały zostać "poświęcone"....żeby zatrzymać pandemię
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Adalbert1241 13.01.2021, 1:13

  Poleca, wczytać się treść strony nr 6

  m.in. w 2021 virus zmutuje w zwierzętach azjatyckich, które będą musiały zostać "poświęcone"....żeby zatrzymać pandemię


  Apokalipsa jak Wasza Lordowska Mośc wie jest jako jedyne objawienie ( i chyba najstarsze "w tem temacie " bezwarunkowa.

  https://e-religijne.pl/pl/p/Nadchodzi-kres.-Mistyczne-wizje-konca-Swiata-Wincenty-Laszewski/9186?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=8487620042&gclid=EAIaIQobChMIlPeCh9CX7gIVwuvtCh09IQx8EAYYAyABEgKtYPD_BwE

  aktualne niestety :(
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Adalbert1241 13.01.2021, 1:18

  Poleca, wczytać się treść strony nr 6

  m.in. w 2021 virus zmutuje w zwierzętach azjatyckich, które będą musiały zostać "poświęcone"....żeby zatrzymać pandemię


  W sumie próby trwały lata całe przez ptasie, świńskie itp.
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Adalbert1241 13.01.2021, 1:17

  mozę spojrzenie w przyszłość?

  https://www.centerforhealthsecurity.org/our-work/pubs_archive/pubs-pdfs/2017/spars-pandemic-scenario.pdf

  Jedna z ekonomistek twierdzi, że lepiej się przyzwyczajać do dystansu społecznego 1,5 metra i więcej ponieważ zbytna bliskość zakłóca pracę czytników które będą musiały pobierać dane biometryczne. Nie jest jasne do końca czy dane bio ...


  Szybko idzie. Na chama już. Bez żenady.
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Zawistowski 13.01.2021, 11:01
  Feminizm różne ma oblicza. Bardzo różne. W wersji z którą zetknąłem się w Hiszpanii, jest to "walka o równą godność" a przede wszystkim sprzeciw wobec przemocy fizycznej.
  Kiedy kolejny machista zabija swoją kobietę (żona i kobieta, to w hiszpańskim takie samo słowo) a robi to podobno zwykle w przypadku przyłapania jej na zdradzie, wtedy "feministki" zbierają się w grupkę i wiążą fioletowe kokardki na okolicznych drzewach i słupach. Transparenty na 8-go marca nie mówią nic o macicy, aborcji, czy Kościele - domagają się bezpieczeństwa, choć widziałem też rewolucyjny religijnie: "nie powstałam z twojego żebra!".
  W Am. Pd. to już inna jazda - patriarchat jest tam osią systemu a demonstracja 8-go marca, gdzie z jednej strony są czołgi a z drugiej butelki z benzyną, mają charakter antysystemowy.
  Natomiast w PL jeszcze co innego. Hiszpańskojęzyczne źródła wymieniają nasz kraj, jako tradycyjnie silnych, niezależnych kobiet, gdzie podział ról w małżeństwie nie istnieje. Konopnicka, Nałkowska, czy Orzeszkowa, na których wzrastaliśmy, to dla nich nurt feministyczny a "Przygoda na Mariensztacie" z 1954 jest dla ideologów gender studies symbolem nowej świadomości w kulturze masowej.

  Polski feminizm to takie gender+, czyli "absolutnie nie ma żadnej różnicy między kobietą a mężczyzną, prócz tej, że mężczyzna ma kilka defektów". W rzeczywistości, wprowadzenie realnego równouprawnienia w Polsce (także w przestrzeni obyczajowej) wiązałoby się z utratą przywilejów kobiet
  "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa*. (Ga 5,22-23)
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Adalbert1241 13.01.2021, 15:07

  Feminizm różne ma oblicza. Bardzo różne. W wersji z którą zetknąłem się w Hiszpanii, jest to "walka o równą godność" a przede wszystkim sprzeciw wobec przemocy fizycznej.
  Kiedy kolejny machista zabija swoją kobietę (żona i kobieta, to w hiszpańskim takie samo słowo) a robi to podobno zwykle w przypadku przyłapania ...


  Zbyt długo trzymał się tam kalifat czy tez na skutek świeżych nabytków "kulturowych"?
  Odpowiedz
 • Re: O feminiżmie słów znalezionych kilka.|Adalbert1241 13.01.2021, 15:08

  Feminizm różne ma oblicza. Bardzo różne. W wersji z którą zetknąłem się w Hiszpanii, jest to "walka o równą godność" a przede wszystkim sprzeciw wobec przemocy fizycznej.
  Kiedy kolejny machista zabija swoją kobietę (żona i kobieta, to w hiszpańskim takie samo słowo) a robi to podobno zwykle w przypadku przyłapania ...


  "wprowadzenie realnego równouprawnienia w Polsce (także w przestrzeni obyczajowej) wiązałoby się z utratą przywilejów kobiet "

  To opcja optymistyczna. Niestety w EU wariant będzie mniej optymistyczny.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook