Otwarte forum dyskusyjne Frondy

NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060

dodano: 13.01.2021, 0:21
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.

Jeszcze nie wiemy jak będzie z dostępnością RTX 3060, ale cena w Polsce w okolicy 1500 zł za kartę nie poraża. Fajne jest TDP oszacowane na 170 W, przy wersji TI ok 200 W. Moja stara ciągnie powyżej 200 W i nie osiągnie poziomu RTX 3060, więc mam już faworyta, ale czekam, bo cierpliwość może być bardzo korzystna. Jako fan zimnego Intela czekam, aby sprawdzić, czego tak naprawdę można będzie oczekiwać od I7-11700K i jaka będzie cena, bo AMD w ramach rekompesaty za gorszą wydajność może korzystnie obnizyć ceny. Ten rok, jeżeli chodzi o podespoły do PC, może nie bedzie tak tragiczny jak 2020, w którym masowo sprzedały się w Polsce komputery "gamingowe" z  I7-4790K z GTX 1660 :-D - hit allegro za kilka tysięcy złotych :-D.

• Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Adalbert1241 13.01.2021, 1:08
    To nie i9 teraz?
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Adalbert1241 13.01.2021, 1:10
    Intel Core i9-9920X
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |tia 13.01.2021, 1:21

Intel Core i9-9920X

Widziałem wrześniowe i październikowe aukcje i oczom nie dowierzałem, że ludzie kupowali, ale wiesz, ledowe wiatraczki robiły swoje :-D. Zresztą najmocniejszy procesor 4 generacji nie jest kiepski na rozgrywkę, w 1080p sobie radzi radzi z GTX 980 TI, a ponadto do nauki zdalnej i nawet grania to sobie można kompa zbudować nawet na Xeon E5 2620 V3 za ok. 20 dolców od Chińczyków. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=3VCW0hsi2XI&t=442s
    Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Adalbert1241 13.01.2021, 1:29

Widziałem wrześniowe i październikowe aukcje i oczom nie dowierzałem, że ludzie kupowali, ale wiesz, ledowe wiatraczki robiły swoje :-D. Zresztą najmocniejszy procesor 4 generacji nie jest kiepski na rozgrywkę, w 1080p sobie radzi radzi z GTX 980 TI, a ponadto do nauki zdalnej i nawet grania to sobie można kompa ...

:) To prawda Tia. Cieszy mnie każdy przebłysk zdrowego rozsądku u kupująch. Wtedy ciągle jest nadzieja :))
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Pan PiSowczyk 13.01.2021, 1:22
    Da się na tym odpalić Minecrafta?
    Wciąż piękny, waleczny i młody
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |tia 13.01.2021, 1:27

Pewnie, z palcem wiesz gdzie.
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Pan PiSowczyk 13.01.2021, 1:44

Pewnie, z palcem wiesz gdzie.

Wiem, zgrywam się. A Kolega jaki ma stosunek do Linuxa, że tak z ciekawości zapytam jak już jesteśmy w tematach komputerowych? Bo ja jestem nieuleczalny windziarz od ponad 20 lat, mimo że przetestowałem wiele dystrybucji Linuxa.
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Wstęga Möbiusa 13.01.2021, 23:07

Wiem, zgrywam się. A Kolega jaki ma stosunek do Linuxa, że tak z ciekawości zapytam jak już jesteśmy w tematach komputerowych? Bo ja jestem nieuleczalny windziarz od ponad 20 lat, mimo że przetestowałem wiele dystrybucji Linuxa.

Cóż, Wojtełe. Linuksa testowaliśmy w 1997. Potem mieliśmy równolegle na dysku windę i lina, a od jakichś 15 lat wystarcza nam sam Linux. Fascynatami gier nie byliśmy i nie staliśmy się.

https://i.postimg.cc/MZRYWBnz/screenshot.png
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Adalbert1241 13.01.2021, 1:30

Ta karta to kawał niezłego grzejnika i nie bez powodu.:))
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Pan PiSowczyk 13.01.2021, 1:41

Ta karta to kawał niezłego grzejnika i nie bez powodu.:))

Panie kochany... Jakieś 7 lat temu kupiłem sobie za tysiąc złotych bydlę NVIDII długie prawie na całą obudowę, z trzema wentylatorami i z dodatkowym podwójnym zasilaniem. To był GeForce 760 GTX, takich rozmiarów nie zapomina się nigdy. Ale pamiętam też, że nie byłem dostatecznie zadowolony z wydajności tej karty.
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Stajger_Hsiwej 13.01.2021, 9:42
    A wydawało się że AMD namiesza w midzie. A karta fajna, 12 gb pamięci tylko przepustowość trochę mniejsza.
    Odbicie lustrzane. Soft power.
    Odpowiedz
  • Re: NViDIA pozamiatała - premiera RTX 3060 |Boski 13.01.2021, 22:37
    Jeszcze zostaję przy moim GTX1080
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook