Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"

dodano: 11.09.2019, 17:40
akcje wątku: drzewko

Autor: Duinne

I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"

"Prymas Polak odniósł się również nazywania przez sąd biskupi pokrzywdzonego Mariusza Milewskiego "wspólnikiem grzechu cudzołóstwa". <b> - Myślę, że to jest sformułowanie bardziej kanoniczne niż obiektywna rzeczywistość, ponieważ jest to osoba wykorzystana i skrzywdzona. Nic więcej na ten temat nie można powiedzieć </b> - powiedział. 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prymas-wojciech-polak-o-mariuszu-milewskim-ofierze-ksiedza-pedofila,967934.html?fbclid=IwAR0bfSN6VaFI61Y2yQXHnrt5_yPuROdA2j6GFhy5xDfdfX71-GRwPXKKjaE

• Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Ateistyczny lewak 11.09.2019, 17:49
    Wedlug zasady: …"jako I my odpuszczamy naszym winowajcom"... a winnym jest oczywiscie ofiara gwaltu, wina to oczywiscie wyciagniecie gwaltu na swiatlo dzienne.

To jest mowa do owieczek I baranow na poziomie IQ owieczek I baranow w PiS-owskim "prawie I sprawiedliwosci"...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Niechodliwy 11.09.2019, 18:03
    kanoniczność - zgodność z ustalonym porządkiem (kanonem), np. w Piśmie Świętym, światach fantasy. - sjp.pl
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Duinne 11.09.2019, 18:12

kanoniczność - zgodność z ustalonym porządkiem (kanonem), np. w Piśmie Świętym, światach fantasy. - sjp.pl

Jak najbardziej w kanonie z "samo sie zagubi i jeszcze tego drugiego czlowieka wciaga".
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Niechodliwy 11.09.2019, 18:22

Jak najbardziej w kanonie z "samo sie zagubi i jeszcze tego drugiego czlowieka wciaga".

Przynajmniej są konsekwentni. Po co im lewackie określenia jak "gwałt", "wykorzystywanie seksualne" albo "molestowanie"? Kapłani nie gęsi i swój język mają.
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Miecz Damoklesa 11.09.2019, 19:44

Przynajmniej są konsekwentni. Po co im lewackie określenia jak "gwałt", "wykorzystywanie seksualne" albo "molestowanie"? Kapłani nie gęsi i swój język mają.

W USA już się nie mówi 'rape victim' lecz 'unwilling sperm recipient'.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Ateistyczny lewak 11.09.2019, 20:51

W USA już się nie mówi 'rape victim' lecz 'unwilling sperm recipient'.

:D
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Duinne 11.09.2019, 23:04

"Zasada pierwsza: uzywaj eufemizmow zamiast wlasciwych okreslen napasci na dzieci na tle seksualnym. Nigdy nie uzywaj okreslenia "gwalt", nazywaj to niewlasciwym zachowaniem albo "naduzyciem."

Z raportu Grand Jury o molestowaniu dzieci w szesciu diecezjach stanu Pensylvania , ktory to raport wyodrebnil, miedzy innymi, siedem powtarzajacych sie strategii postepowania hierarchow koscielnych w przypadkach molestowania dzieci przez ksiezy
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Adalbert1241 11.09.2019, 20:31
    No i ? ?
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Maj Majewski 11.09.2019, 20:36

No i ? ?

No i albercik, wasze brednie kanoniczne są li tylko bredniami a nie obiektywną rzeczywistością.
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Ateistyczny lewak 11.09.2019, 20:51

No i albercik, wasze brednie kanoniczne są li tylko bredniami a nie obiektywną rzeczywistością.

Splonkuj tego cymbala, odzyskasz wieczny spokoj… tego niezaleznego od myslenia publicyste tez splonkuj.
    Odpowiedz
  • Re: Nowomowa, czyli "sformulowanie bardziej kanoniczne"|Adalbert1241 11.09.2019, 21:09

No i? :D:D
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook