Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Niewolnicza mentalność

dodano: 12.10.2019, 18:15
akcje wątku: drzewko

Autor: AnnaMS

Po czym poznać lewoskrętną mentalność leminga III stopnia?

Po tym, że rzuca się na książkę tylko dlatego, że autorowi przyznano Nobla lub ogląda film, bo ten zdobył Oskara.

• Re: Niewolnicza mentalność|alchemik 12.10.2019, 18:22
    Powitać. Powitać. Jak to śpiewał Jan Kaczmarek po przyznaniu Nobla Czesławowi Miłoszowi?

Nie znałem pana, panie Czesławie,
    choć mi maturę wydano
    i wierszy pańskich z głowy nie strzelam,
    bo strzelać nam nie kazano.
    Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|AnnaMS 12.10.2019, 18:46

Powitać. Powitać. Jak to śpiewał Jan Kaczmarek po przyznaniu Nobla Czesławowi Miłoszowi?

Nie znałem pana, panie Czesławie,
    choć mi maturę wydano
    i wierszy pańskich z głowy nie strzelam,
    bo strzelać nam nie kazano.

Nie piszę o cenzurze, przecież. To były inne czasy. Był też tak zwany drugi obieg.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|Adalbert1241 12.10.2019, 19:28

Nie piszę o cenzurze, przecież. To były inne czasy. Był też tak zwany drugi obieg.

Przeca pisza że obowiazkowe
    https://kultura.onet.pl/ksiazki/bieguni-czy-ksiegi-jakubowe-to-lektury-obowiazkowe-teraz-pora-na-te-mniej-znane/3g37hmj

Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|alchemik 13.10.2019, 0:14

Przeca pisza że obowiazkowe
    https://kultura.onet.pl/ksiazki/bieguni-czy-ksiegi-jakubowe-to-lektury-obowiazkowe-teraz-pora-na-te-mniej-znane/3g37hmj

W Rzymie na Campo di Fiori
    Kosze oliwek i cytryn,
    Bruk opryskany winem
    I odłamkami kwiatów.
    Różowe owoce morza
    Sypią na stoły przekupnie,
    Naręcza ciemnych winogron
    Padają na puch brzoskwini.

Tu na tym właśnie placu
    Spalono Giordana Bruna,
    Kat płomień stosu zażegnął
    W kole ciekawej gawiedzi.
    A ledwo płomień przygasnął,
    Znów pełne były tawerny,
    Kosze oliwek i cytryn
    Nieśli przekupnie na głowach.

Wspomniałem Campo di Fiori
    W Warszawie przy karuzeli,
    W pogodny wieczór wiosenny,
    Przy dźwiękach skocznej muzyki.
    Salwy za murem getta
    Głuszyła skoczna melodia
    I wzlatywały pary
    Wysoko w pogodne niebo.

Czasem wiatr z domów płonących
    Przynosił czarne latawce,
    Łapali skrawki w powietrzu
    Jadący na karuzeli.
    Rozwiewał suknie dziewczynom
    Ten wiatr od domów płonących,
    Śmiały się tłumy wesołe
    W czas pięknej warszawskiej niedzieli.

Morał ktoś może wyczyta,
    Że lud warszawski czy rzymski
    Handluje, bawi się, kocha
    Mijając męczeńskie stosy.
    Inny ktoś morał wyczyta
    O rzeczy ludzkich mijaniu,
    O zapomnieniu, co rośnie,
    Nim jeszcze płomień przygasnął.

Ja jednak wtedy myślałem
    O samotności ginących.
    O tym, że kiedy Giordano
    Wstępował na rusztowanie,
    Nie znalazł w ludzkim języku
    Ani jednego wyrazu,
    Aby nim ludzkość pożegnać,
    Tę ludzkość, która zostaje.

Już biegli wychylać wino,
    Sprzedawać białe rozgwiazdy,
    Kosze oliwek i cytryn
    Nieśli w wesołym gwarze.
    I był już od nich odległy,
    Jakby minęły wieki,
    A oni chwilę czekali
    Na jego odlot w pożarze.

I ci ginący, samotni,
    Już zapomniani od świata,
    Język nasz stał się im obcy
    Jak język dawnej planety.
    Aż wszystko będzie legendą
    I wtedy po wielu latach
    Na nowym Campo di Fiori
    Bunt wznieci słowo poety.

Warszawa – Wielkanoc, 1943
    Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|Ateistyczny lewak 12.10.2019, 18:27
    Niczym nie rozni sie od twierdzenia, ze jedna religia jest lepsza od drugiej bo babcia tak mowila…
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|enrque111 12.10.2019, 18:28
    To prawda. Od dawna "literackich noblistów" omijam szerokim łukiem. Komitet Noblowski opanowany przez marksistów kulturowych i masonów, promuje tylko takich pisarzy, którzy są pomocni w zmienianiu świadomości społeczeństw na lewacką modłę. Jeśli nawet nagradzani są zręczni czy utalentowani pisarze lub poeci, to ich kręgosłup moralny jest zazwyczaj z gumy, a rozum wyprany i zastąpiony lewicowym szambem. Tokarczuk dostała Nobla, nie ze względu na swoje wyjątkowe zdolności pisarskie, lecz dlatego, że opluwała Polskę i wychwalała żydów.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|AnnaMS 12.10.2019, 18:47

To prawda. Od dawna "literackich noblistów" omijam szerokim łukiem. Komitet Noblowski opanowany przez marksistów kulturowych i masonów, promuje tylko takich pisarzy, którzy są pomocni w zmienianiu świadomości społeczeństw na lewacką modłę. Jeśli nawet nagradzani są zręczni czy utalentowani pisarze lub poeci, to ich kręgosłup moralny jest zazwyczaj z gumy, a ...

^
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|tia 12.10.2019, 18:53

To prawda. Od dawna "literackich noblistów" omijam szerokim łukiem. Komitet Noblowski opanowany przez marksistów kulturowych i masonów, promuje tylko takich pisarzy, którzy są pomocni w zmienianiu świadomości społeczeństw na lewacką modłę. Jeśli nawet nagradzani są zręczni czy utalentowani pisarze lub poeci, to ich kręgosłup moralny jest zazwyczaj z gumy, a ...

Widać, że omijałeś literaturę Tokarczuk, gdyż ona posługuje się wybitnie polszczyzną - jest nietuzinkowa. A twoje wypociny pisarskie są tandetne i banalne - nic nadzwyczajnego.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|AnnaMS 12.10.2019, 18:56

Widać, że omijałeś literaturę Tokarczuk, gdyż ona posługuje się wybitnie polszczyzną - jest nietuzinkowa. A twoje wypociny pisarskie są tandetne i banalne - nic nadzwyczajnego.

Może pozwól każdemu wybierać lektury, jakie chce. To pierwsze. Drugie jest takie, że forum frondy jest zwykłym miejscem na dyskusje, a nie polem ćwiczeń dla przyszłych noblistów.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|Duinne 12.10.2019, 19:07

Może pozwól każdemu wybierać lektury, jakie chce. To pierwsze. Drugie jest takie, że forum frondy jest zwykłym miejscem na dyskusje, a nie polem ćwiczeń dla przyszłych noblistów.

"Może pozwól każdemu wybierać lektury, jakie chce"

to sie zastosuj do wlasnej rady. Jak na razie, wsadzanie nosa w wybory lektur innych ludzi tak Cie zaabsorbowalo, ze az popelnilas na ten temat watek na forum. Co Cie obchodzi, kto co czyta?
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|AnnaMS 12.10.2019, 19:10

"Może pozwól każdemu wybierać lektury, jakie chce"

to sie zastosuj do wlasnej rady. Jak na razie, wsadzanie nosa w wybory lektur innych ludzi tak Cie zaabsorbowalo, ze az popelnilas na ten temat watek na forum. Co Cie obchodzi, kto co czyta?

A nic mnie nie obchodzi.
    A co cię obchodzi, co myślę o motywacjach (do których się głośno ludziska przyznają) sięgania po dane lektury?
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|tia 12.10.2019, 19:20

A nic mnie nie obchodzi.
    A co cię obchodzi, co myślę o motywacjach (do których się głośno ludziska przyznają) sięgania po dane lektury?

Po Noblu dla Tokarczuk nawet jeden minister przyznał, że doczyta książki Olgi Tokarczuk. Mógł to przemilczeć, bo teraz trochę, wg tego co piszesz, może jawić się niektórym jako osoba posiadająca "lewoskrętną mentalność leminga III stopnia".
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|AnnaMS 12.10.2019, 19:23

Po Noblu dla Tokarczuk nawet jeden minister przyznał, że doczyta książki Olgi Tokarczuk. Mógł to przemilczeć, bo teraz trochę, wg tego co piszesz, może jawić się niektórym jako osoba posiadająca "lewoskrętną mentalność leminga III stopnia".

Jeśli doczyta tylko dlatego, że dostała Nobla, to niczym się nie różni od w/w.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|tia 12.10.2019, 19:31

Jeśli doczyta tylko dlatego, że dostała Nobla, to niczym się nie różni od w/w.

Masz dar do oczerniania ludzi - może będziesz w przyszłości wybitnym oskarżycielem.
    Odpowiedz
  • Re: Niewolnicza mentalność|AnnaMS 12.10.2019, 19:41

Masz dar do oczerniania ludzi - może będziesz w przyszłości wybitnym oskarżycielem.

No popatrz, ale jestem o tyle od ciebie lepsza, że nie przeszkadzają mi czyjeś zgięte kolana.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook