Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nietypowa i piorunująco szybka reakcja kurii.

dodano: 3.10.2018, 20:51
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Jakubik wygadał się, że jego kolega był molestowany przez księdza.

https://opole.onet.pl/opole-kuria-reaguje-na-slowa-arkadiusza-jakubika/rnc5gjs

 

Przeczytajcie uważnie poniższy fragment:

 

 

Na sygnał zareagowała kuria diecezjalna w Opolu. Jak informuje ksiądz Sylwester Pruski, delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej, kuria za pośrednictwem aktora nawiązała kontakt z rodziną poszkodowanego. Po uzyskaniu od niej informacji zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sprawa zostanie także zgłoszona do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, duchowny, który pracuje już w innej parafii w woj. opolskim, zostanie odsunięty od posługi, niezależnie od efektów śledztwa prokuratorskiego.

 

 

Czaicie to? Kuria, przez nikogo nieproszona, nie tylko zainteresowała się sprawą i złożyła zawiadomienie do prokuratury na swojego dawnego podwładnego, ale nawet zapowiedziała, że nie będzie czekała na wynik śledztwa tylko od razu go oddali. Tak szybkiej reakcji i wyprzedzania faktów dotychczas się nie obserwowało w Kościele, przynajmniej jeżeli chodzi o afery pedofilskie. Ta reakcja jest wręcz kontrastowa do tego co było dotychczas - nabierania wody w usta, wypierania się odpowiedzialności czy też ordynarnych kłamstw. Czyżby efekt wyroku w sprawie TCh? Może rację mieli ci, którzy mówili, że perspektywa poważnych konsekwencji finansowych jest jedyną rzeczą jakiej polski Kościół się boi?

  • Re: Nietypowa i piorunująco szybka reakcja kurii.|ProjectPi v2 3.10.2018, 20:57
    O o o. No to "poznacie ich po ich owocach". Zaskoczonym. Pozytywnie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook