Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nietypowa i piorunująco szybka reakcja kurii.

dodano: 3.10.2018, 20:51
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Jakubik wygadał się, że jego kolega był molestowany przez księdza.

https://opole.onet.pl/opole-kuria-reaguje-na-slowa-arkadiusza-jakubika/rnc5gjs

 

Przeczytajcie uważnie poniższy fragment:

 

 

Na sygnał zareagowała kuria diecezjalna w Opolu. Jak informuje ksiądz Sylwester Pruski, delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej, kuria za pośrednictwem aktora nawiązała kontakt z rodziną poszkodowanego. Po uzyskaniu od niej informacji zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sprawa zostanie także zgłoszona do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, duchowny, który pracuje już w innej parafii w woj. opolskim, zostanie odsunięty od posługi, niezależnie od efektów śledztwa prokuratorskiego.

 

 

Czaicie to? Kuria, przez nikogo nieproszona, nie tylko zainteresowała się sprawą i złożyła zawiadomienie do prokuratury na swojego dawnego podwładnego, ale nawet zapowiedziała, że nie będzie czekała na wynik śledztwa tylko od razu go oddali. Tak szybkiej reakcji i wyprzedzania faktów dotychczas się nie obserwowało w Kościele, przynajmniej jeżeli chodzi o afery pedofilskie. Ta reakcja jest wręcz kontrastowa do tego co było dotychczas - nabierania wody w usta, wypierania się odpowiedzialności czy też ordynarnych kłamstw. Czyżby efekt wyroku w sprawie TCh? Może rację mieli ci, którzy mówili, że perspektywa poważnych konsekwencji finansowych jest jedyną rzeczą jakiej polski Kościół się boi?

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook