Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nieśmiałość - jak z tym walczyć

dodano: 16.11.2016, 10:06
akcje wątku: drzewko

Autor: erson

Największym problemem w codziennym funkcjonowaniu jest nieśmiałość. Jak z tym walczyć? :(

Nieśmiałość zarówno w pracy zawodowej jak i w relacjach damsko - męskich :(

• Re: Nieśmiałość - jak z tym walczyć|DelfInn 16.11.2016, 13:34
    1. zidentyfikować źródło
    2. oddać Bogu - koronka do BM w zaleconym czasie, kontemplacja o tym, co Bóg chce mi przez to powiedzieć/jakiego mnie sobie wymarzył
    Odpowiedz
  • Re: Nieśmiałość - jak z tym walczyć|Teofila (w podróży) 16.11.2016, 14:02

1. zidentyfikować źródło
    2. oddać Bogu - koronka do BM w zaleconym czasie, kontemplacja o tym, co Bóg chce mi przez to powiedzieć/jakiego mnie sobie wymarzył

+
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Nieśmiałość - jak z tym walczyć|circ 16.11.2016, 16:28
    Nic nie robić
    To że posiada się jeszcze trochę wstydu nie jest powodem do wstydu.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Nieśmiałość - jak z tym walczyć|Agnes32 16.11.2016, 16:44

Nic nie robić
    To że posiada się jeszcze trochę wstydu nie jest powodem do wstydu.

Wstyd to blokada przed zrobieniem czegoś złego, albo skutek, kiedy już się to zrobi. Nieśmiałość to ogólna blokada, utrudniająca normalne funkcjonowanie.
    Odpowiedz
  • Re: Nieśmiałość - jak z tym walczyć|Korsarz 17.11.2016, 2:02
    Osobiście uważam że nie ma czegoś takiego jak nieśmiałość. Tzn. nie chodzi o to że nie rozumiem jak to jest, bo sam jestem mało rozmowny i introwertyczny

Stremowanie wynika z tego, że uświadamiamy sobie nasze braki i niedociągnięcia.

Ja bym radził przede wszystkim popracować nad wyglądem (ubrać się, uczesać, schudnąć albo przypakować), oraz poćwiczyć gadkę. Nie gwarantuje sukcesów, ale innej metody chyba nie ma (bo nie wierzę w cudowne rozwiązania)
    Ponieważ wracam do jako takiego komentowania, wrzuciłem avka i stopke ;)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook