Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Niesamowite wieści - AMD króluje

dodano: 13.01.2021, 18:15
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.

Gdy obejrzałem prezentację nowych procesorów pod laptopy, której przewodniczyła niezwykle pozytywna Lisa Su, zostałem oczarowany. Gdybyście chcieli obejrzeć, to proszę:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sxTjfX9v8M0&feature=emb_logo

 

(Oczywiście dla wtajemniczonych pozostawiam do refleksji niebieskie wdzianko Lisy:))

 

Nie ulega wątpliwości, że w AMD ciężko pracowano, aby nie tylko dogonić konkurecję, ale w końcu ją przegonić. Stało się, chociaż dla mnie nie do końca, ale zwróćmy uwagę na takie fakty:

1. PS5 - Ryzen;

2. XBOX - Ryzen;

3. Prezentacja RTX 3060 została powiązana z Ryzen.

 

Nie wiem co się dzieje w Intelu, ale żeby uronić łezkę, to Intel ma powody, chociaż niektórzy twierdzą, że w Intelu trzęsienie ziemi, bo prezes Intela, Bob Swam, ma ustąpić swój fotel 15 lutego Patowi Gelsingerowi - patrz:

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/bob-swan-rezygnuje-ze-stanowiska-prezesa-intela-kto-zajmie-jego.html

 

Co to dla nas, zwykłych użytkowników laptowów lub pecetów oznacza? Spadek cen Intela, a to są wspaniałe wieści, bo nawet jeżeli taki propagandowy sukces AMD bije po oczach, lecz nie oszukujmy się, gdyż nie urwało wiadomo co, to faktem jest, że Intel traci rynek. Jeżeli Intel nie obniży cen procesorów, to nawet ja, fan Intela, powiem tej korporacji: bye, bye, bo nie jestem pożytecznym idiotą, a teraz, gdy AMD ciężko pracowało na sukces, mam możliwość, chociaż obecnie to możliwości mam bardzo ograniczone, wyposażyć swojeo peceta w przyzwoite podzespoły ze średniej półki, zachowując zasilacz 550W :-D. 

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany laptopem ze średniej półki, to może sobie porównać: 

 

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-amd_ryzen_5_5600u-1765-vs-intel_core_i5_1130g7-1675

 

Oczywiście można dostrzec, że Intel nie jest przegrany, gdyż wielu z nas zwraca uwagę na różne rzeczy pod swoje potrzeby, tylko że mnie rynek laptopów w ogóle nie interesuje, ale RTX 3060 i jeszcze poczekam, bo muszę zdecydować czy sparuję go z AMD czy Intelem - zobaczymy jakie będą ceny, gdy w końcu doczekamy się jakiejś dostępności podzespołów komputerowych w sklepach, bo teraz bieda aż piszczy - ocet i gtx 1650.

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jaka-karta-graficzna-do-1000-zl-2021r.html

 

Jeżeli myślicie, że temat was nie dotyczy, to może nie bezpośrednio, bo wasze maluchy, które tak szybko rosną, jednak będą chciały wyciągnąć od was kasę, aby prezesom gigantów żyło się łatwo i wygodnie, więc warto się interesować tematem i być jeszcze cierpliwym, aby głupio nie przepłacać za elektronikę, do której bardzo się przywiązaliśmy, a szczególnie w czasach pandemii. 

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook