Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Niemcy protestują przeciwko interkomunii

dodano: 22.05.2021, 13:31
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

We Frankfurcie nad Menem odbył się w dniach 13-16 maja Ekumeniczny Kongres Kościelny. W jego ramach była odprawiana w katedrze msza. Obok biskupa i przewodniczącego episkopatu obecni byli przedstawiciele wyznań protestanckich i politycy.

Już w okresie poprzedzającym wydarzenie prowadzono kampanię na rzecz wprowadzenia interkomunii nie tylko podczas Ekumenicznego Kongresu Kościelnego, ale także po jego zakończeniu.

Grupa katolików wiernych Magisterium zorganizowała przed katedrą wiec protestacyjny.

Ulotka rozdawana podczas wiecu nosi tytuł: „To nie może być prawdziwy ekumenizm”. Celebracja Eucharystii nigdy nie może być „sceną dla eksperymentów ekumenicznych” – czytamy w ulotce, która przedstawia zasadnicze różnice między katolicką Eucharystią a protestancką Wieczerzą Pańską i wzywa do „poszanowania Świętej Eucharystii”, w której Chrystus jest prawdziwie obecny.

Na tylnej okładce znajduje się list protestanckiego pastora Alexandra Gartha do magazynu VATICAN. Garth krytykuje w nim „protestantyzację Kościoła katolickiego”. Prowadzi to do banalizacji Kościoła i rozwodnienia Ewangelii. Z drugiej strony świat potrzebuje „katolickiego profilu duchowości z wiernością papieżowi, nabożeństwem do Maryi Panny i przykładem świętych Kościoła” – pisze Garth „jako protestant o katolickim sercu”.
Źródło: KAI
https://pch24.pl/niemcy-grupa-katolikow-wiernych-magisterium-protestuje-przeciwko-interkomunii/

Są „protestanci o katolickim sercu” i masońska hierarchia Kościoła posoborowego o protestanckim sercu.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook