Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią

dodano: 22.05.2020, 19:41
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"

Czy uważacie, że to kolejne fejki?

https://www.money.pl/gospodarka/tak-resort-zdrowia-kupowal-respiratory-sprzedawca-handlarz-bronia-6513150276630145a.html

Czy uważacie również po takich informacjach, że Szumowski jest wiarygodny?

• Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Agnes32 22.05.2020, 19:45
    Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że tia to pospolita maglara?
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Boski 22.05.2020, 19:49
    Musisz wierzyć Szmowskiem który niedawno stwierdził że kupiłby nawet od Szatana sprzęt medyczny :) :)
    I to jest prawdziwa wiara w Boga i Szatana :)
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|tia 22.05.2020, 19:51

Musisz wierzyć Szmowskiem który niedawno stwierdził że kupiłby nawet od Szatana sprzęt medyczny :) :)
    I to jest prawdziwa wiara w Boga i Szatana :)

Dobre :D
    najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|MKasperowicz 22.05.2020, 22:21
    Nie miałem zwyczaju używać rękawiczek jednorazowych przy sprzątaniu domu. Więc ich zwyczajnie nie miałem. Na początku kwietnia albo pod koniec marca postanowiłem, że w związku z epidemią kupię rękawiczki i będę je zakładał na zakupy, zresztą, taki wtedy został wprowadzony przepis. Kupiłem pudełko 200 rękawiczek za 40 złotych, podczas gdy kiedyś kosztowały pewnie z 15zł. No przepłaciłem. I teraz pytanie: wobec okoliczności w jakich się znalazłem, słusznie kupiłem?
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Annbis 22.05.2020, 22:40

Nie miałem zwyczaju używać rękawiczek jednorazowych przy sprzątaniu domu. Więc ich zwyczajnie nie miałem. Na początku kwietnia albo pod koniec marca postanowiłem, że w związku z epidemią kupię rękawiczki i będę je zakładał na zakupy, zresztą, taki wtedy został wprowadzony przepis. Kupiłem pudełko 200 rękawiczek za 40 złotych, podczas gdy ...

Świat walczy o ekologiczny styl życia. Bergoglio przekształcił Kościół Katolicki w kościół ekologiczny.
    A tu policzcie, ile jest ludzi na świecie. Niech co dziesiąty zakupi "pudełko 200 rękawiczek". Ile owych rękawiczek będzie fruwało po świecie, pływało w oceanach, walało się w lasach i na wysypiskach śmieci?
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|MKasperowicz 22.05.2020, 22:43

Świat walczy o ekologiczny styl życia. Bergoglio przekształcił Kościół Katolicki w kościół ekologiczny.
    A tu policzcie, ile jest ludzi na świecie. Niech co dziesiąty zakupi "pudełko 200 rękawiczek". Ile owych rękawiczek będzie fruwało po świecie, pływało w oceanach, walało się w lasach i na wysypiskach śmieci?

Piekło zamarzło, Anna i komentarz proekologiczny.
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Annbis 22.05.2020, 23:07

Piekło zamarzło, Anna i komentarz proekologiczny.

Nie "spadłeś z fotela"?
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Cyrenejczyk 22.05.2020, 22:54
    niemożliwe - przecież Polska nie handluje bronią
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Adalbert1241 23.05.2020, 2:48

niemożliwe - przecież Polska nie handluje bronią

W porównianiu z Czechami- nie handluje.
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Adalbert1241 23.05.2020, 2:50

https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/170729903-Czechy-eksport-broni-na-rekordowym-poziomie.html
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Adalbert1241 23.05.2020, 2:50

https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/170729903-Czechy-eksport-broni-na-rekordowym-poziomie.html

" Czeski eksport broni i materiału wojskowego osiągnął w ubiegłym roku rekordowy poziom 18,2 mld koron (2,9 mld złotych), podczas gdy w 2015 roku było to 15 mld koron (2,4 mld złotych) - podała w czwartek agencja CTK, powołując się na dokument rządowy.

Na pierwszym miejscu wśród odbiorców znalazł się Irak, do którego sprzedano w 2016 roku uzbrojenie i sprzęt wojskowy za łącznie 1,66 mld koron (268 mln złotych). Kolejne miejsca zajęły Zjednoczone Emiraty Arabskie (1,4 mld koron czyli 226 mln złotych), Słowacja (1,15 mld koron czyli 186 mln złotych) oraz Egipt (1,1 mld koron czyli 178 mln złotych).

Do państw spoza Unii Europejskiej dostarczono w 2016 roku broń strzelecką i amunicję wartości 3,4 mld koron (550 mln złotych) - przede wszystkim do USA, Kanady i Tajlandii."

cytat z https://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/170729903-Czechy-eksport-broni-na-rekordowym-poziomie.html
    Odpowiedz
  • Re: Niemalże spadłem z fotela, gdy przeczytałem, że resort zdrowia zakupił po grubo zawyżonych cenach respiratory od znanego służbom handlarza bronią|Adalbert1241 23.05.2020, 2:53

Wartość eksportu sprzętu wojskowego i uzbrojenia z Polski wyniosła w 2017 roku 472,2 mln euro, to o ponad 23 proc. więcej, niż w roku 2016 – wynika z raportu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

MSZ opublikowało niedawno dokument „Eksport uzbrojenia i sprzętu wojskowego z Polski – raport za rok 2017”, będący podsumowaniem sprzedaży zagranicznej sprzętu wojskowego i uzbrojenia z Polski w roku ubiegłym. Wynika z niego, że polski eksport uzbrojenia zwiększył się w roku ubiegłym, w stosunku do 2016 roku, o 23 proc. i wyniósł 472,2 mln euro.

W słowie wstępnym do raportu sekretarz stanu w MSZ Bartosz Cichocki stwierdził: „Tak dynamiczna poprawa wyników jest efektem zaangażowania podmiotów odpowiedzialnych za rozwój polskiego sektora zbrojeniowego oraz dobrej koniunktury międzynarodowej: od kilku lat obserwujemy bowiem nieprzerwany wzrost sprzedaży broni na światowych rynkach.”.

stąd https://www.defence24.pl/raport-polska-zwieksza-eksport-uzbrojenia
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook