Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"

dodano: 18.10.2019, 0:05
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski:

Niedługo to grzechem będzie także jedzenie mięsa (i to nie tylko wieprzowego), ścięcie drzewa i koszenie trawy. Że nie wspomnę o zabijaniu pcheł. No cóż, #SynodAmazoński coraz bardziej odklejony od prawdziwych problemów #Kosciół.a. @Pontifex_pl @episkopat https://t.co/wyKJxpausG

Podczas Synodu Amazońskiego brazylijski arcybiskup zgłosił propozycję, by uznać tzw. "grzech ekologiczny" a inny biskup zaapelował o "ekologiczne nawrócenie".

O projekcie "kanonu ekologicznego" poinformował oficjalny portal Vatican News. Papież Franciszek już w 2016 roku mówił  o grzechach wobec przyrody w orędziu na temat jej ochrony. Zdaniem biskup Erwina Krautlera "ekologiczne nawrócenie"  pozwoli  "zrozumieć powagę grzechu przeciwko środowisku naturalnemu", który jest "równy grzechowi przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu i przyszłych pokoleń".

https://www.fronda.pl/a/na-synodzie-o-grzechu-ekologicznym-mocny-komentarz-ks-isakowicza-zaleskiego,134776.html

O projekcie "kanonu ekologicznego" poinformował oficjalny portal Vatican News. Papież Franciszek już w 2016 roku mówił  o grzechach wobec przyrody w orędziu na temat jej ochrony. Zdaniem biskup Erwina Krautlera "ekologiczne nawrócenie"  pozwoli  "zrozumieć powagę grzechu przeciwko środowisku naturalnemu", który jest "równy grzechowi przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu i przyszłych pokoleń".

• Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Trollino 18.10.2019, 0:08
    Ale nie śliwki i koszerna śliwowica 70% 🔯
    A kiedy nie sposób już płynąć pod prąd, nie sposób już wyrwać się z matni, niebieski trolejbus zabiera mnie stąd, trolejbus ostatni.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Ateistyczny lewak 18.10.2019, 0:09
    Chodzi o to zeby wszystko bylo grzechem...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Trollino 18.10.2019, 0:26

Chodzi o to zeby wszystko bylo grzechem...

Ta... pierdolety a banialuki 😣
    A kiedy nie sposób już płynąć pod prąd, nie sposób już wyrwać się z matni, niebieski trolejbus zabiera mnie stąd, trolejbus ostatni.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Annbis 18.10.2019, 0:48

Ta... pierdolety a banialuki 😣

Nie takie znowu "pierdolety", ani "banialuki". Poczytaj:

Protest rolników w Hadze. Na ulice wyjechały czołgi

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-protest-rolnikow-w-hadze-na-ulice-wyjechaly-czolgi,nId,3281702#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Protest w Holandii – autostrady zastawione ciągnikami!
    https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/protest-w-holandii-autostrady-zastawione-ciagnikami/

Protesty rolników w Holandii. Wojsko ma bronić rząd przed farmerami
    https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/protesty-rolnikow-w-holandii-wojsko-broni-rzad-przed-farmerami/
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Annbis 18.10.2019, 10:10

Nie takie znowu "pierdolety", ani "banialuki". Poczytaj:

Protest rolników w Hadze. Na ulice wyjechały czołgi

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-protest-rolnikow-w-hadze-na-ulice-wyjechaly-czolgi,nId,3281702#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Protest w Holandii – autostrady zastawione ciągnikami!
    https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/protest-w-holandii-autostrady-zastawione-ciagnikami/

Protesty rolników w Holandii ...

Holenderscy politycy (czytaj: lewaki) mają w planach ograniczenie produkcji rolnej w tym kraju o 50%. W tym likwidację hodowli bydła i trzody chlewnej oraz drobiu.

Jak to argumentują politycy?
    Uważają, że rolnicy są odpowiedzialni za zmiany klimatyczne na naszej planecie.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Adalbert1241 18.10.2019, 1:40
    To oczywiste.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Ola 18.10.2019, 7:45
    No popatrz a ja jeden swój grzech ekologiczny pamiętam, gdy jako młoda osoba zapaliłam papierosa i wyrzuciłam pet na ziemię. Widocznie tych grzechów ekologicznych za dużo nie miałam bo tylko ten jeden pamiętam. Teraz ludzie będą przypominać sobie, myśleć, ile ekologicznie nagrzeszyli bo przecież z każdego grzechu trzeba się spowiadać. Ten grzech stanie się najważniejszym.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Annbis 18.10.2019, 9:48

No popatrz a ja jeden swój grzech ekologiczny pamiętam, gdy jako młoda osoba zapaliłam papierosa i wyrzuciłam pet na ziemię. Widocznie tych grzechów ekologicznych za dużo nie miałam bo tylko ten jeden pamiętam. Teraz ludzie będą przypominać sobie, myśleć, ile ekologicznie nagrzeszyli bo przecież z każdego grzechu trzeba się spowiadać ...

- Jedzenie przestaje być środkiem do życia, a staje się drogą do zagłady – napisał Papież Franciszek w liście do Światowej Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa FAO. Na całym świecie jest 820 mln głodnych ludzi i prawie tyle samo cierpiących z powodu nadwagi i niewłaściwych nawyków żywieniowych. „Niezdrowe odżywianie wymaga nawrócenia” – dodał Ojciec Święty.
    https://www.fronda.pl/a/papiez-franciszek-niezdrowe-odzywianie-wymaga-nawrocenia,134763.html
    Ślepi prowadzeni przez ślepego zaczną robić rachunek sumienia i z "niezdrowego odżywiania".
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Agnes32 18.10.2019, 17:26

- Jedzenie przestaje być środkiem do życia, a staje się drogą do zagłady – napisał Papież Franciszek w liście do Światowej Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa FAO. Na całym świecie jest 820 mln głodnych ludzi i prawie tyle samo cierpiących z powodu nadwagi i niewłaściwych nawyków żywieniowych. „Niezdrowe odżywianie wymaga nawrócenia” – dodał Ojciec ...

Więc twierdzisz, że dotąd nie trzeba było robić z tego rachunku sumienia? Opowiedz coś o tym, jak to nigdy nie było grzechem obżarstwo i trucie się niezdrowymi świństwami.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Agnes32 18.10.2019, 17:26

Więc twierdzisz, że dotąd nie trzeba było robić z tego rachunku sumienia? Opowiedz coś o tym, jak to nigdy nie było grzechem obżarstwo i trucie się niezdrowymi świństwami.

Twoje maglowanie robi się coraz bardziej bezmyślne.
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Polipid3 18.10.2019, 12:28
    pajace i przebierańcy, kto ma oczy niechaj patrzy
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|enrque111 18.10.2019, 17:50
    Ekologia staje się nową teologią, w której Bóg zastępowany jest przez Matkę Ziemię, a ekolodzy stają się kapłanami nowej religii.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Annbis 18.10.2019, 20:36

Ekologia staje się nową teologią, w której Bóg zastępowany jest przez Matkę Ziemię, a ekolodzy stają się kapłanami nowej religii.

Otóż to. Brakowało mi określenia: "ekolodzy - kapłanami nowej religii".
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Piano 18.10.2019, 17:56
    Kto jest "winny "niezdrowej żywności? Konsument, który nie ma wyboru, czy producent który musi myśleć o zysku kosztem jakości?
    Kto to ma rozstrzygać? Kapłan?
    B.Z.D.U.R.Y.
    żenujący poziom tej" teologii"czy raczej ideologii
    Odpowiedz
  • Re: "Niedługo grzechem będzie jedzenie mięsa , ścięcie drzewa i koszenie trawy"|Agnes32 18.10.2019, 23:53

Kto jest "winny "niezdrowej żywności? Konsument, który nie ma wyboru, czy producent który musi myśleć o zysku kosztem jakości?
    Kto to ma rozstrzygać? Kapłan?
    B.Z.D.U.R.Y.
    żenujący poziom tej" teologii"czy raczej ideologii

Ci, którzy żywią się fast foodami, też mają zrzucić odpowiedzialność na producentów?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook