Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie taki "reżim" straszny...

dodano: 25.05.2015, 10:58
akcje wątku: drzewko

Autor: Shepard

Nie taki "reżim" straszny jak widać. Duda wygrał w uczciwych demokratycznych wyborach.

Bardzo nie lubię PO ale gadka o "reżimie" zawsze mnie śmieszyła.

Teraz bardziej mnie śmieszy że ci sami ludzie którzy używali takich sformółowań jak "reżim", "sfałszowane wybory", itd itp. teraz mają pretensję że druga strona przejeła tę retorykę o "dyktaturze". Całe szczęście nikt jeszcze demokracji w Polsce nie rozwalił jak widać.. Ale "dyktatorko-reżimowa" retoryka drażni mnie u jednej jak i u drugiej strony.

Dla mnie Michnik czy Karnowcy to jedna liga. Nie można wierzyć bezkrytynie i jednym i drugim. Za dużo nazmyślali przez te lata. ALE mam nadzieję na zmianę przynajmniej u "naszej" strony bo polityczny pragmatyzm teraz już nie wymaga takich wybiegów propagandowych.

Mam nadzieję że młody Duda zerwie z tym, dałem mu kredyt zaufania. Mam nadzieję że słusznie. 

• Re: Nie taki "reżim" straszny... |erson 25.05.2015, 11:15
    Z wyborami mogło być coś na rzeczy. Nawet profesorowie matematyki o tym przebąkują.
    Powstał ruch kontroli wyborów. To są efekty :)
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Shepard 25.05.2015, 11:19

Z wyborami mogło być coś na rzeczy. Nawet profesorowie matematyki o tym przebąkują.
    Powstał ruch kontroli wyborów. To są efekty :)

Naprawdę wierzysz że ten ruch coś zmienił? Że nie dało się go obejść?

Mimo wszystkiego co mogę PO zarzucić (a to byłaby ściana tekstu) to nie ma tam fałszowania. Ale trzeba przyznać ze zagrywka propagandowa pierwsza klasa.
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Altek 25.05.2015, 11:19
    Boisz się czy nie chcesz znać prawdy.
    Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Shepard 25.05.2015, 11:23

Boisz się czy nie chcesz znać prawdy.

Nie boję się i chcę znać prawdę. Ale PRAWDĘ a nie "prawdę" Po prostu mówię co myślę - obawy przed fałszerstwem okazały się bezpodstawne. I obie strony mają za uszami. I stosują te same chwyty. Mimo wszystko zagłosowałem na Dudę bo mam nadzieję na poprawę. Mimo kilku rzeczy które mnie w nim gnębią i o których pisałem. Nic nie przyjmuję bezkrytycznie. Staram się "ogarnąć" ile się da.
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Krafft57 25.05.2015, 12:05
    ależ to jest bardzo proste - gdy wygrywa PO lub gdyby wygrał Komorowski, oznaczałoby to, że wybory zostały sfałszowane. Gdy wygrywa PiS lub Duda - wybory są uczciwe...
    "Bogurodzica" śpiewana była często na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem (anonimowy uczeń)
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Włodek 25.05.2015, 12:26
    Wyszło Szydło i oznajmiło Yaron Kalkstein będzie premierem po jesiennej wygranej PiS
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |baszcz 25.05.2015, 12:52
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Rumcajs-owa 25.05.2015, 14:21
    http://ocdn.eu/images/pulscms/N2Y7MDMsMmU0LDAsMSwx/4029f8dc44eeb7a33e14dedd3e3cc5c8.png
    q
    "Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, że jestem robaczkiem świętojańskim." Winston Churchill
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |circ 25.05.2015, 22:59
    Shepard. Wysłali cię tu dla wysondowania opini, czy po to by rozmyć poglądy o reżimie.

Orban chce wprowadzić karę śmierci dla zdrajców . Na tym polega sprawiedliwe prawo świeckie, że prywatnie człowiek wybacza, ale prawo państwowe ma czynić swoją powinność i być skuteczne.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Shepard 26.05.2015, 8:37

Shepard. Wysłali cię tu dla wysondowania opini, czy po to by rozmyć poglądy o reżimie.

Orban chce wprowadzić karę śmierci dla zdrajców . Na tym polega sprawiedliwe prawo świeckie, że prywatnie człowiek wybacza, ale prawo państwowe ma czynić swoją powinność i być skuteczne.

Masz manię prześladowczą. Nikt mnie tu nie wysłał., jestem od jakiegoś czasu.

A może ciebie ktoś wysłał żebyś swoim jadem ośmieszał forum, katolików i prawicę?

Już miałem napisać parę wulgaryzmów ale naprawdę sądzisz że na forum o liczbie aktywnych użytkowników góra 30 osób może być celem wyłania kogoś?

Jesteś śmieszny.
    Odpowiedz
  • Re: Nie taki "reżim" straszny... |Bogumił Rzepa 26.05.2015, 9:10

Nie no, pora na plonka. Stękający nick bywa śmieszny, ale to już jest tragiczne.
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook