Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie

dodano: 12.01.2021, 20:51
akcje wątku: drzewko

Autor: Agnes32

Szczęśliwie ma mnie w plonkownicy i na pewno sam tego nie zobaczy. ;-) 

"Kobieto Kochana...
Czekaj na Takiego, który będzie gotowy przemierzyć pół świata, aby się z Tobą zobaczyć,
który będzie potrafił rzucić wszystko, aby wyjść na przeciw Twojemu lękowi,
który będzie tachał za Tobą walizki, bo Ty jesteś jego ukochaną księżniczką i byłaby to dla Niego ujma, gdybyś Ty to robiła.
Czekaj na Takiego, który będzie biegał po obcym mieście w poszukiwaniu Twoich ulubionych rajstop, bo wie, że sprawi Ci tym przyjemność,
który zrobi kolację, byś Ty mogła odpocząć i powie Ci, że jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie, nawet wtedy, gdy będziesz w stanie "dres fajny jest", bez makijażu, za to z przetłuszczonymi włosami.
Czekaj na Takiego, przy którym będziesz mogła być sobą.
Czekaj na Takiego, który będzie Ci mówił, że powinnaś o siebie dbać, wysypiać się, zdrowo odżywiać i dopilnuje tego, nie dlatego, że lubi szczupłe laski, ale dlatego, że ważne jest dla niego Twoje zdrowie i zdrowie Waszych przyszłych dzieci,
Takiego, który będzie szanował Twoje poglądy i granice,
który nie będzie próbował zaciągnąć Cię do łóżka już na trzeciej randce, lecz wręcz przeciwnie - świadomy swoich słabości i ograniczeń będzie czuwał, aby nie stała Ci się żadna krzywda.
Czekaj na Takiego, który będzie Twoim najlepszym przyjacielem,
który będzie wyciągał Cię ze strefy Twojego komfortu, abyś mogła realizować swoje plany, marzenia i pragnienia,
który będzie Cię wspierał, dodawał otuchy i mobilizował.
Czekaj na Takiego, który będzie potrafił powiedzieć Ci prawdę prosto w twarz, ale nie po to, by Cię zgnoić, ale dlatego, byś stawała się lepszym człowiekiem i by lepiej Ci się żyło,
Takiego, który będzie wierny, cierpliwy i delikatny.
Czekaj na Takiego, który będzie patrzył na Ciebie jak na Boży cud - bo nim jesteś!
Takiego, który stanie w Twojej obronie,
który wie co to trud, wysiłek i który sam stawia sobie wymagania.
Czekaj na Takiego, który działa już ku dobru innych nim Ty zdążysz o tym pomyśleć,
Takiego, który nie wstydzi się służyć i żyje w przyjaźni z Jezusem,
bo prawdziwa miłość, to służba, a największa to ta, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich....
Czekaj na Takiego, nie dlatego, że czymś sobie na to zasłużyłaś.
Czekaj dlatego, że jako Córce Króla, który jest samą Miłością, to Ci się po prostu należy.
Nie rozmieniaj się na drobne, naprawdę nie warto.
Czekaj.
Edit:
A czekając, pracuj nad sobą. Czekając, ćwicz się w miłości. Bądź gotowa dać co najmniej tyle, ile sama weźmiesz. Bo miłość to służba. Miłość to ciężka praca. To codziennie oddawania życia za kogoś. Zakasz rękawy. Bo kiedy on się pojawi właśnie taki, Ty musisz być gotowa, aby być godną partnerką Królewskiego Syna. Bo to działa w dwie strony - jemu się to, podobnie jak Tobie, po prostu należy".

Wzięte z tego bloga. Nie wiem tylko czy każdy może tam wejść.

• Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|tia 12.01.2021, 20:55
    Żeby się prędzej taka staropanieństwa nie doczekała. Nie ma ideałów. :-)
    Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 20:57

Żeby się prędzej taka staropanieństwa nie doczekała. Nie ma ideałów. :-)

A to taki problem? Ty wolisz być z byle kim, niż sam?
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|kandydat 12.01.2021, 21:02

O! To zależy od osobowości. Niektórzy czują się dobrze sami ze sobą.
    Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 21:06

O! To zależy od osobowości. Niektórzy czują się dobrze sami ze sobą.

Ale mówimy o kimś, kto nie chce być sam. Lepiej czekać i dobrze się zastanowić czy "złapać" pierwszą "okazję", jaka się nawinie?
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|kandydat 12.01.2021, 21:24

Ale mówimy o kimś, kto nie chce być sam. Lepiej czekać i dobrze się zastanowić czy "złapać" pierwszą "okazję", jaka się nawinie?

Lepiej czekać.
    Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|tia 12.01.2021, 21:03

Wolę być sam niż z kimś, kto oczekuje ode mnie bycia księciem na białym rumaku. Wolę być z kimś rozsądnym, kto rozumie istotę partnerstwa na równym traktowaniu stron, niżbym miał skończyć w samotności. Wiadomo, że Polki nie garną się do przepychania rur lub czyszczenia syfonów, ale kobieta wylewająca olej z patelni do zlewozmywaka nie jest rozsądna i głupiej, która doda mi tylko niepotrzebnej roboty jest dla mnie zbędna.
    Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 21:05

Wolę być sam niż z kimś, kto oczekuje ode mnie bycia księciem na białym rumaku. Wolę być z kimś rozsądnym, kto rozumie istotę partnerstwa na równym traktowaniu stron, niżbym miał skończyć w samotności. Wiadomo, że Polki nie garną się do przepychania rur lub czyszczenia syfonów, ale kobieta wylewająca olej z ...

No i widzisz, jaki jesteś wybredny? Dlaczego kobiety mają takie nie być? A jest taka zasada, że cierpliwy, ten który umie poczekać, dostaje najlepsze.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|tia 12.01.2021, 21:11

No i widzisz, jaki jesteś wybredny? Dlaczego kobiety mają takie nie być? A jest taka zasada, że cierpliwy, ten który umie poczekać, dostaje najlepsze.

Oczywiście, że jestem wybredny, bo wolę kogoś, kto rozumie, że cudzą pracę należy poszanować. Jak posprzątam mieszkanie, to nie chcę, aby druga strona niepotrzebnie syfiła, wychodząc z założenia, że się posprząta, lecz moimi rączkami. A jak się tłumaczy, że wylewanie oleju do zlewozmywaka jest niekorzystne, bo trzeba za jakiś czas wszystko rozkręcać i lać kwas siarkowy do rur, co przyjemne dla rąk i nozdrzy nie jest, a taka dalej swoje, to z taką idiotyczną osobowością nie ma się co męczyć.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 21:12

Oczywiście, że jestem wybredny, bo wolę kogoś, kto rozumie, że cudzą pracę należy poszanować. Jak posprzątam mieszkanie, to nie chcę, aby druga strona niepotrzebnie syfiła, wychodząc z założenia, że się posprząta, lecz moimi rączkami. A jak się tłumaczy, że wylewanie oleju do zlewozmywaka jest niekorzystne, bo trzeba za jakiś czas ...

No i pięknie. Ale ja pytam, dlaczego kobiety nie miałyby być tak samo wybredne?
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|tia 12.01.2021, 21:21

No i pięknie. Ale ja pytam, dlaczego kobiety nie miałyby być tak samo wybredne?

A to nie zrozumiałem. Mądra kobieta powinna być tak samo wybredna jak facet, więc masz absolutną rację. Jeżeli kobieta jest zaangażowana, aby w domu był porządek, a truteń przychodzi z pracy i w brudnych butach lezie po piwo do lodówki, by zasiać przed tv, to kobieta ma być na tyle rozsądna, aby się nie męczyć z takim, który ma ją za służkę domową. Najfajniejsza relacja jest taka, że sprzątamy wspólnie, podczas przyrządzania posiłków sobie pomagamy i facet ani kobieta nie służą za tragarza, lecz facet tez rozumie, że jak ma fizycznie słabszą kobietę od siebie, to dźwignie ten wór kartofli lub cebuli, bo zazwyczaj ma bardziej umięśnione plecy, które chronią jego kręgosłup.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 21:34

A to nie zrozumiałem. Mądra kobieta powinna być tak samo wybredna jak facet, więc masz absolutną rację. Jeżeli kobieta jest zaangażowana, aby w domu był porządek, a truteń przychodzi z pracy i w brudnych butach lezie po piwo do lodówki, by zasiać przed tv, to kobieta ma być na tyle ...

Fajnie, że u ciebie też śmiga to w obie strony.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 21:34

A to nie zrozumiałem. Mądra kobieta powinna być tak samo wybredna jak facet, więc masz absolutną rację. Jeżeli kobieta jest zaangażowana, aby w domu był porządek, a truteń przychodzi z pracy i w brudnych butach lezie po piwo do lodówki, by zasiać przed tv, to kobieta ma być na tyle ...

Fajnie, że u ciebie też śmiga to w obie strony.
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|prostychlop 12.01.2021, 21:13

Agnes nie bój żaby, w końcu znajdzie się desperat, który na ciebie poleci :)
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|Agnes32 12.01.2021, 21:36

Agnes nie bój żaby, w końcu znajdzie się desperat, który na ciebie poleci :)

Widzę, że trafiłam maglarę celnie. Kolejny punkt dla mnie. :D
    Odpowiedz
  • Re: Nie pokazujcie tego Zawistowskiemu bo zawału dostanie|tia 12.01.2021, 21:06

Wolę być sam niż z kimś, kto oczekuje ode mnie bycia księciem na białym rumaku. Wolę być z kimś rozsądnym, kto rozumie istotę partnerstwa na równym traktowaniu stron, niżbym miał skończyć w samotności. Wiadomo, że Polki nie garną się do przepychania rur lub czyszczenia syfonów, ale kobieta wylewająca olej z ...

* i głupiej, która doda mi tylko niepotrzebnej roboty, * nie potrzebuję.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook