Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Nie nękaj bliźniego swego

dodano: 22.06.2019, 13:59
akcje wątku: drzewko

Autor: megimegi

„Bardzo leży mi na sercu, aby każdy mógł odnaleźć swoją tożsamość, bez potrzeby pomniejszania innych oraz zniekształcania ich tożsamości. To tutaj rodzi się nękanie czyli mobbing. Jest to zjawisko rodzące się z autokompensacji, złej samooceny oraz nieodnalezienia siebie. To wszystko prowadzi do poniżania innych, aby samemu poczuć się lepiej”. To słowa papieża skierowane w wideoprzesłaniu do uczestników konferencji online na temat mobbingu i cybermobbingu.

Na zakończenie papież zachęcił do wypowiedzenia wojny nękaniu, bo ono umniejsza godność człowieka i jasnego opowiedzenia się za dialogiem, wspólnym kroczeniem oraz cierpliwością w słuchaniu innych. "Wtedy zapanuje trwały pokój i ten sam pokój sprawi, że odkryjecie własną godność" - zakończył Ojciec Święty.

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-06/przeslanie-scholas-occurrentes.html

• Re: Nie nękaj bliźniego swego |spring 22.06.2019, 21:39
    Nie wiem, czy mobbing rodzi się zawsze z autokompensacji, czy czasem nie ze zwykłej złośliwości...
    http://www.fronda.pl/a/pomodl-sie-dzis-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wezly,40912.html
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |megimegi 23.06.2019, 9:17

Nie wiem, czy mobbing rodzi się zawsze z autokompensacji, czy czasem nie ze zwykłej złośliwości...

nękanie drugiego to postępowanie kainowe
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |amator kwaśnych jabłek 22.06.2019, 21:45
    „A jak już będę dobrym człowiekiem
    Niczego nie będę się bał
    Zniszczę niewierność i kłamstwo zniszczę
    Taką siłę będę miał

Ty się śmiejesz, a ja w to wierzę
    Moja wiara to wszystko, co mam

A jak już będę dobrym człowiekiem
    Nigdy nie będę sam
    Zniszczę obłudę i zazdrość zniszczę
    Taką siłę będę miał

A jak już będę dobrym człowiekiem
    Zapomnę, kto ile wart
    Pomyślę o szczęściu i wiecznej radości
    Taką siłę będę miał

Moja wiara to wszystko, co mam”

https://www.youtube.com/watch?v=L_1e7QINnxo
    Hе слышны в садy даже шоpохи, / Все здесь замеpло до yтpа. / Шлюхи пpячyтся по паpадным, / А на yлицах - мyсоpа / Ловят девочек, ловят девочек, / Тех, что ночью не любят спать, / Чтоб в дежypке их, отделением / Hа-халявy отъебать.
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |megimegi 23.06.2019, 9:18

„A jak już będę dobrym człowiekiem
    Niczego nie będę się bał
    Zniszczę niewierność i kłamstwo zniszczę
    Taką siłę będę miał

A jak ...

oprócz wiary jest jeszcze nadzieja i miłość :)
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |Annbis 22.06.2019, 23:28
    Dlaczego papież nie mówi nic o Bogu, o chwale Bożej, tylko o "godności człowieka" i o "pokoju"?
    To w PRL-u, za głębokiej komuny każde przemówienie pierwszego sekretarza PZPR oraz sekretarzy miejskich, powiatowych, zakładowych, nie mówiąc o wojewódzkich rozpoczynało się i kończyło ględzeniem o pokoju, walce o pokój, niesieniu pokoju, itp.
    Walczyli o pokój nie zostawiając kamienia na kamieniu. Ten - podobnie. Neokomunista jakiś!
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |Leteryk 22.06.2019, 23:34

Dlaczego papież nie mówi nic o Bogu, o chwale Bożej, tylko o "godności człowieka" i o "pokoju"?
    To w PRL-u, za głębokiej komuny każde przemówienie pierwszego sekretarza PZPR oraz sekretarzy miejskich, powiatowych, zakładowych, nie mówiąc o wojewódzkich rozpoczynało się i kończyło ględzeniem o pokoju, walce o pokój, niesieniu pokoju, itp ...

Widuje się pani z enrque111? Proszę go pozdrowić z pièty.
    Let it be.
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |megimegi 23.06.2019, 9:15

To w PRL-u, za głębokiej komuny każde przemówienie pierwszego sekretarza PZPR oraz sekretarzy miejskich, powiatowych, zakładowych, nie mówiąc o wojewódzkich rozpoczynało się i kończyło ględzeniem o pokoju, walce o pokój, niesieniu pokoju, itp ...

nękanie innego to postępowanie Kainowe
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |Annbis 23.06.2019, 9:18

nękanie innego to postępowanie Kainowe

Mi to mówisz?
    Trzeba było tak napisać w treści swego wątku.
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |megimegi 23.06.2019, 9:26

Mi to mówisz?
    Trzeba było tak napisać w treści swego wątku.

to odpowiedź do spring, źle się podpięło
    Odpowiedz
  • Re: Nie nękaj bliźniego swego |megimegi 23.06.2019, 9:25

bo to dzieci powinny reprezentować swojego ojca i jego wychowanie
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook