Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Najgorszy sen spełnił się" - w czerwcu br. upłynęło 10 lat od zabicia dziecka "Agaty".

dodano: 9.07.2018, 10:36
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Bardzo dobry tekst T. Rowińskiego, który ukazał się na łamach "Tygodnika Bydgoskiego" i "Christianitas":

"Artykuł ten pierwotnie ukazał się na łamach Tygodnika Bydgoskiego, na portalu "Christianitas" publikujemy go po niewielkich odautorskich zmianach.

 

Dziecko „Agaty” (to był medialny pseudonim 14-letniej dziewczynki) zostało zabite 17 czerwca 2008 roku[1]. Stało się to po intensywnej kampanii medialnej, w której bez zażenowania posługiwano się kłamstwem, niedomówieniami, po to, by doprowadzić do zabicia nienarodzonego jeszcze człowieka, a także by przekonać opinię publiczną, że ta aborcja to jakieś dobro. Zresztą trudno mówić tu o przekonywaniu. Przekonywanie kojarzę z uczciwą rozmową i poważnymi argumentami. W tamtej sprawie mieliśmy do czynienia z manipulacją, co trafnie ujęli w podtytule swojej książki “Sprawa Agaty” Joanna Najfeld i Tomasz Terlikowski pisząc o “Anatomii manipulacji”.

Na początku posługiwano się nieprawdziwą narracją mówiąca o gwałcie na Agacie, co pozwalałoby na zastosowanie jednego z istniejących w polskiej ustawie o ochronie życia ustępstw wobec zwolenników aborcji. Jednak informacja ta szybko została podważona przez dziennikarzy „Dziennika” i „Rzeczpospolitej”. Poczęcie okazało się efektem młodzieńczego związku Agaty i jej chłopaka. Zdemaskowanie rzeczywistych okoliczności powstania nowego życia nie zmieniło jednak kierunku natarcia aborcjonistów. „Gwałt” zmieniono na „czyn zabroniony”, którym było intymne zbliżenie nastolatków, ale kampanię prowadzono dalej w taki sam sposób, jak gdyby były to czyny równoznaczne.

W intencji ustawodawcy określenie „czyn zabroniony” odnosi się właśnie do sytuacji gwałtu, czyli przemocowego zbliżenia seksualnego. Tymczasem środowiska proaborcyjne zdecydowanie postanowiły doprowadzić do sytuacji, w której za dopuszczalną będzie uznana każda aborcja u nastolatki do lat 15 współżyjącej z rówieśnikiem, co byłoby oczywistym rozszerzeniem praktyki mordu prenatalnego.

Liberalne media, na czele z „Gazetą Wyborczą”, budowały klimat oblężenia „Agaty” przez obrońców życia, gdy tymczasem to właśnie za ich sprawą wytworzyła się presja, by jej dziecko zostało zabite, choć sama dziewczynka skłaniała się ku przyjęciu potomka. Presja ta doprowadziła do zaangażowania w sprawę minister zdrowia Ewy Kopacz, która z przedziwnym zadowoleniem (o czy pisałem w poprzednim felietonie) znalazła oprawców, nie dbając o to, czy aborcja jest zgodna z wolą dziewczynki i czy - zapewne wyrażone przez nią w końcu - przyzwolenie nie było wymuszone przez jej matkę. Dzień po aborcji Agata pisze na swoim blogu: „Najgorszy sen spełnił się”".

 

Całość:

http://christianitas.org/news/zabijcie-dziecko-szybciej/

 

I na koniec ostatni, usunięty, wpis z bloga "Agaty", który opublikowała juz po aborcji:

„Tak ciężko jest teraz żyć… tak trudno… Ale nikt nie potrafi tego zrozumieć… Nawet własna rodzina… [...] Ja znam prawdę. Ten, kto chciał ją poznać, poznał… Nie interesuje mnie już, co myśli moja rodzina… Wiem jedno… Że w końcu… Kiedyś… Nie wiem kiedy… Przyjdzie taki dzień… Że poznają prawdę i nie będą oceniać tak jak teraz… Wtedy będą żałować... Słów które padły w rozmowach… Czynów, które były skutkami rozmów…”.

 

 

Za "Agatę" i jej nienarodzone dziecko, za jej rodzinę, za Ewę Kopacz i wszystkich, którzy przyłożyli rękę do tej haniebnej sprawy.

Jezu Chryste miłosierny, Synu Boga Żywego, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Jezu, ufam Tobie.

+++

 

 • Re: "Najgorszy sen spełnił się" - w czerwcu br. upłynęło 10 lat od zabicia dziecka "Agaty".|AnnaMS 9.07.2018, 11:02
  +++
  Odpowiedz
 • Re: "Najgorszy sen spełnił się" - w czerwcu br. upłynęło 10 lat od zabicia dziecka "Agaty".|Witt 9.07.2018, 11:11
  W Twoje ręce Panie.
  "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
  Odpowiedz
 • Re: "Najgorszy sen spełnił się" - w czerwcu br. upłynęło 10 lat od zabicia dziecka "Agaty".|Wojo 9.07.2018, 13:26
  +++
  Odpowiedz
 • Re: "Najgorszy sen spełnił się" - w czerwcu br. upłynęło 10 lat od zabicia dziecka "Agaty".|Darcheville 9.07.2018, 21:12
  +
  „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook