Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Najgłupszy przedmiot szkolny ever

dodano: 13.09.2012, 21:58
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Ja typuję: "Komunikacja".

Moje dziecię przez ROK cały będzie uczyło się przepisów drogowych.

Tak, tak - tego, co na przeciętnym kursie prawa jazdy opanowuje się w ciągu miesiąca.

O palmę pierwszeństwa w tej niechlubnej konkurencji walczy oczywiście "WdŻ", czyli przedmiot, który teoretycznie ma nauczyć dziecko tego, czym nasiąka się przez lata w każdej normalnej rodzinie.

No, ale normalnych rodzin coraz mniej, niech sobie biedne dzieci pooglądają je chociaż na obrazkach. 

Kto ma inną propozycję?

• Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 13.09.2012, 22:19

W te różdżki aż mi się nie chce wierzyć, co za idiotyzm. Głupie przedmioty to wdż i przyroda.

"Dobrze jest żyć, ale dobrze żyć jest jeszcze lepiej".
    Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Teofila (w podróży) 13.09.2012, 22:22

W te różdżki aż mi się nie chce wierzyć, co za idiotyzm. Głupie przedmioty to wdż i przyroda.

O - a dlaczego przyroda? To mnie zaskoczyłaś.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 13.09.2012, 22:23

O - a dlaczego przyroda? To mnie zaskoczyłaś.

Ania wyżej napisała. Kiedyś była geografia, fizyka, chemia i połączyli to. Jest wszystkiego po ociupince.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Teofila (w podróży) 13.09.2012, 22:29

Ania wyżej napisała. Kiedyś była geografia, fizyka, chemia i połączyli to. Jest wszystkiego po ociupince.

A, o to chodzi.

Ale to na razie - z tego co rozumiem - tylko plany. Chociaż znając normalną kolej rzeczy, to właśnie najgłupsze propozycje zostaną wprowadzone.

Jak na razie moje dzieci mają osobno geografię, fizykę, chemię. Chyba, że chodzi o młodsze klasy - tam rzeczywiście połączona jest geografia z biologią i "chodzi" to pod nazwą "przyroda". Ale ta akurat przyroda nie jest taka zła.

A propos sztuki - jest wychowanie plastyczne, a w gimnazjum - PAPIEROPLASYTKA. Na której się po rysuje, po prostu.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 13.09.2012, 22:38

A, o to chodzi.
    Ale to na razie - z tego co rozumiem - tylko plany. Chociaż znając normalną kolej rzeczy, to właśnie najgłupsze propozycje zostaną wprowadzone.

Jak na razie moje dzieci mają osobno geografię, fizykę, chemię. Chyba, że chodzi o młodsze klasy - tam rzeczywiście połączona jest geografia z biologią i "chodzi ...

Wypadłam z rytmu. :) To znaczy, że rozdzielili ten durny przedmiot, jakim była sztuka? Widziałam kiedyś taką lekcję, to dopiero były wywalone pieniądze.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Sodalitium Pianum 14.09.2012, 0:43

A, o to chodzi.

Jak na razie moje dzieci mają osobno geografię, fizykę, chemię. Chyba, że chodzi o młodsze klasy - tam rzeczywiście połączona jest geografia z biologią i "chodzi ...

Nie, nie o to chodzi. Chodzi dosłownie o naukę wróżbiarstwa na lekcjach przyrody. Był już o tym wątek. Ministerstwo zamierza dzieci uczyć magii.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 14.09.2012, 7:02

Nie, nie o to chodzi. Chodzi dosłownie o naukę wróżbiarstwa na lekcjach przyrody. Był już o tym wątek. Ministerstwo zamierza dzieci uczyć magii.

Myślałam, że to żarty. Kogoś pogięło? Pottera się naczytał.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 13.09.2012, 22:24

A jest jeszcze sztuka? To dopiero dziwadło. Dzieci się ani śpiewać ani rysować nie nauczą.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 13.09.2012, 22:30

Tej komunikacji też niczego nie brakuje. Jak im nie szkoda pieniędzy na coś takiego. Lepiej by dali więcej godzin na polski albo matematykę.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Cyrylica 13.09.2012, 22:46

Znalazłam coś takiego, ale to sprawa sprzed 4 lat. Czy jest coś, o czym nie wiem?

[07.03.2009] 00:57
    Już wkrótce w szkołach

MEN chce, by licealiści dyskutowali o sensie astrologii, istnieniu żył wodnych, lewitacji czy kreacjonizmie. Pomysł wywołał oburzenie części naukowców. - Mówienie w szkole o paranauce jest schlebianiem nieuctwu - tłumaczy prof. Łukasz Turski. Jednak nie wszyscy są przeciw. - Rozumiem intencję pokazania uczniom, że istnieją sfery które są mniej lub bardziej racjonalne, a niektóre nieracjonalne - mówi historyk idei, prof. Marcin Król.

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4017574

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|chris30 13.09.2012, 23:43

A koleżanka zna podręczniki biologii ignorujące fakt ewolucji gatunków? Chętnie przeczytam.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Elrond 13.09.2012, 23:55

A koleżanka zna podręczniki biologii ignorujące fakt ewolucji gatunków? Chętnie przeczytam.

jeśli wpadłeś między wrony musisz krakać tak jak one.

Nie dziwię się, że komuna promowała teorię ewolucji, choć przeczą jej fakty.

Tu linia programowa pozostała taka sama.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|pioszo54 14.09.2012, 5:45

polski

na pewno najbardziej szkodliwy

zohydza literaturę

pioszo
    Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|Teofila (w podróży) 14.09.2012, 8:17

polski
    na pewno najbardziej szkodliwy
    zohydza literaturę

Eee, nie zgadzam się.

Dzieci po prostu teraz w ogóle nie czytają, bo im się nie chce.

A przynajmniej duża większość.

Mają tyle "atrakcji", że na czytanie nie starcza im już czasu.

Bardzo dobrze, że chociaż na polskim dowiedzą się, że byli (i są) tacy ludzie, którzy mądrze piszą, i są też tacy, którzy czytają.

Odpowiedz
  • Re: Najgłupszy przedmiot szkolny ever|pioszo54 14.09.2012, 9:34

Eee, nie zgadzam się.
    Dzieci po prostu teraz w ogóle nie czytają, bo im się nie chce.
    A przynajmniej duża większość.
    Mają tyle "atrakcji", że na czytanie nie starcza im już czasu.

Bardzo dobrze, że chociaż na polskim dowiedzą się, że byli (i są) tacy ludzie, którzy mądrze ...

przymus i formalizm niszczą chęć, co w znaczącym stopniu dokłada sie do telewizji i komputera (obserwacje własne, znajomych, dzieci);

a ponieważ rozmawiamy tylko o szkole, to polski jest zdecydowanie na pierwszym miejscu :(

pioszo
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook