Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Nadchodzi czas wyboru między ortodoksją a herezją [OPINIA]"

dodano: 2.06.2019, 23:11
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Nadchodzi czas, w którym wierni, księża i całe diecezje będą musiały wybierać – czy stać po stronie ortodoksji, czy przyłączyć się do schizmy. Rewolucja, którą ogłosili niemieccy biskupi, zakłada zwykłe głosowanie nad prawdami wiary".

Zapowiada się wielkąarewolucja w Kościele katolickim. Na Kościół pędzi tsunami i katolicy stoją dziś w obliczu zmian o znaczeniu głębszym niż reformacja.

Biskupi niemieccy chcą szybko zreformować nauczanie i praktykę Kościoła - i to w sposób zobowiązujący w całym kraju. Chcieliby włączyć do Kościoła najnowsze ustalenia nauk społecznych i humanistycznych. To między innymi zupełnie nowa ocena ludzkiej seksualności, w tym homoseksualizmu.

Niemieccy biskupi „z zachwytem” przyjęli postawę papieża Franciszka w kwestii nowego układu stosunków władzy w Kościele.

Ojciec Święty deklaruje bowiem chęć przyznania większych kompetencji poszczególnym Konferencjom Episkopatu, także w sprawach nauczania. Stąd ogłoszono w Niemczech projekt progresywnych zmian, przeciwko którym opór jest „niewielki i cichy”. Reformy mają zostać dokonane na poziomie krajowym, bez włączania we wszystko Rzymu; od strony formalnej nie zaatakuje się nauczania, ale wprowadzi szereg „wyjątków”, które pozwolą chętnym na jego obchodzenie.

Tę samą metodę biskupi zastosowali już w przypadku rozwodników w nowych związkach oraz Komunii świętej dla protestantów. Teraz to samo ma dotyczyć innych kwestii.

Biskupi niemieccy chcą praktycznie wykluczyć z Kościoła każdego, kto nie idzie z nimi „drogą synodalną”. Droga ta tymczasem jest wprost schizmatycka. To po prostu czysty absurd: oto w Kościele katolickim ma się niejako głosować nad moralnością, nauczaniem i samą wiarą. „Urząd biskupa polega na nauczaniu prawdy, którą on sam otrzymał. Biskup nie może pozwalać przegłosować jakiejś innej Ewangelii i natychmiast jej nauczać. Tymczasem tak właśnie ma być”.

„Nadchodzi czas, w którym pojedynczy wierni, księża, wiele wspólnot a może nawet całe diecezje będą musiały zdecydować, którą chcą iść drogą”. Wszystko to przypomina okres zamieszania po wystąpieniu Marcina Lutra w 1517 roku, gdy różne regiony Niemiec wybierały, czy chcą być katolickie – czy heretyckie.

Źródło: Kath.net

https://www.pch24.pl/nadchodzi-czas-wyboru-miedzy-ortodoksja-a-herezja--opinia-,68650,i.html

 • Re: "Nadchodzi czas wyboru między ortodoksją a herezją [OPINIA]"|enrque111 2.06.2019, 23:31
  Powszechna apostazja wobec katolicyzmu (chrześcijaństwa) jest już powszechna. Dlatego niewielu już to interesuje. Zmiany następują tak szybko, że ludzie przyzwyczaili się do nich i nie mają nawet czasu na refleksję. Przy powszechnej indolencji, niewiedzy, nieznajomości prawd wiary, pranie mózgu nie napotyka żadnych przeszkód. Nie sądzę aby twoje "wołanie na puszczy" spotkało się z większym zainteresowaniem skoro "katolicy" nie rozumieją już co w Kościele się dzieje gdyż nie posiadają fundamentu wiary, czyli znajomości tego co Kościół od zawsze nauczał.
  enrque111
  Odpowiedz
 • Re: "Nadchodzi czas wyboru między ortodoksją a herezją [OPINIA]"|Annbis 2.06.2019, 23:39

  Powszechna apostazja wobec katolicyzmu (chrześcijaństwa) jest już powszechna. Dlatego niewielu już to interesuje. Zmiany następują tak szybko, że ludzie przyzwyczaili się do nich i nie mają nawet czasu na refleksję. Przy powszechnej indolencji, niewiedzy, nieznajomości prawd wiary, pranie mózgu nie napotyka żadnych przeszkód. Nie sądzę aby twoje "wołanie na puszczy ...


  Masz rację.
  Nawet na FF, na którym ludzie trochę interesują się tymi problemami, nie rozumieją tego, co ja zamieszczam w moich wątkach. Mówię dla nich niezrozumiałym językiem. Ponieważ trzeba mieć podstawową wiedzę religijną, żeby móc porównywać i wtedy dopiero widać i apostazję, i herezję w obecnym nauczaniu (lub raczej jego braku; braku jakiegokolwiek nauczania Kościoła).
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook