Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Min Kudrycka opowiada się za ikwidują wydziałów Gender Studies?

dodano: 13.02.2013, 8:49
akcje wątku: drzewko

Autor: Alium

Pani minister była uprzejma opublikować na oficjalnej stronie MNiSW tekst „Sumienność i sumienie naukowca” (http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/zdaniem-ministra/zdaniem-ministra/artykul/sumiennosc-i-sumienie-naukowca/). Można w nim przeczytać m.in.

 

"Pierwsze skojarzenia z naruszeniem etyki w nauce to plagiat, sfabrykowane badania albo nepotyzm.

Ale nie mniej ciężkim przewinieniem jest  choćby próba zarażania studentów swoim światopoglądem – zwłaszcza gdy ten światopogląd wymyka się regułom uznawanej powszechnie wiedzy, dotychczasowym ustaleniom naukowym i rzetelnej metodologii. A nieraz nawet przeczy regułom zdrowego rozsądku."

 

 

Powyższa charakterystyka w zasadzie doskonale opisuje bardzo modne obecnie gender studies, a także postawę postępowców hasających na niwie nauk społecznych czy historii…

Niestety dalsza lektura wskazuje, że „zarażanie światopoglądem” to zdaniem pani minister np. opinie fizyków wskazujących, że  urwanie skrzydła przez brzozę jest niesłychanie mało prawdopodobne.

Oczywiście zbieżność powyższego listu z innymi akcjami – np. opublikowaniem w dzisiejszej „Polityce” tekstu „Aureola profesora” (początek tutaj :http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1535417,1,profesorowie---specjalisci-od-spraw-roznych.read )to czysty przypadek. Konkretnie „poszczujnik” (na kogo?)

 • Re: Min Kudrycka opowiada się za ikwidują wydziałów Gender Studies?|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 13.02.2013, 20:43
  Wreszcie !
  Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
  Odpowiedz
 • Re: Min Kudrycka opowiada się za ikwidują wydziałów Gender Studies?|waldens 13.02.2013, 23:13
  Jednym ze sposobów zwiększenia cytowalności swoich dzieł jest napisanie czegoś, delikatnie mówiąc, kontrowersyjnego. To jeden z najbardziej efektywnych sposobów zwiększenia swojego indeksu Hirscha (no może poza tzw. "spółdzielnią").
  Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook