Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"

dodano: 17.10.2018, 20:09
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Komentarz Michalkiewicza zamieszczony w Najwyższym Czasie (wytłuszczenie moje):

Prowadzący program na youtubowym kanale w Sensie TV Rafał Otoka-Frąckiewicz poprosił o skomentowanie swoich słów Pana Stanisława.

„Nic tak nie gorszy jak prawda. Otóż ja porównałem wysokość odszkodowania jakie uzyska ta panienka, właściwie już Pani, bo ona ma już 24 lata, z zarobkami prostytutek. Prostytutki tyle nie dostają.”

Po tych słowach prowadzący wszedł w słowo Panu Stanisławowi i zapytał: „Czy takie adekwatne porównanie? Małe dziecko porwane przez dorosłego mężczyznę?

„Własnie do tego chciałem nawiązać. Tutaj mam parę takich niejasności. Otóż, to była osoba 13-letnia, która została przez tego księdza, erotomana, uwięziona i wielokrotnie gwałcona, przez co najmniej kilkanaście miesięcy. I w tym czasie chodziła do szkoły. Jak chodziła do szkoły to mogła kontaktować się z rówieśnikami i nauczycielami, mogła pójść na policje czy mogła wreszcie uciec do domu!”

„Nic takiego się nie stało. Rodzinna przez 11 co najmniej miesięcy, najwyraźniej nie zainteresowała się co ta córka robi, czy jest zdrowa itd. Tu też jest znak zapytania. Wreszcie wyrok jaki ten ksiądz erotoman otrzymał. Dostał on 4 lata. Jeżeli podsumujemy, te wszystkie czyny, o które był on oskarżany czyli, podstępne uprowadzenie, długotrwałe pozbawienie wolności, wielokrotne gwałty, podżeganie do aborcji. Uzbierało się tego tam tyle, że 4 lata to niewiele, tam z 15 lat by się ubierało za te wszystkie przestępstwa.”

Wtedy prowadzący program Rafał Otoka-Frąckiewicz, stwierdził, że „sedno oburzenia leży w porównaniu 13-letniej dziewczynki do prostytutek, które zarabiają swoim ciałem na tym fachu”.

Nie porównałem jej, tylko porównałem wysokość odszkodowania i wynagrodzenia. Gdyby prostytutki tyle zarabiały, to byłyby milionerkami a nie są. To było na marginesie krytyki wyroku sądowego, wydanego przez Panią Annę Jasik. Mówiąc nawiasem, że ta Pani pokrzywdzona wystąpiła o odszkodowanie, chyba jakieś 10 lat po tych wszystkich wydarzeniach, więc rozumiem, że długo się namyślała” – stwierdził Michalkiewicz.

„Dużo znaków zapytania tutaj się nasuwa, ale głównym wątkiem mojej wypowiedzi była krytyka wyroku, wydanego przez Panią sędzie Annę Jasik, która odpowiedzialnością majątkową za przestępstwa tego księdza, obciążyła zgromadzenie tych księży chrystusowców, do których on należał. Ja uważam, że to jest odejście od zasady indywidualizacji odpowiedzialności prawnej na rzecz odpowiedzialności zbiorowej, która jest bardzo niebezpieczna i każdego może dotknąć. Bo jeżeli jakiś kolejarz zgwałci jakąś panienkę w pociągu to będą odpowiadały Polskie Koleje Państwowe.”

To powinno być w podręcznikach z podpisem - "Jak lecieć w ch...a ze wszystkimi, a przy tym zachować śliskość namydlonej świni".

No, ale Michalkiewicz nie kwestionuje wyroku w sprawie księdza, ani nie atakuje ofiary, co nie panie sedevacante?

• Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|Niechodliwy 17.10.2018, 20:14
    Tymczasem...

Katarzyna, kobieta, która padła ofiarą księdza jako dziecko, jest pod opieką Fundacji "Nie lękajcie się". Marek Lisiński, prezes fundacji, w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiedział, że pozwie ona Michalkiewicza.

Ta dziewczyna dwie minuty po tym, jak media napisały o tym nagraniu, skontaktowała się ze mną. Płakała, jak to czytała. Na pewno wystąpi na drogę sądową przeciwko tej osobie, ale musi trochę odreagować proces
    - zapowiedział Lisiński.
    Odpowiedz
  • Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|Girolamo 17.10.2018, 20:17
    Szukałem w necie, czy księża Chrystusowcy uznali za stosowne podziękować Panu Michalkiewiczowi, że jak Rejtan bronił ich (a tym samym cały Kościół Katolicki w Polsce) przed decyzjami, które uważa za krzywdzące dla nich.

Żadnej takiej informacji nie znalazłem.

Zacna organizacja o korzeniach przedwojennych i związana z postacią kard. Hlonda:-(

Noblesse oblige, panowie!
    http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|Niechodliwy 17.10.2018, 20:37

Szukałem w necie, czy księża Chrystusowcy uznali za stosowne podziękować Panu Michalkiewiczowi, że jak Rejtan bronił ich (a tym samym cały Kościół Katolicki w Polsce) przed decyzjami, które uważa za krzywdzące dla nich.

Żadnej takiej informacji nie znalazłem.

Zacna organizacja o korzeniach przedwojennych i związana z postacią kard. Hlonda:-(

Noblesse ...

Bo TCh już zdecydowało się zapłacić i nie wnosić skargi kasacyjnej, więc taka obrona jest dla nich niedźwiedzią przysługą.
    Odpowiedz
  • Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|Girolamo 17.10.2018, 21:37

Bo TCh już zdecydowało się zapłacić i nie wnosić skargi kasacyjnej, więc taka obrona jest dla nich niedźwiedzią przysługą.

Gdzie się podziało 9 trędowatych? Łk 17,11 -19
    Ile uzdrowionych trędowatych wróciło, aby podziękować Jezusowi?

"12 Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka 13 i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» 14 Na ich widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni. 15 Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, 16 upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. 17 Jezus zaś rzekł: «Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? 18 Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec».

Wdzięczność...

I tak to szewc bez butów chodzi.

http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|ProjectPi v2 17.10.2018, 20:21
    Jak ma niejasności, to mu się od razu z kurwieniem się kojarzy. Ten typ tak ma widać, cóż począć

Czy aby jednak wszystko wokół Michalkiewicza jest jasne?
    Odpowiedz
  • Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|kandydat 17.10.2018, 20:21
    Powiem wam: można z Redem pogadać twarz w twarz pod tym adresem:

http://www.wklejto.pl/644482

Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz
  • Re: Michalkiewicz odpowiada, czyli o "implicite i explicite"|MKasperowicz 18.10.2018, 16:46
    Ale jeśli kolejarz zgwałci w pociągu kobietę, kamery wszystko nagrają, ale nikt nic nie zgłosi, jego przełożony się dowie, ale nie zgłosi na policję, a w momencie rozpoczęcia śledztwa, PKP wyśle kolejarza na wielomiesięczne zagraniczne szkolenie, to tak, PKP będzie współwinne.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook