Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele

dodano: 28.01.2016, 22:12
akcje wątku: drzewko

Autor: Alucard

Mateusz Drabik dnia 28.01.2016 wysmarował tekst pod tytułem " Fundamenty poglądów". Aby zwrócić uwagę ludzi na ten wybryk apologetyki, napisałem komentarz pod tym tekstem na facebook'u. Post zniknął, myślałem że coś nie tak z moim laptopem więc napisałem jeszcze raz. Kiedy zniknął drugi raz zorientowałem się, że rzeczony Mateusz Drabik zwyczajnie kasuje te komentarze. Napisałem więc o tym w komentarzu. Oczywiście komentarz został usunięty, dodatkowo zablokowano mi możliwość pisania komentarzy.

Mateuszu Drabiku, czy twój strach przed demaskacją twojej nieudolności jest tak wielki, że nawet odrobiny krytyki się boisz? Czy twoje libertariańskie poglądy nie uwzględniają wolności słowa?

• Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Bogumił Rzepa 28.01.2016, 22:20
    *grabs popcorn*
    Gdyż wtedy modlitwa jest doskonała, gdy jest modlitwą o wspólne zbawienie wszystkich, nie pojedynczo, lecz wspólnie.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|????? 28.01.2016, 22:20
    Oj, stałosie. Gość dał ci do zrozumienia, że nie chce twoich komentarzy pod swoimi tekstami. Ma do tego prawo. A ty jak małe dziecko będziesz teraz wypisywał, gdzie tylko się da, że "Drabik jest gupi".
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Alucard 28.01.2016, 22:41

Oj, stałosie. Gość dał ci do zrozumienia, że nie chce twoich komentarzy pod swoimi tekstami. Ma do tego prawo. A ty jak małe dziecko będziesz teraz wypisywał, gdzie tylko się da, że "Drabik jest gupi".

A ty jak małe dziecko się wtrącasz. Strawman, brak zrozumienia i etcetery różne. Jest to prowokacja do dyskusji po pierwsze a po drugie bardziej od głupoty mierzi mnie hipokryzja. Człowiek gadający o libertarianizmie i wolności słowa blokuje czyjeś wypowiedzi. Kiepscy ludzie bez krytyki się nie zmieniają a i ten wpis taką krytyką jest.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|????? 28.01.2016, 22:44

A ty jak małe dziecko się wtrącasz. Strawman, brak zrozumienia i etcetery różne. Jest to prowokacja do dyskusji po pierwsze a po drugie bardziej od głupoty mierzi mnie hipokryzja. Człowiek gadający o libertarianizmie i wolności słowa blokuje czyjeś wypowiedzi. Kiepscy ludzie bez krytyki się nie zmieniają a i ten wpis ...

Sam zachowujesz się jak obrażony dzieciuch. Drabik olał wielkiego Alucarda. Tego nie możesz mu darować.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Alucard 28.01.2016, 22:56

Sam zachowujesz się jak obrażony dzieciuch. Drabik olał wielkiego Alucarda. Tego nie możesz mu darować.

Tiaaa. Nie dokonuj projekcji swoich wad na innych ludziach, nigdzie to nie prowadzi.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|NCDM 28.01.2016, 23:01
    @Alucard

A ten komentarz na facebooku to był ten tekst, który dałeś na jego frondowym blogu?
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Alucard 28.01.2016, 23:16

@Alucard

A ten komentarz na facebooku to był ten tekst, który dałeś na jego frondowym blogu?

Nope. Facebook nie obsługuje tylu liter w komentarzu. Napisałem tylko, że jego tekst zawiera wiele błędów logicznych i rozumowych i zapraszam na tekst na frondzie w celu zapoznania się z polemiką
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|NCDM 28.01.2016, 23:29
    @Alucard

Tak pytam, bo dobry ten Twój komentarz (jak bym się musiał do czegoś przyczepić, to do próżni kwantowej jako niebytu). Ciekawe, czy dostaniesz odpowiedź.
    Ja długo pisałem z Drabikiem (usiłowałem go przede wszystkim przekonać, że bez wiedzy przyrodniczej i matematycznego warsztatu jego rozważania do niczego go nie doprowadzą), ale go nie przekonałem.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Alucard 29.01.2016, 12:40

@Alucard

Tak pytam, bo dobry ten Twój komentarz (jak bym się musiał do czegoś przyczepić, to do próżni kwantowej jako niebytu). Ciekawe, czy dostaniesz odpowiedź.
    Ja długo pisałem z Drabikiem (usiłowałem go przede wszystkim przekonać, że bez wiedzy przyrodniczej i matematycznego warsztatu jego rozważania do niczego go nie doprowadzą), ale ...

Próżnia kwantowa jest przestrzenią gdzie nie występują żadne cząstki fizyczne, więc można niejako nazwać to niebytem, chyba że uznać fale elektromagnetyczne za byt. Fizyka kwantowa nie jest prostą sprawą i można by długo dyskutować
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|NCDM 28.01.2016, 23:29
    @Alucard

Ja długo pisałem z Drabikiem (usiłowałem go przede wszystkim przekonać, że bez wiedzy przyrodniczej i matematycznego warsztatu jego rozważania do niczego go nie doprowadzą), ale go nie przekonałem.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Duinne 29.01.2016, 12:59
    Twoj komentarz bardzo ciekawy, a jeszcze ciekawsza odpowiedz Drabika, przepraszam, pana Drabika :-D

Polemizowalabym jednak z "Sumienie to nic innego jak empatia"

Empatia wg mnie jest produktem sumienia. Sumienie jednak to cos wiecej - zauwaz, ze np u ludzi religijnych, wyrzuty sumienia moze wywolac opuszczenie nabozenstwa albo jedzenie miesa w piatek, a to z empatia nie ma nic wspolnego. Rowniez dzialania na szkode samego siebie moga wywolac wyrzuty sumienia - na przyklad obzeranie sie fast foodem.

Sumienie w moim rozumieniu moznaby przyrownac do glosu "doskonalego ja". Ludzie, w zaleznosci od wychowania, swiatopogladu, wiary, roznie pojmuja doskonalosc, stad roznice w reakcjach sumienia.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|Alucard 29.01.2016, 17:59

Twoj komentarz bardzo ciekawy, a jeszcze ciekawsza odpowiedz Drabika, przepraszam, pana Drabika :-D

Polemizowalabym jednak z "Sumienie to nic innego jak empatia"

Empatia wg mnie jest produktem sumienia. Sumienie jednak to cos wiecej - zauwaz, ze np u ludzi religijnych, wyrzuty sumienia moze wywolac opuszczenie nabozenstwa albo jedzenie miesa w piatek ...

Generalnie sumienie i empatia przynajmniej w moim rozumieniu są tak naprawdę tożsame. Obie te rzeczy z definicji powodują dyskomfort w obliczu jakiejś formy cierpienia, ciężko więc powiedzieć czy to sumienie wychodzi z empatii, empatia z sumienia czy są tożsame albo jeszcze co innego. Ja uznaję, że sumienie wywodzi się z empatii, przez co redukujemy ilość niepotwierdzonych czy nieudowodnionych w myśl brzytwy Ockhama
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|NCDM 29.01.2016, 14:51
    @Alucard

"Próżnia kwantowa jest przestrzenią gdzie nie występują żadne cząstki fizyczne, więc można niejako nazwać to niebytem, chyba że uznać fale elektromagnetyczne za byt. "

Ale cząstki w każdej chwili mogą zostać wykreowane - bo próżnia kwantowa ma energię. Istnieją w niej też prawa fizyki. Które również są bytem, jak i fale elektromagnetyczne, jak i sama czasoprzestrzeń.
    Niebyt to, jak sądzę, brak czasoprzestrzeni, jakichkolwiek praw i zasad, energii w jakiejkolwiek postaci, informacji...Słowem, wszystkiego co możemy sobie pomyśleć, nazwać i przedyskutowywać status ontologiczne tego czegoś.
    Odpowiedz
  • Re: Mateusz Drabik czyli jak udawać mądrego kiedy wie się niewiele|NCDM 29.01.2016, 14:59
    @Alucard

Twoja dyskusja z M.Drabikiem mogłaby być naprawdę ciekawa, chętnie bym poczytał, zwłaszcza Twoje odpowiedzi. Tylko, oprócz zadowolenia czytelników, do niczego innego (w rodzaju zmiany stanowiska) to raczej nie doprowadzi...
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook