Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Lubię czytać Sputnik albo Onet

dodano: 14.10.2019, 22:50
akcje wątku: drzewko

Autor: Cyrenejczyk

Krym zmienia się na lepsze praktycznie każdego dnia, jednocześnie jego mieszkańcy mają pozytywny stosunek do ukraińskiej kultury – podkreślają przedstawiciele ukraińskiej diaspory, którzy przyjechali w niedzielę z wizytą zapoznawczą na Krym.

W składzie delegacji jest około 15 osób z Polski, Kazachstanu, Mołdawii, Białorusi, Niemiec, Kirgistanu, Gruzji i Bułgarii, a także przedstawiciele proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych.

Jak zaznaczył sekretarz zarządu Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Polsce Andrzej Romanczuk, już nie pierwszy raz odwiedza Krym po przyłączeniu półwyspu do Rosji.

Chciałem sam zobaczyć, jak naprawdę tutaj wszystko wygląda. Od razu widać, jak zmienia się Krym, jak trwa zakrojona na szeroką skalę budowa nowej infrastruktury. Prawdziwe zmiany na lepsze odbywają się praktycznie codziennie – powiedział Romanczuk.

Z kolei przedstawiciel rady koordynacyjnej kierowników białoruskich organizacji społecznych, zrzeszających rodaków rosyjskich Andriej Geraszczenko podkreślił, że Krym jest terytorium, na którym panuje wolność, gdzie Ukraińcy z różnych państw mogą się spotkać i nie muszą się bać, że kijowskie władze zakażą im wyrażania swoich poglądów

• Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Ślabřík 14.10.2019, 23:10
    Ciekawe2, co powiedziałaby Dżamala (Jamala), obywatelka Ukrainy, która mówi po ukraińsku, rosyjsku a krymskotatarsku ta i wyznaje islam?

https://www.youtube.com/watch?v=VCG2rw4ZXTY
    Prostyja słovy. Prostyja rečy.
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|AnnaMS 14.10.2019, 23:14
    Kiedyś wpadł mi w ręce Kraj Rad z lat 80. Pisało w nim, że w Ameryce jest taka bieda, że ludzie zamiast chleba jedzą glinę.
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Ślabřík 14.10.2019, 23:18

Kiedyś wpadł mi w ręce Kraj Rad z lat 80. Pisało w nim, że w Ameryce jest taka bieda, że ludzie zamiast chleba jedzą glinę.

Tak. Jam czytał Murziłki w szkole powszechnej, a w jednym z numerów były narody Związku Sowietów, ale nie wymieniono Polaków.

https://pogadajmyopeerelu2.files.wordpress.com/2011/04/murzilka.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Cyrenejczyk 14.10.2019, 23:18

niewiele się zmieniło od tamtego czasu - na Onecie piszą, że Polacy to antysemici :)
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|AnnaMS 14.10.2019, 23:19

niewiele się zmieniło od tamtego czasu - na Onecie piszą, że Polacy to antysemici :)

O ja :)
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Adalbert1241 14.10.2019, 23:24

I że PiS przegrało wybory z kretesem.
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Ślabřík 14.10.2019, 23:24

Bo to jak w wierszu, który cytował prof. Bender z KUL-u (już nieżyjący), którego byłem widywałem na mszach wieczornych w kościele akademickim KUL-u z żoną (nauczycielką III LO w Lublinie) ta synem:

Idzie przez wieś Niemiec
    Cóż to za odmieniec?

Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Adalbert1241 14.10.2019, 23:24
    Moi przyjaciele na Krymie koniecznie muszą to przeczytac.
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Cyrenejczyk 14.10.2019, 23:25
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Ślabřík 14.10.2019, 23:31
    Kazik też śpiewał (w coverze numeru „Crno-bijeli svijet” zespołu Prljavo Kazalište):

A oto Onkjel Dessig, kolega
    Dzięki Bogu nic mu nie dolega
    Gdy go poznałem myślałem, że to Niemiec
    Tak mi jakoś wyglądał jak cudzoziemiec
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Ślabřík 14.10.2019, 23:34
    Ale jany razumiejuć polskuju movu?
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Kovson 14.10.2019, 23:53
    “Przeglądam prawicowe portale dla beki”.
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Adalbert1241 15.10.2019, 0:21

“Przeglądam prawicowe portale dla beki”.

Ciekawe gdzie je znajduje.
    Odpowiedz
  • Re: Lubię czytać Sputnik albo Onet|Annbis 15.10.2019, 16:13
    KONFEDERACJA_ skieruje do SN protest wyborczy domagając się unieważnienia wyborów parlamentarnych. Wg ugrupowania, @TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dot. opublikowania przed wyborami sondaży, w których Konfederacja przekroczyła próg wyborczy.
    https://www.fronda.pl/forum/konfederacja-skieruje-do-sn-protest-wyborczy-domagajac-sie-uniewaznienia-wyborow-parlamentarnych,97261.html
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook