Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy

dodano: 16.04.2012, 6:38
akcje wątku: drzewko

Autor: pioszo54

pioszo

Antoni Macierewicz wziął udział w pogrzebie Jana Winczakiewicza. To symboliczne wydarzenie związane z nie tylko z historią Loży ”Kopernik”, ale i z tym, co dzieje się dzisiaj na tzw. prawicy. Kim był Winczakiewicz? Oto dane z leksykonu Ludwika Hassa „Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999” http://sol.myslpolska.pl/2012/04/loza-%E2%80%9Ekopernik%E2%80%9D-rzadzi-na-polskiej-prawicy/

 • Re: Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy|pioszo54 16.04.2012, 6:38

  „Do wolnomularstwa został przyjęty 21 VI 1963 w polskiej loży „Kopernik” N” 679 (Wielka Loża Francji, od 1992 – N° 748, Wielka Loża Narodowa Francuska) w Paryżu; w niej 5 XI 1965 nadano mu stopień mistrza, w 1968-1971 piastował tu godność sekretarza, 1982-1983 i 1985-1986 przewodniczącego; 1991-1997 wielki ekspert Wielkiej Loży Narodowej Polski, od 19 IV 1997 – wielki namiestnik honorowy. Osiągnął 32. stopień wtajemniczenia”.


  A oto relacja z pogrzebu zamieszczona na stronie internetowej periodyku „Ars Regia”: „Drodzy Bracia, w dniu 29 marca 2012, w godzinach popołudniowych, pochowaliśmy naszego Brata Jana Winczakiewicza na cmentarzu Montmorancy (blisko Paryża). Uroczystość religijna odbyła się przed południem w Lailly en Val Val i w kaplicy zamkowej w Blois.


  Na cmentarzu byli w obecności Jego żony Joclyne i krewnych: kuzynki Hanny Winczakiewicz i kuzyna Antoniego Macierewicza z Polski, Bracia z Loży „Copernic” i ich bliscy: Sergiusz Chądzyński, Marek Franciszkowski, Jan Karczewski, Magda Knychalska, wdowa po Bracie Witoldzie, Mila i Emanuel Łopattowie, Jerzy Neumark, Anna i Jean Wojciech Sicińscy, Piotr Szemiński, Agata i Andrzej Wolscy i Witold Zachorski, który reprezentował Bibliotekę Polską w Paryżu. Rząd Rzeczypospolitej Polski reprezentował Konsul Generalny.


  Nad trumną zabrali głos: mistrz ceremonii pogrzebowej, który na prośbę Jocelyne Winczakiewicz odczytał francuskie tłumaczenie wiersza Brata Jana „Vivre” („Byle jak”), w imieniu Biblioteki Polskiej w Paryżu Witold Zahorski, odczytał wiersz Brata Jana „Na przeniesienie zwłok Kazimierza Wierzyńskiego do Warszawy”, w imieniu przyjaciół Sergiusz Chądzyński przypomniał życiorys Zmarłego, następnie parę słów wypowiedział Konsul Ambasady Polskiej w Paryżu, a na zakończenie zabrał głos Antoni Macierewicz, który mówił o swoich kontaktach z Bratem Janem i o jego patriotyzmie. Pogrzeb odbył się w podniosłym duchu bez niepotrzebnego patosu – prawdopodobnie Brat Jan takiej atmosfery się spodziewał.


  W imieniu wszystkich Braci złożona została wiązanka biało czerwonych kwiatów z napisem na szarfie : « CZ.°. L .°. COPERNIC » Nagrobek zdobią epitafium, fragment wiersza „Cmentarz w Montmorency”; „Gdy po latach trumiennej ciemności i ciszy obrócimy w proch wieczny nasze doczesności, nowy legion tułaczy orędzie usłyszy i ślubowania złoży na pradziadów kości” i trójkąt masoński”.


  Związki tzw. obozu niepodległościowego z masonerią są ewidentne. Spośród czołowych jego przedstawicieli w Polsce wymienić trzeba dwie osoby – Jana Olszewskiego i Bronisława Wildsteina.


  Oto informacje na ich temat zawarte w leksykonie Ludwika Hassa „Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999”:


  Jan Olszewski:


  „Do wolnomularstwa został przyjęty l V 1962 w loży „Kopernik” (loża niezależna, od 27 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie, tu 24 X 1964 nadano mu stopień mistrza; 1971-1973 piastował w niej godność II dozorcy, 1975-1981 i 1986-1991 – mówcy. W 1991 został wybrany wielkim przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski. Później wycofał się („uśpił się”).


  Bronisław Wildstein:


  „Do wolnomularstwa został przyjęty 6 II 1986 w polskiej loży „Kopernik” N” 679 (Wielka Loża Francji) w Paryżu; w niej 7 IV 1988 nadano mu stopień mistrza. W 1990 „afiliował” (przyłączył się) do loży „Kopernik” (ówcześnie loża niezależna, od 7 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie; w 1991-1993 przewodniczący loży „Przesąd Zwyciężony” (Wielka Loża Narodowa Polski) w Krakowie; od 1991 zarazem wielki dozorca Wielkiej Loży Narodowej Polski”.


  Mentorem i wychowawcą obu, a także wychowawcą Lecha Kaczyńskiego – był nieżyjący już patron KOR-u i całej lewicy laickiej – Jan Józef Lipski (1926-1991). Oto dane z książki Hassa na jego temat:


  „Do wolnomularstwa został przyjęty 19 II 1961 w loży „Kopernik” (loża niezależna) w Warszawie; w niej 9 I 1962 nadano mu stopień mistrza. W 1962-1981 i 1986-1988 piastował tu godność przewodniczącego, 1981-1986 mówcy, 1988-1990 sekretarza”.


  Pytanie brzmi – co to ma wspólnego z obozem narodowym? Co to ma wspólnego z Kościołem i katolicyzmem? Co to ma wspólnego z Radio Maryja? I jak do tego doszło, że to Loża „Kopernik” i jej ideologia (wrogość do ruchu narodowego, skrajna rusofobia wynikająca z  tego, że masoneria była w Rosji zwalczana od początku XIX wieku, działanie na rzecz czynników zewnętrznych pod pozorem „walki o niepodległość”) – ma dzisiaj rząd dusz na prawicy i kłaniają się jej nawet księża i biskupi?


  Opracowała: Magda Braun

  pioszo
  Odpowiedz
 • Re: Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy|Edit 16.04.2012, 11:41

  Za wiki:


  "Jan Winczakiewicz, pseudonim Cezary Lutecki (ur. 6 marca 1921 w Kielcach, zm. w marcu 2012 w Lailly-en-Val, Francja[1]) – polski poeta, tłumacz literatury hiszpańskiej, malarz.


  Ukończył Gimnazjum im. Adama Asnyka w Kaliszu a następnie szkołę podchorążych w Szczypiornie. W czasie II wojny światowej uczestniczył w kampanii wrześniowej, a następnie walczył w Normandii w 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Pod Bredą został ranny.


  Po wojnie osiadł we Francji, której uzyskał obywatelstwo. Zajmował się twórczością literacką, malarską oraz pracą dziennikarską dla Polskiego Radia. Tłumaczył literaturę hiszpańską, w tym poezje Federico Garcii Lorki. Wydał także pisany z punktu widzenia Polaka przewodnik po Paryżu "Polak zwiedza Paryż". W 1963 roku zdobył Nagrodę Kościelskich. Swoje prace malarskie wystawiał w wielu krajach zachodniej Europy, w 1972 zdobył we Włoszech nagrodę Grand Premio Della Cita Eterna. W 1990 odwiedził Kalisz, w klubie MPiK zorganizowano wystawę, a następnie aukcję jego prac, z której dochód artysta przeznaczył na renowację kaliskich cmentarzy. Zbiór jego poezji pt. "Wiersze przesiane" opublikowała w 1992 redakcja Ziemi Kaliskiej. W 1995 uzyskał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kalisza.


  Odznaczony Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (30 marca 1994)."

  "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
  Odpowiedz
 • Re: Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy|Polipid3 16.04.2012, 17:35

  • "Sekretariat Stanu wypełniający swój zaszczytny obowiązek niniejszym powiadamia, że Ojciec Święty Jan Paweł Drugi z prawdziwą radością przyjął wyrazy szacunku i życzenia przesłane z okazji powołania Go na Stolicę Piotrową. W dowód wdzięczności udziela swojego Apostolskiego Błogosławieństwa, które jest zadatkiem obfitych darów niebieskich."

  • Czyli JPII pobłogosławił wyznawcom szatana.

  • no commments.

  Odpowiedz
 • Re: Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy|Kaizoku 16.04.2012, 21:31


  "Sekretariat Stanu wypełniający swój zaszczytny obowiązek niniejszym powiadamia, że Ojciec Święty Jan Paweł Drugi z prawdziwą radością przyjął wyrazy szacunku i życzenia przesłane z okazji powołania Go na Stolicę Piotrową. W dowód wdzięczności udziela swojego Apostolskiego Błogosławieństwa, które jest zadatkiem obfitych darów niebieskich."
  Czyli JPII pobłogosławił ...


  Dla ciebie juz chyba nie ma ratunku.

  Life ain\'t easy for a boy named Sue...
  Odpowiedz
 • Re: Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy|mj 16.04.2012, 20:49
 • >Czyli JPII pobłogosławił wyznawcom szatana.

 • >no commments.


 • Nie nalezy wierzyc we wszystko co mowia masoni.


  To zupelnie logiczne: ich haslo- zaprzeczamy ustami temu co robia nasze rece.


  Masoni- to klamcy.


  Klamcom nie mozna wierzyc bezkrytycznie.


  (Zdarza sie, ze i klamca powie jakas Prawde, lecz wierzyc kazdemu slowu klamcy- to glupota. Gdy klamca mowi- trzeba byc czujnym. I nieufnym.).


  Byl np. czas, ze masoni glosili, ze "Papiez Pius IX byl masonem".


  Prosze sprawdzic wiec kim byl Pius IX i co napisal, jak zyl, co mowil.

Odpowiedz
 • Re: Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 19.04.2012, 14:33

  Nic nowego . Ciekawe co na to przelozeni o. Rydzka nieustannie wspierajacego tych masonow ! Sami ich wspieraja !

  Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz

  Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

  facebook