Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Lipa – właściwości lecznicze kwiatu lipy

dodano: 22.05.2021, 12:55
akcje wątku: drzewko

Autor: Parejko

Margaret Thatcher: Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.

Lipa wykazuje wiele różnych działań. Działanie przeciwgorączkoweprzeciwzapalne napotne jest powodem, dla którego kwiat lipy jest tak chętnie stosowany jako surowiec wspomagający w trakcie przeziębienia czy grypy. Dzięki zwiększonemu działaniu napotnemu ciało oddaje ciepło i obniża się temperatura, a oprócz tego usuwane są wraz z potem toksyny i szkodliwe metabolity. Lipa działa także przeciwzapalnie lekko ściągająco, co jest wykorzystywane m.in. w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła – pomoże złagodzić ból i nie dopuści do rozwinięcia się kolejnego stanu zapalnego.

Kwiatostan lipy jest surowcem o działaniu lekko uspokajającym i przeciwskurczowym – wypicie naparu z przyrządzonego z lipy powinno pomóc osobom, które borykają się z nadmierną nerwowością czy problemami ze snem. W przypadku problemów z trawieniem lipa, poprzez swoje lekkie działanie rozkurczowe, zwiększy przepływ żółci i ułatwi trawienie, zwłaszcza tłuszczów. Osoby z nadciśnieniem także powinny docenić dobroczynne działanie lipy – surowiec obniża również lekko ciśnienie krwi.

Przy problemach z podrażnieniem, pękaniem czy swędzeniem skóry warto także zastosować napary z lipy, bezpośrednio na skórę – ułatwią gojenie i ukoją uszkodzoną skórę. Zawarte w surowcu lipy śluzy także wpływają korzystnie na nasz organizm – stosowane doustnie działają osłaniająco i lekko powlekająco, a także uszczelniają naczynia krwionośne.

 

Więcej na:

https://ktomalek.pl/blog/lipa-wlasciwosci-lecznicze-kwiatu-lipy/w-623

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook