Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV

dodano: 13.01.2021, 13:20
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

W ocenie Pitonia „cała ta narracja o pandemii jest niczym innym jak pewną socjotechniczną operacją, która ma na celu zamydlenie nam oczu i tak naprawdę przejście do kolejnej fazy, która się zakończy zmianami własnościowymi”.

Wszystko przejmą państwo i wielkie korporacje. Celem koronarestrykcji jest „zniszczenie klasy średniej w Polsce”.

Jeśli chodzi o propozycję, jaką rząd złożył góralom – w postaci miliarda złotych z kieszeni podatników: – Rząd chce nas przekupywać naszymi własnymi pieniędzmi, bo to my będziemy musieli oddać te pieniądze, my poniesiemy koszty inflacji.

„Chcemy, żeby prawo obowiązywało”

Do akcji Góralskie Veto przyłączą się wszyscy. – Przyłączy się do nas cała Polska.

Nie będzie żadnych strajków. – My nie jesteśmy buntownikami. Uważamy rząd za buntowników. Chcemy zupełnie normalnie żyć. Chcemy, żeby prawo obowiązywało i czujemy się strażnikami porządku prawnego.

Jeśli podhalańscy przedsiębiorcy nie zdobędą się teraz na „akt odwagi, żeby wrócić do normalności, to później będzie lawina nieodwracalnych bankructw”. – Przedsiębiorcy na Podhalu, jak wszyscy przedsiębiorcy są ludźmi mądrymi, przyzwyczajonymi do podejmowania i szacowania ryzyka. Doskonale wiedzą, że jedyne, co mogą zrobić, to pójść na konflikt z rządem.

– My, wobec tego rządu nie mamy żadnych postulatów. Nie mamy żadnych oczekiwań. Wracamy do normalnego życia i jeszcze być może coś się wydarzy, ale to kwestia tego, kto się do nas przyłączy.

Odniósł się także do ewentualnych sankcji za normalne funkcjonowanie. – Już chodzą kontrole i  nie jest źle. Policjanci i urzędnicy z sanepidu zachowują się w sposób racjonalny i nienadgorliwy – mówił architekt z Kościeliska, lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń.

Źródło: Radio Zet, NCzas

https://nczas.com/2021/01/13/wojciech-cejrowski-popiera-goralskie-veto-buntu-trzeba-video/

• Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Kermit_zaba 13.01.2021, 14:26
    Nie tylko klasy średniej, lockdown dotyka najuboższych, którzy nie mogą znaleźć pracy.
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Annbis 13.01.2021, 14:49

Nie tylko klasy średniej, lockdown dotyka najuboższych, którzy nie mogą znaleźć pracy.

Tak. Ale to owa klasa średnia daje zatrudnienie tym najuboższym.
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Wojo 13.01.2021, 14:34
    Genialnie gada ten Pitoń z Kościeliska.
    Kocham Górali.
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Annbis 13.01.2021, 14:50

Genialnie gada ten Pitoń z Kościeliska.
    Kocham Górali.

Też tak uważam. Dlatego cieszę się, że natrafiłam na ten wywiad z nim i że mogę podzielić się nim z Wami.
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Agnes32 13.01.2021, 17:14
    No i pogadali sobie. A u nas nikt nie strzępi języka, a każdy działa. Wszystkie zakłady usługowe działają normalnie, choć oficjalnie są zamknięte. Nikt nie biadoli po próżnicy, ani się nie wiesza, tylko po prostu zamienia klientów na "gości prywatnych". :D
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Agnes32 13.01.2021, 17:18

No i pogadali sobie. A u nas nikt nie strzępi języka, a każdy działa. Wszystkie zakłady usługowe działają normalnie, choć oficjalnie są zamknięte. Nikt nie biadoli po próżnicy, ani się nie wiesza, tylko po prostu zamienia klientów na "gości prywatnych". :D

Ktoś tu płakał, że fryzjerka nie ma co jeść, a nasi fryzjerzy przyjmują pracowników.
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Kermit_zaba 13.01.2021, 17:27
    Jako klienta z restrykcji najbardziej mnie denerwuje to że od 10 do 12 jest możliwość obsługi tyko seniorów, a to godziny które najbardziej by mi pasowały. Ale chyba najgorsze jest to że nie ma pieniędzy i nie można zupełnie nigdzie znaleźć pracy...
    Odpowiedz
  • Re: Lider Góralskiego Veta Sebastian Pitoń: Nie mamy żadnych oczekiwań wobec rządu. Wracamy do normalnego życia. Tego nie powiedzą w TV|Agnes32 13.01.2021, 17:29

Jako klienta z restrykcji najbardziej mnie denerwuje to że od 10 do 12 jest możliwość obsługi tyko seniorów, a to godziny które najbardziej by mi pasowały. Ale chyba najgorsze jest to że nie ma pieniędzy i nie można zupełnie nigdzie znaleźć pracy...

Poszukaj w ofertach dla budowlańców. U mnie się od takich roi.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook