Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Laicyzację zrobimy sobie sami

dodano: 17.03.2019, 13:55
akcje wątku: drzewko

Autor: megimegi

"Laicyzację zrobimy sobie sami. A jak już spełni się to proroctwo księdza Ratzingera z lat 60./70. XX wieku, że Kościół w Europie oczyści się ze wszystkiego: polityki, władzy, majątku, poczucia wpływu i zostanie malutka garstka ludzi, którzy odzyskają zdolność zachwycania innych świeżością Ewangelii, wtedy się zorientujemy: kurcze, przecież myśmy to wszystko wtedy wiedzieli, Bóg posłał nam nawet proroków".

https://wydawnictwowam.pl/prod.przyszlosc-wiary.15257.htm?sku=80915&utm_source=deon&utm_medium=link_artykul

• Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |Boski 17.03.2019, 14:27
    "Wspomnicie moje słowa: nie trzeba gejów, wilczych oczu Tuska z Junckerem i Sorosem razem wziętych, kartkówek z masturbacji i islamistycznych kaznodziejów: laicyzację zrobimy sobie sami: Konferencja Episkopatu Polski i my, polscy katolicy"
    - Szymon Hołownia 2 dni temu przy okazji konferencji Episkopatu w sprawie problemu pedofili w KK
    Odpowiedz
  • Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |megimegi 17.03.2019, 15:59

"Wspomnicie moje słowa: nie trzeba gejów, wilczych oczu Tuska z Junckerem i Sorosem razem wziętych, kartkówek z masturbacji i islamistycznych kaznodziejów: laicyzację zrobimy sobie sami: Konferencja Episkopatu Polski i my, polscy katolicy"
    - Szymon Hołownia 2 dni temu przy okazji konferencji Episkopatu w sprawie problemu pedofili w KK

Potrzebujemy nawrócenia, czyli czegoś co w Kościele powinno być codzienną oczywistością.
    Odpowiedz
  • Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |Ateistyczny lewak 17.03.2019, 20:36
    Najwyzszy czas zeby ludzkosc odrzucila wiare I przyjela wiedze tak jak to uczyniono z astrologia, zastapilismy ja astrofizyka, tak jak uczyniono to z alchemia, zastapilismy ja chemia, wiare zastapi filozofia, wczesniej niz pozniej. Coraz mniej nawiedzonych wierzy, coraz wiecej wie. Miejsce religii jest w historii nie w dzisiejszym zyciu.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |Ethanol 19.03.2019, 20:31

Najwyzszy czas zeby ludzkosc odrzucila wiare I przyjela wiedze tak jak to uczyniono z astrologia, zastapilismy ja astrofizyka, tak jak uczyniono to z alchemia, zastapilismy ja chemia, wiare zastapi filozofia, wczesniej niz pozniej. Coraz mniej nawiedzonych wierzy, coraz wiecej wie. Miejsce religii jest w historii nie w dzisiejszym zyciu.

juz byli tacy jak ty - i smrod po nich nie zostal
    Odpowiedz
  • Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |kandydat 19.03.2019, 22:59

juz byli tacy jak ty - i smrod po nich nie zostal

Mocne 96%? Czy bezwodny 99,8% czda? Czy raczej skażony?

https://a.allegroimg.com/s1440/018b3a/339df7b24c8bab95418d9e6f70fd?v=.jpg
    Nie szkoda mi czasu na sen.
    Odpowiedz
  • Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |Adalbert1241 17.03.2019, 22:57
    Nie robia nam inni.
    Odpowiedz
  • Re: Laicyzację zrobimy sobie sami |megimegi 18.03.2019, 7:28

Nie robia nam inni.

Rozumiem, że: Nie, robią nam inni.

Też, ale mnie zawsze interesuje to co ja mam do zrobienia, a nie inni. Myślenie, co inni powinni, jest zwodnicze i odwleka zmiany w nas. To takie czekanie na Godota.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook