Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kto popiera tzw. katolików otwartych?

dodano: 10.06.2021, 17:05
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Grupa tzw. katolików otwartych i ich działalność promowana jest już nie tylko przez postępowe środowiska w Kościele, ale i przez świeckie mainstreamowe media. Głoszą tezy mające zmienić oblicze Kościoła w Polsce (i nie tylko) .

Nie ukrywają, że przeszkadza im to, jak wygląda dziś Kościół w Polsce.

„Wszyscy, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę widzą potrzebę zmian”.   

„Kościół w Polsce bardzo daleko odżeglował od innych Kościołów lokalnych zachodniej Europy i jest dość odizolowaną wyspą swoistej formy katolicyzmu” – mówi profesor Zoll, lider ich zrzeszenia: „Kongresu katoliczek i katolików”.

Zacytowane zdanie o „odżeglowaniu” jest doprawdy absurdalne. Kościół w Polsce nigdzie bowiem nie „odżeglował”. Kościół w Polsce, spośród wszystkich Kościołów partykularnych w Europie jest najbardziej podobny do wzorów sprzed epoki wielkich przemian. Po owych przemianach, a więc po ostatnim soborze, to raczej Niemcy, Austriacy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie czy Belgowie odżeglowali od Tradycji Kościoła. To nie my odpływamy od katolicyzmu, ale Kościół na Zachodzie.

Następne tezy są jeszcze bardziej intrygujące. Otóż według profesora Zolla „od drugiej połowy XX wieku Kościół zaczął się zamykać na dyskusję, także teologiczną”!

Od Soboru Watykańskiego II Kościół poświęca większość swej energii na dialogowanie ze wszystkimi odłamami chrześcijaństwa, z innymi religiami, z ateistami, oraz z radykalnie wrogimi Kościołowi nurtami filozoficznymi! To właśnie w połowie XX wieku Kościół praktycznie zlikwidował urząd cenzury oraz zaprzestał publikacji Indeksu Ksiąg Zakazanych!

Ale według lidera „Kongresu” właśnie wtedy zamknął się na dyskusję!

Cóż, aby być szczerym należy zauważyć, że istnieje tylko jedna grupa na świecie, z którą Kościół instytucjonalny w żaden sposób nie chce dyskutować ani o teologii, ani o innych sprawach – to wewnątrzkościelni konserwatyści i tradycjonaliści, którym zamyka się usta i przy każdej sposobności natychmiast ustawia do pionu.

Według promowanego przez środowiska progresywne lidera „Kongresu katolików i katoliczek” synod będzie musiał zająć się m.in. błogosławieniem homoseksualistów.

https://pch24.pl/kuriozalne-tezy-w-wywiadzie-lidera-kongresu-katoliczek-i-katolikow/

 • Re: Kto popiera tzw. katolików otwartych?|zaraz_zaraz 10.06.2021, 18:52
  Trzeba, by wprowadzić index zakazanych URLów, na który słusznie trafiałby Fronda.
  Samochodem dotrzesz cię do celu. Chyba,że cel jest nieosiągalny.
  Odpowiedz
 • Re: Kto popiera tzw. katolików otwartych?|Annbis 11.06.2021, 12:36
  "Katolicy otwarci" dokonują apostazji - uważajcie na nich! || Raport o stanie wwwiary ASAP:
  https://www.youtube.com/watch?v=9aB8DEbmmEc
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook