Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?

dodano: 9.09.2012, 22:44
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Bardzo proszę, oświećcie mnie, gdzie one tam się znajdują, bo KAnia nie chce zaradzić mojemu wtórnemu analfabetyzmowi.

Otóż KAnia napisała tak:

"tekst budzi sprzeciw - po pierwsze, jest bełkotem, po drugie, jest mętny i nielogiczny, po trzecie, zawiera szereg półprawd i kilka jawnych kłamstw; Duch święty z jego autorstwem nie ma nic wspólnego, a wręcz przeciwnie; no, ale diabeł tkwi w szczegółach, na tym właśnie polega oszustwo: wszystko wydaje się niby w porządku, ale jest pewien mały, mocno ukryty haczyk"

po czym - kiedy poprosiłam ją, aby podała przykłady tych kłamstw i półprawd - splonkowała mnie. No i nie dowiedziałam się, a mogła mi pomóc,  wyciągnąć dłoń w geście siostrzanej pomocy.

Kto jeszcze podziela zdanie KAni?

• Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Teofila (w podróży) 9.09.2012, 22:45
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Igor44 9.09.2012, 23:03

Ja podzielam. A odpowiedź znajdzie Koleżanka na FF na pewno. 

www.non-in-commotione-deus.blogspot.com
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Teofila (w podróży) 11.09.2012, 21:39

Ja podzielam. A odpowiedź znajdzie Koleżanka na FF na pewno. 

No jakoś nie mogę, i - co dziwne - nikt z tych, co przychylają się do zdania KAni nie potrafi wymienić żadnego przykładu.

Podobnie jak kolega.

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Jadźka 9.09.2012, 23:04

AnnaE przytoczyła dwa przykłady na początek:

-----------------------------------------------------------------------------

Od początku tekstu:

" zwracamy się ze słowem pojednania do wiernych naszych Kościołów"

Różnice:

1. "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół."

2. Tekst odczytano tylko w kościołach Polakom.

Spróbuj dalej sama w podobny sposób, na spokojnie, przeanalizować cały tekst.

Jeśli nie chcesz, od jutra będę to robić skrupulatnie, zdanie po zdaniu.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Moja uwaga przed analizą tekstu- jest długi, trzeba ogromnego wysiłku, żeby analizować w trakcie czytania ( i notatek na bieżąco), nijak się ma do niedzielnych czytań i problemów przeciętnego katolika , więc po co go na siłę forsować? Bardziej sensowne wydaje mi się zaproponowanie podobnego tekstu PRZED formalnym spotkaniem hierarchów, żeby wiernych przygotować i dać im czas na przemyślenie.

Różaniec to straszny obciach? A dlaczego?
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Teofila (w podróży) 11.09.2012, 21:41

AnnaE przytoczyła dwa przykłady na początek:
    -----------------------------------------------------------------------------

Od początku tekstu:
    " zwracamy się ze słowem pojednania do wiernych naszych Kościołów"
    Różnice:
    1. "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół."
    2. Tekst odczytano tylko w kościołach Polakom.

Spróbuj dalej sama w podobny sposób, na spokojnie, przeanalizować cały ...

Marikoo - zgoda, wiele można powiedzieć o tym tekście, ale na pewno nie to, że zawiera "jawne kłamstwa".

"Bardziej sensowne wydaje mi się zaproponowanie podobnego tekstu PRZED formalnym spotkaniem hierarchów, żeby wiernych przygotować i dać im czas na przemyślenie".

?

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|salvatore 9.09.2012, 23:05

Niestety nie wiem jakie jest zdanie KAni bo w ramach higieny psychicznej i duchowej na pewien czas ją sobie plonkłem :)

Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Polipid3 9.09.2012, 23:23
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Elrond 10.09.2012, 2:09
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|eliasz 10.09.2012, 15:54

A tu ciekawa opinia krusejdera.
    http://przedsoborowy.blogspot.com/2012/08/przesanie-do-narodow-polski-i-rosji.html

Bardzo rozsądny tekst.

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Rospuda 10.09.2012, 7:07

Gdzieś na początku lat 90- tych jadąc przez obwód kaliningradzki obserwowałem niezwykle przygnębiające cmentarze z nagrobkami

z czerwonymi gwiazdami . A w niektórych przydomowych ogródkach stały obeliski z gwiazdą sowiecką , na kształt naszych kapliczek , dla upamiętnienia np. syna który poległ za rodinu , dierżawę i socjalizm . Wśród tego całego pogaństwa pojawiały się krzyże . Jak ziele na kraterze posługując się Wańkowiczem .

W maju 1981 r zmarł Prymas Wyszyński . Ostatnim jego wystąpieniem był udział w w. Zesłania Ducha Świętego . Przyjął wówczas w formie niezwykle uroczystej sakrament chorych . mówiło się wówczas o jego ostatnich wypowiedziach ( widzeniach ? ) przed śmiercią . NA WSCHODZIE DOJRZEWA ŻNIWO - ZWAŻAJCIE ABY NIE ZABRAKŁO ROBOTNIKÓW NA TO ŻNIWO !

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|pioszo54 10.09.2012, 7:53

Gdzieś na początku lat 90- tych jadąc przez obwód kaliningradzki obserwowałem niezwykle przygnębiające cmentarze z nagrobkami
    z czerwonymi gwiazdami . A w niektórych przydomowych ogródkach stały obeliski z gwiazdą sowiecką , na kształt naszych kapliczek , dla upamiętnienia np. syna który poległ za rodinu , dierżawę i socjalizm . Wśród ...

!!!

pioszo
    Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Derajash 10.09.2012, 9:29

z czerwonymi gwiazdami . A w niektórych przydomowych ogródkach stały obeliski z gwiazdą sowiecką , na kształt naszych kapliczek , dla upamiętnienia np. syna który poległ za rodinu , dierżawę i socjalizm . Wśród ...

Lata 80-te to czas ogromnego wzrostu powołań do seminariów i zakonów. Na początku lat 90-tych wielu młodych księży i wiele sióstr zakonnych mogło wyjechać właśnie na wschód, żeby odbudowywać wiarę.

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Jan Bodakowski 10.09.2012, 8:17

bezbożnicy sympatycy PIS są wykorzenieni z katolicyzmu, kościół chcą wytkorzystywać instrumentalnie do swojej masońskiej polityki - czesto nie mają pojęcia o swoim, wykorzenieniu -  ewangelia jest im obca - nie rozumieją że wybaczenie jest wyzwalające dla nas katolików

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Polipid3 10.09.2012, 9:03

bezbożnicy sympatycy PIS są wykorzenieni z katolicyzmu, kościół chcą wytkorzystywać instrumentalnie do swojej masońskiej polityki - czesto nie mają pojęcia o swoim, wykorzenieniu -  ewangelia jest im obca - nie rozumieją że wybaczenie jest wyzwalające dla nas katolików

• A kto z Polaków się gniewa i ma złe zamiary w stosunku do Rosjan?

• To raczej druga strona, a właściwie to państwo Rosyjskie ciągle ma ochotę nam przypierdolić i uczynić swoim podbitym terytorium!!!

• Gdzie w tym "pojednaniu logika i sens"?

• To jakby bandzior przyszedł do mnie porządnie mi wpierdolił, kazał kupić cegłę, a następnie podpisać apel o przebaczenie sobie nawzajem!!!

Odpowiedz
  • Re: Kto jeszcze widzi w liście biskupów \"jawne kłamstwa\" i \"półprawdy\"?|Rospuda 10.09.2012, 9:45

Kompleksy Rosjan i kompleksy Polaków .

Rosja to schodzące imperium . Nic tego nie powstrzyma .

Liczą się z nimi ze względu na złom nuklearny , obszar i surowce energetyczne .

Jednak to tylko 130 mln ludzi . Mówi się , że nie wykluczone jest że na prawdę dużo mniej .

Za kilka dziesięcioleci połowa rekruta rosyjskiego będzie pochodzenia muzułmańskiego .

W połowie XXI w będzie ich poniżej 100mln w sąsiedztwie zatłoczonych 1.5 mld Chińczyków .

Jaki będzie los ich wschodnich guberni ?

Czy w tym starciu cywilizacji nie powinniśmy mimo wszystko kibicować Rosji ?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook