Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół

dodano: 12.06.2019, 5:14
akcje wątku: drzewko

Nie kto inny jest winny jak tylko i wyļącznie ci co to przez caľe dekady ukrywali księży pedofili.

To ci biskupi i katolicy, którzy bagatelizowali krzywdy zgwałconych dzieci, to ci, którzy ofiarom nie dowierzali, wyszydzali je i oczerniali, że kľamią za pieniądze. To ci są winni, których parszywy rechot słyszaľy już dorosľe ofiary za plecami.

Czy wtedy zdawano sobie sprawę z tego jaka spirala nienawiści nakręci się gdy skrzętnie ukrywane akty pedofilskie wyjdą na wierzch?

 Winę za ten atak na niewinnego księdza ponoszą wľaśnie ci co powyższego pytania w swojej chamskiej bucie nie mieli zamiaru sobie wtedy zadać.

 

 • Re: Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół|mariaelena 12.06.2019, 8:31
  Jeśli już to współwinni, patrząc z punktu prawa karnego. A i to trzeba udowodnić, ponieważ dopóki winy nie udowodnisz, wciąż obowiązuje zasada domniemania niewinności(tak podobno się dzieje w oświeconych i postępowych społeczeństwach). Ferowanie o winie bez jej udowodnienia i stwierdzenia prawomocnym wyrokiem jest... nawoływaniem do linczu(nakręcanie spriali nienawiści), który może zostać dokonany na przypadkowym, niewinnym człowieku i niekoniecznie przy grupowym współudziale innych w linczu. Wystarczy ich "cicha akceptacja" takich zachowań, chociażby wyrażona stwierdzeniem:" Kościelni się doigrali".

  Błędem jest również utożsamianie motywu przestępstwa z przyczyną przestępstwa. Wiąże się to z zacieraniem różnic pomiędzy wpływem środowiska(czynniki środowiskowe)na formowanie się zamiaru popełnienia przestępstwa, a poprzedzającymi ten zamiar, przeżyciami psychicznymi sprawcy przestępstwa.
  Przyczyną mógł być nierozwiązany konflikt, natomiast motywem chęć wyładowania frustracji. Motyw jest przeżyciem psychicznym. I tu można wejsć w motywy:przeżyć inelektualnych, emocjonalnych lub wolicjonalnych.

  Możesz próbować dopasować jaki/może wszystkie(?) motyw kierował człowiekiem, który przestępstwa się dopuścił, pamiętając o tym, że motyw intelektualny jest myślą o tym, iż dane przestępstwo powinno z takich czy innych względów zostać popełnione; motyw emocjonalny wiąże się z odczuciami i przeżyciami, a motyw wolicjonalny związany jest z przeżyciem wymagająxym energii do realizacji działania, a tym przeżyciem jest dążenie do realizacji zamiaru. Efektem dążenia jest wydanie postanowienia o realizacji zamiaru(wyładowanie w czynach)

  Patrząc na polskie prawo karne, można zauważyć, że rozróżnia ono, jako motywy przestępstw, dwa rodzaje przeżyć psychicznych- chęć zysku oraz emocje(jako przeżycia psychiczne), m.in., gniew i chęć obrony uzasadnionego interesu.

  Same myśli, czy same uczucia nie doprowadzają do działania. Musi zadziałać coś jeszcze, co spowoduje realizację myśli i uczuć do postaci przestępstwa. Jeśli przyjąć, że pobudkę działania jest uczucie/wzruszenie(emocje) wywołane dodatkowym "cosiem"(impulsem/zapalnikiem/detonatorem) to masz działanie w postaci przestępstwa. Jedną z takich pobudek jest nienawiść.

  A o motywie przestępstwa decyduje sposób realizacji dążenia i cele przestępcy. W każdym przypadku. Cel przestępstwa w postaci "eliminacji obiektu" zwykle jest celem podrzędnym przestępstwa, gdyż jest on tylko etapem w dążeniu do celu nadrzędnego.
  ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
  Odpowiedz
 • Re: Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół|Ethanol 12.06.2019, 8:42
  Koścół trwa i jak Bóg zechce trwac bedzie,
  a po Gazecie Zydowskiej cien nie pozostanie
  Odpowiedz
 • Re: Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół|Adalbert1241 12.06.2019, 16:16
  Nie sadźcie abyście nie byli sądzeni- mówi to Panu coś?
  Odpowiedz
 • Re: Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół|Maj Majewski 12.06.2019, 16:28

  Nie sadźcie abyście nie byli sądzeni- mówi to Panu coś?


  W tej to sytuacji każdy przyzwoity czľowiek ma prawo zabrać gľos no chyba, że sam jest pedofilem albo ich wspomoźycielem.
  Niedoczekanie wasze aby wróciły czasy kiedy biskupi mogli robić co im się tylko podoba bez ponoszenia źadnych konsekwencji.
  Odpowiedz
 • Re: Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół|MH 12.06.2019, 16:20
  @Adalbert1241 – są jeszcze sądy w Warszawie?
  … So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
  Odpowiedz
 • Re: Kto jest winny " zmasowanej nagonce na Kościół|Adalbert1241 13.06.2019, 0:09

  @Adalbert1241 – są jeszcze sądy w Warszawie?


  Są.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook