Otwarte forum dyskusyjne Frondy

„Ks. Jacek Bałemba prosi o modlitwę” - Kapłan prześladowany przez Episkopat Polski

dodano: 2.06.2021, 9:10
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Wspomóżmy wiernego Bogu katolickiego kapłana który głosi prawdę, modląc się za niego oraz w jego intencjach.

” Pan nasz Jezus Chrystus obiecał: „Ja wam poślę od Ojca Ducha prawdy” (J 15, 26).
W wierności Duchowi prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu, kierujemy nasze kroki na Mszę Świętą w rycie rzymskim. Jest to kult katolicki. Miły Niebu, dla dusz w najwyższym stopniu zbawienny, doskonały w każdym detalu.
W wierności Duchowi prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu kierujemy nasze kroki na Mszę Świętą, podczas której głoszona jest katolicka nauka, odwieczna, niezmienna, pewna, do zbawienia prowadząca. Słowo Prawdy.
Nie jesteśmy częścią posoborowej parafii. Jesteśmy w kościele, budowli powstałej dla tej Mszy Świętej. Kapłan składa Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej w rycie rzymskim na ołtarzu z relikwiami, zbudowanym dla tej Mszy Świętej.
W wierności Duchowi Prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu, kontynuujemy to, co Kościół Katolicki czynił od wieków. Kapłan czyni to, co do wieków należy do katolickiego kapłana: składa Najwyższemu Majestatowi Bożemu Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej w rycie rzymskim i głosi wiernym nieskazitelną, katolicką doktrynę.
Nie jesteśmy częścią posoborowej parafii. Nie jesteśmy duszpasterstwem indultowym. Jesteśmy duszpasterstwem katolickim. Czynimy to, co od wieków czynił Kościół Katolicki, jedyny prawdziwy Kościół, jedyny Kościół, założony przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Pisał Św. Hieronim doktor Kościoła: Ecclesia ibi est, ubi fides vera est. – „Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara”.
Tutaj jest prawdziwa wiara – wyrażona w kulcie i w doktrynie. Na ołtarzu i na ambonie.
Tutaj jest prawdziwa wiara – katolicka.
Tutaj jest prawdziwy Kościół – katolicki.” – źródło:

https://actualia.blog/2021/05/27/duszpasterstwo-katolickie-2/

UZUPEŁNIENIE

Wpis z bloga ks. Jacka Bałemby:

„25.05.2021
Ks. Inspektor Jarosław Pizoń SDB przyjechał do Międzyborza. W rozmowie obwieścił mi swój zamiar przesunięcia mnie do innej placówki oraz rozpędzenia wiernych przybywających do Międzyborza na Mszę Świętą w rycie rzymskim. Nie jest zainteresowany wiernymi, ich dobrem duchowym, ani ewentualną rozmową z nimi. Niszczenia ciąg dalszy. Wraca mantra: „My nie przewidujemy rozwoju duszpasterstwa Tradycji w naszej inspektorii”. „Kto księdzu pozwolił prowadzić duszpasterstwo Tradycji?”. Odpowiedziałem: Pan Bóg.
Żałość bierze patrząc na ludzi tego pokroju. Komu służą? Co właściwie robią w Kościele? Coś okropnego.”  (Za sacerdoshyacintus.com )

Polecamy adresy:

sacerdoshyacinthus.com

verbumcatholicum.com

actualia.blog

https://niewolnikmaryi.com/2021/05/27/ks-jacek-balemba-prosi-o-modlitwe/

• Re: „Ks. Jacek Bałemba prosi o modlitwę” - Kapłan prześladowany przez Episkopat Polski|Ola 2.06.2021, 9:51
    Dzięki, że podałaś tak ważny temat.
    Ostatnie kazanie księdza Jacka należy wysłuchać tak jak Ksiądz powiedział 10 razy. Ja wysłuchałam jak na razie jedno do połowy ale zamierzam rzeczywiście wysłuchać 10 razy.
    Odpowiedz
  • Re: „Ks. Jacek Bałemba prosi o modlitwę” - Kapłan prześladowany przez Episkopat Polski|Annbis 2.06.2021, 10:10

Dzięki, że podałaś tak ważny temat.
    Ostatnie kazanie księdza Jacka należy wysłuchać tak jak Ksiądz powiedział 10 razy. Ja wysłuchałam jak na razie jedno do połowy ale zamierzam rzeczywiście wysłuchać 10 razy.

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom” (2 Tym. 4:3-4).

Dzisiejszy Kościół jest okupowany przez modernistów, którzy niszczą ołtarze, budują okropnie wyglądające kościoły, ośmieszają to, co dla nas święte, niszczą język Kościoła i obyczaje, które były praktykowane przez wieki.
    W jaki sposób stawić temu opór?
    Nie jest to trudne — wystarczy czynić to, co Kościół czynił przez stulecia, podobnie jak czynili nasi pradziadkowie — nic więcej i nic mniej.
    Wrogowie mają po swojej stronie liczebną przewagę, ale zwyciężyć nie mogą. Kościół św. będzie trwał o tyle, o ile my będziemy wierni Tradycji.
    Odpowiedz
  • Re: „Ks. Jacek Bałemba prosi o modlitwę” - Kapłan prześladowany przez Episkopat Polski|Annbis 2.06.2021, 10:39

Zdrowa nauka Kościoła przeciw kłamstwom modernistów: „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom” (2 Tym. 4:3-4).

Dzisiejszy Kościół jest okupowany przez modernistów, którzy niszczą ołtarze, budują ...

Kościół przeżył wiele trudności w ciągu wieków, kiedy wszelkie rodzaje herezji usiłowały go zniszczyć: arianizm, monofizytyzm, monoteletyzm, sabelianizm — są to dla nas obce nazwy, ponieważ razem z tymi, którzy je głosili, poszły do grobu.
    Teraz są tylko pustymi słowami, jako że były wymyślone przez ludzi, a nie pochodziły od Boga.
    Pewnego dnia także modernizm zostanie jedynie w podręcznikach historii, jak wiele innych przed nim.
    Modernizm został potępiony już wiele lat temu, podobnie jak wszystkie aberracje liturgiczne, których jesteśmy świadkami w obecnych czasach. Nie musimy ich osądzać, uczyniła to już przed laty najwyższa władza Kościoła.

Kościół przetrwał wszystkie herezje i odnalazł nową siłę nie w dostosowywaniu się do teraźniejszości, ale budując na tym, co otrzymał na samym początku.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook