Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Koniec gotyku

dodano: 16.04.2019, 11:13
akcje wątku: drzewko

Autor: Piech

II tysiaclecie błądziło pod sztandarem gotyku. Tęsknotę za niebem stopniowo zamykano w pysznym wznoszeniu ku niebu. Gotyckie wieże wyzwalane z wiary przypominały z czasem juz tylko Wieżę Babel. Dotyczy to nie tylko  opustoszałej z duszy architektury, ale całego kostiumu chrześcijaństwa zawieszonego na bezdusznym szkielecie prawideł, form, znaków i zwyczajów. Chrześcijaństwo i Kościół są niesmiertelne, to "przemija postac tego świata" i tylko przywiązanym do form bezdusznym kończy się świat...

• Re: Koniec gotyku|henryk1 16.04.2019, 11:21
    Jestem wierzący i nie bezduszny, ale podobała mi się ta katedra.
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Piech 16.04.2019, 11:25

Jestem wierzący i nie bezduszny, ale podobała mi się ta katedra.

Mnie też. Podobała mi się również stuletnia grusza, którą będę musiał ściąć, bo nie przeżyła Mamy i właśnie obumarła...
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|DelfInn 16.04.2019, 11:28
    Pozdrawiam! :)
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Piech 16.04.2019, 13:55

Pozdrawiam! :)

Dzięki, odwzajemniam - w ciszy romańskiego cienia :)
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Darcheville 16.04.2019, 11:39

skąd kolega zna intencje budowniczych i czemu przypisuje im kolega pychę?
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|henryk1 16.04.2019, 11:45

Jasnowidzący:)
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Darcheville 16.04.2019, 11:51

Jasnowidzący:)

raczej ciemno... (;
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|DelfInn 16.04.2019, 11:49

a czy kolega wmyslil sie w intencję przekazu?
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Darcheville 16.04.2019, 12:07

a czy kolega wmyslil sie w intencję przekazu?

jak zacznie płonąć Jasna Gora to też będziecie pisali o pysze i bezduszności?...
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Darcheville 16.04.2019, 12:15

jak zacznie płonąć Jasna Gora to też będziecie pisali o pysze i bezduszności?...

albo o "kostiumie chrzescijanstwa",hę??
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|DelfInn 16.04.2019, 12:18

albo o "kostiumie chrzescijanstwa",hę??

Może jeszcze raz lektura?
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Darcheville 16.04.2019, 12:23

Może jeszcze raz lektura?

a czytaj ile razy tam chcesz
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|DelfInn 16.04.2019, 12:16

A nie płonie?
    Doprawdy potrzeba wam aż znaków?

Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|Darcheville 16.04.2019, 12:26

A nie płonie?
    Doprawdy potrzeba wam aż znaków?

trzeba było zostać swiadkiem jehowy,nie bedziecie mieli katedr tylko sterylne salki,w takim otoczeniu bedziecie sie dobrze czuli
    Odpowiedz
  • Re: Koniec gotyku|DelfInn 16.04.2019, 12:30

trzeba było zostać swiadkiem jehowy,nie bedziecie mieli katedr tylko sterylne salki,w takim otoczeniu bedziecie sie dobrze czuli

mam ci to napisac, czy moze lepiej sam sie udasz na lektury?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook