Otwarte forum dyskusyjne Frondy

„Kongres PiS wybierze nowe władze partii. Kaczyński odchodzi na polityczną emerturę? »To pewnie nie będę ja«”

dodano: 23.05.2020, 12:30
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Wczoraj w siedzibie PiS-u na Nowogrodzkiej odbyła się narada z udziałem kierownictwa partii i szefów lokalnych struktur. Tematem spotkania były nie tylko wybory prezydenckie, lecz także wybory władz ugrupowania. Co dalej z prezesem Kaczyńskim?

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeszcze w tym roku odbędzie się kongres PiS-u. Przed nim mają zostać przeprowadzone wybory okręgowych władz partii. Natomiast podczas kongresu wyłonione zostaną najwyższe władze Prawa i Sprawiedliwości.

„Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowymi, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres”.

W związku z zapowiedzią wyborów nowych władz partyjnych nasuwa się jednak pytanie, co dalej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim? Czy jeden z głównych graczy polskiej sceny politycznej przejdzie na emeryturę? Prezes PiS w czerwcu skończy 71 lat.

Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa – mówił w lipcu 2019 roku, prezentując program partii Jarosław Kaczyński.

Źródła: rp.pl/Twitter/se.pl

https://nczas.com/2020/05/23/kongres-pis-wybierze-nowe-wladze-partii-kaczynski-odchodzi-na-polityczna-emerture-to-pewnie-nie-bede-ja/

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook