Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019

dodano: 10.10.2019, 11:00
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

W październiku, w 102. rocznicę Cudu Słońca, Centrum Fatimskie z siedzibą w Stanach Zjednoczonych zaprasza na Konferencję Fatimską do Warszawy. Konferencja jest współorganizowana z polskimi środowiskami Tradycji katolickiej.

Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o przesłaniu Matki Bożej Fatimskiej i by pomóc w rozpowszechnianiu Jej orędzia.

W programie:

Wykłady kluczowych prelegentów, zajmujący się tematyką Objawień Fatimskich, kryzysem w Kościele oraz tematyką zbawienia duszy;

Codzienne Msze Święte w tradycyjnym rycie oraz Różaniec;

Możliwość spotkania z wiernymi z Ameryki Północnej i Europy.

Prelegenci:

O. Isaac Mary Relyea – Franciszkanin, tradycyjny ksiądz z Nowego Jorku. Jest znanym mówcą, nauczającym na licznych misjach i konferencjach tradycji. W swoich konferencjach skupia się w szczególności na rzeczach ostatecznych człowieka.

O. Michael Rodriguez – Urodzony w El Paso, w Teksasie. Odprawia wyłącznie Tradycyjną Mszę Święta. Mówi po angielsku, hiszpańsku, niemiecku i włosku. Obecnie posługuje jako członek Doradczego Kolegium dla Księży przy Centrum Fatimskim, jest również częstym prelegentem na fatimskich konferencjach.

Ksiądz Karol Stehlin – Przełożony Dystryktu Europy Wschodniej Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. Jest ekspertem w mariologii (gałęzi teologii, zajmującej się rolą Matki Bożej w planie zbawienia). Jest autorem wielu publikacji na temat świętego Maksymiliana Kolbe oraz autorem książek o tematyce fatimskiej, między innymi trzytomowego cyklu “Gwiazda przewodnia czasów ostatecznych”.

https://fatima.org/wp-content/gallery/polski-2019-conference-speakers/thumbs/thumbs_stehlin-1.jpg

Christopher Ferrara – Doktor prawa Uniwersytetu Fordham w Nowym Jorku. Jest prezydentem Amerykańskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich i od dziesięcioleci broni katolików i działaczy pro-life przed próbami ich uciszania. Jest autorem książek, między innymi wydanej również w Polsce pozycji pt. “Wolność, bóg, który zawiódł”. Pisze regularnie dla Centrum Fatimskiego oraz dla Catholic Family News.

Michal Semin – Dyrektor Instytutu Św. Józefa w Pradze i wydawca czeskiego dwumiesięcznika “Te Deum”. W późnych latach ’80. był studenckim działaczem antykomunistycznym, co spowodowało, że został wydalony z uniwersytetu i krótko internowany. Obecnie posługuje jako wiceprezes Akce D.O.S.T., organizacji zaangażowanej w antyunijną opozycję. Jest ojcem dziewięciorga dzieci; wraz z żoną przetarł szlaki katolickiej edukacji domowej w Czechach.

Anna Mandrela – doktor filozofii, pisarka i dziennikarka katolicka. Jest autorką książki eksplorującej różnice między buddyzmem a katolicyzmem, a obecnie w swojej pracy skupia się na badaniach nad polskimi bohaterami narodowymi, ciemiężonymi przez reżim komunistyczny po zakończeniu II wojny światowej. Dr Mandrela niedawno opublikowała książkę o jednym z największych polskich bohaterów, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, ochotniku do Auschwitz, dzięki którego odwadze państwa alianckie zyskały wiedzę na temat funkcjonowania obozów koncentracyjnych. Dr Mandrela prowadzi także wykłady o rotmistrzu Pileckim, przybliżające słuchaczom nie tylko czyny tego wyjątkowego człowieka, ale i głębię jego duchowości.

Paweł Lisicki – znany dziennikarz, eseista i pisarz. Jest redaktorem naczelnym konserwatywnego tygodnika “Do Rzeczy”. Wcześniej był redaktorem naczelnym “Rzeczpospolitej” oraz “Uważam Rze”. Opublikował dwie książki, “Dżihad i samozagłada Zachodu” oraz “Poza polityczną poprawność”. Jego analizy i komentarze polityczne pojawiają się w kluczowej prasie – w “Rzeczpospolitej”, “Fakcie”, “Dzienniku”, “Uważam Rze”, “Gazecie Wyborczej”, “Wprost”, “Znaku” i “Frondzie”. Lisicki jest częstym gościem programów radiowych i telewizyjnych, takich jak Loża Prasowa, Minęła dwudziesta i jest gospodarzem Salonu politycznego Trójki. Jego badania nad filozoficznym i religijnym podłożem przekształcania holokaustu w swoistą religię, opublikowane w książce pt. “Krew na naszych rękach”, zostały uhonorowane Nagrodą Wolności Słowa SDP.

Wojciech Golonka – Doktor filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciel i dyrektor wydawnictwa DeReggio. Do niedawna wykładowca filozofii i zastępca rektora na Uniwersytecie Św. Piusa X w Paryżu. Jest autorem kilku książek o G.K. Chestertonie oraz tłumaczem jego dzieł na język polski i francuski. W swoich badaniach skupia się na filozofii chrześcijańskiej i historii współczesnej.

Brendan Young – Nowojorski dziennikarz tradycji katolickiej. Studiował i pracował w Rzymie, asystując o. Grunerowi przy projektach specjalnych. Pisał dla Catholic Family News oraz dla Fatima Crusader. Prelegent na szeregu konferencji, szuka inspiracji w przykładzie i metodach Św. Maksymiliana Kolbe, zależy mu na konsekracji Rosji oraz każdej ludzkiej duszy.

Konferencja Fatimska w Warszawie
11-13 października 2019

*** PROGRAM ***

Dzień I, piątek, 11 października 2019

17:30 Różaniec (tajemnice bolesne)
18:00 Msza Święta
19:00 Kolacja

Dzień II, sobota, 12 października 2019

07:10 Różaniec (tajemnice radosne)
07:30 Msza Święta (z kazaniem po angielsku)
09:45 Fatima: prawdziwość i konieczność Objawień – wykład Brendana Younga
10:45 Przerwa
11:05 Fatima: duchowe światło naszych czasów – wykład x. Karola Stehlina
12:05 Obiad
13:10 Różaniec (tajemnice bolesne)
13:30 Epoka antychrysta czy epoka Maryi? – wykład Pawła Lisickiego
14:30 Przerwa
14:50 Dlaczego i w jaki sposób stawiać opór liberalnemu chaosowi Zachodu – wykład Michala Semina
15:50 Przerwa
16:10 Życie wiarą w czasach apostazji – wykład o. Michaela Rodrigueza
17:30 Różaniec (tajemnice chwalebne)
17:50 Msza Święta
19:00 Kolacja

Dzień III. niedziela, 13 października 2019

07:10 Różaniec (tajemnice radosne)
07:30 Msza Święta
09:45 Trzecia Tajemnica Fatimska a kryzys w Kościele – wykład Christophera Ferrary
10:45 Przerwa
11:05 Błędy Rosji – wykład Anny Mandreli
12:05 Obiad
13:10 Różaniec (tajemnice bolesne)
13:30 Św. Maksymilian Maria Kolbe: wzór dla naszych czasów – wykład o. Isaaca Mary Relyea
14:30 Przerwa
14:50 Przyszłość katolicyzmu w Polsce – wykład Wojciecha Golonki
15:50 Przerwa
16:10 Sesja pytań do księży (oo. Relyea i Rodriguez, x. Stehlin)
17:30 Różaniec (tajemnice chwalebne)
17:50 Msza Święta

Miejsce: Novotel Warszawa Centrum, ul. Marszałkowska 94/98

Uczestnictwo w konferencji jest darmowe. Istnieje możliwość odpłatnego zamówienia wyżywienia – więcej informacji podamy wkrótce.

[Więcej informacji na stronie: https://fatima.org/polska-konferencja/ oraz na facebooku]

• Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Elpis 10.10.2019, 11:03
    Mam nadzieję, że wykłady będą nagrywane i udostępnione w sieci.
    Wspaniała inicjatywa!
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Annbis 10.10.2019, 11:07

Mam nadzieję, że wykłady będą nagrywane i udostępnione w sieci.
    Wspaniała inicjatywa!

Myślę, że na stronie (warto zapamiętać adres):
    https://fatima.org/polska-konferencja/
    oraz
    https://www.piusx.org.pl/
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Wojo 10.10.2019, 11:31
    Żałuję, że nie mogę wziąć udziału.
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Annbis 10.10.2019, 11:49

Żałuję, że nie mogę wziąć udziału.

Ja też żałuję, że wcześniej nie zorganizowałam sobie możliwości wyjazdu do Warszawy, nie zaplanowałam, jak pogodzić obowiązki świeckie z udziałem w tym wydarzeniu wyjątkowej wagi. Teraz za późno odkręcać moje plany na te dni, zwłaszcza że dotyczą nie tylko mnie, ale moich bliskich i innych osób.
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Annbis 10.10.2019, 11:39
    Takie wydarzenia utwierdzają mnie w przekonaniu, gdzie jest moje miejsce.
    Orędzie N.M.P. Niepokalanej Matki Bożej jest dla mnie dostateczną wskazówką, jaką drogą mam podążać, a nie jakieś teorie humanizmu integralnego, ekologii integralnej, czy o integralnym rozwoju człowieka.
    Różaniec Święty w ręku, a na ustach i w sercu - modlitwa, a nie na przemian - świece chanukowe w oknach, bicie allahów, posążki Buddy na Tabernakulum Świętym, czy teraz drewniane figurki z penisem w zwodzie.
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |ℳrohny 10.10.2019, 12:06

Takie wydarzenia utwierdzają mnie w przekonaniu, gdzie jest moje miejsce.
    Orędzie N.M.P. Niepokalanej Matki Bożej jest dla mnie dostateczną wskazówką, jaką drogą mam podążać, a nie jakieś teorie humanizmu integralnego, ekologii integralnej, czy o integralnym rozwoju człowieka.
    Różaniec Święty w ręku, a na ustach i w sercu - modlitwa ...

http://emotikona.pl/emotikony/pic/38uklon.gif http://emotikona.pl/emotikony/pic/38uklon.gif http://emotikona.pl/emotikony/pic/38uklon.gif http://emotikona.pl/emotikony/pic/38uklon.gif http://emotikona.pl/emotikony/pic/38uklon.gif
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Annbis 10.10.2019, 12:44
    Kto z Was modli się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy na 2019 rok?

Październik
    ewangelizacyjna:
    Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

Po co "nowa"? Czy stara przeterminowała się?
    Odpowiedz
  • Re: Konferencja Fatimska w Warszawie: 11-13 października 2019 |Annbis 10.10.2019, 13:10
    Każdego miesiąca Ojciec Święty przekazuje intencje modlitewne dotyczące wyzwań, jakie stoją przed ludzkością i przed Kościołem. Tym razem ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Ma on nam przypomnieć, że żyjemy w ciągłym stanie misji. Każdy ochrzczony i każda ochrzczona ma do spełnienia misję. "Ta misja nie polega na PROZELITYZMIE, ale na obwieszczeniu każdemu człowiekowi zbawienia w Chrystusie, z poszanowaniem jego wolności".
    https://jezuici.pl/2019/10/intencja-modlitewna-papieza-franciszka-na-pazdziernik-2019

Mogłoby się wydawać, co może być złego w intencji "aby Duch Święty wzbudził nową wiosnę misyjną pośród wszystkich ochrzczonych i posłanych przez Kościół Chrystusowy"?
    Tylko, że niepokój budzi pytanie, dlaczego "nową wiosnę"?
    Odpowiedź znajdujemy: -"Ta misja nie polega na PROZELITYZMIE".
    Przedtem misje zajmowały się nawracaniem pogan oraz innowierców na chrześcijaństwo, wiarę katolicką. Oprócz tego misjonarze świadczyli usługi charytatywne dla ludności zamieszkującej tereny misyjne.
    Obecnie misjom nie wolno (są zawarte różne umowy i porozumienia) nawracać, zachęcać do przyjęcia chrześcijaństwa ( prozelityzm - zakazany), tylko uprawiają charytatywę.

Za taką "wiosnę misyjną" modlić się?

Podczas trwania Soboru Watykańskiego II dobrze zorganizowana grupa biskupów, współdziałając z doradcami heretyków protestanckich uruchomiła proces destrukcji Kościoła poprzez otwarcie się dla błędów innych religii kosztem właśnie - misji.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook