Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Konfederacja buduje stabilne poparcie.

dodano: 22.05.2020, 19:23
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Obecnie poparcie dla Konfederacji wynosi około 10 % ale powoli i stabilnie rośnie. Dlaczego ważnym jest aby Konfederacja przetrwała i miała coraz więcej zwolenników ? Otóż w demokracji żadne ugrupowanie nie może rządzić w nieskończoność. Obecnie PIS zdobywa najwięcej głosów ale rządzenie zużywa każdą partię i kiedyś w końcu PIS przegra. Poza tym PIS opiera się tylko na Jarosławie Kaczyńskim a on bije jako polityk wszystkich ze Zjednoczonej Prawicy. Nie jest on już młodym człowiekiem a jeżeli go zabraknie to całe jego urupowanie się posypie. Po prostu dla Polski kluczową kwestią jest sprawa kto przejmie u nas schedę po PIS gdy PIS w końcu straci władzę ? Bo alernatywą jest albo Konfederacja albo coś tak okropnego jak lewacy z genderactwem i małżeństwami gejów. Chyba nie chcecie czegoś takiego dla Polski ? 

• Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |tia 22.05.2020, 19:29
    Nie chcę w ogóle Konfederacji, wolę już sukces PSL-u, bo wiele kobiet twierdzi, że jest zadowolona z Kosiniakowego.

https://mamotoja.pl/1000-zl-na-dziecko-czyli-kosiniakowe-swiadczenie-rodzinne,zasilki-i-becikowe-artykul,18939,r1p1.html
    najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Darcheville 22.05.2020, 19:30
    Póki co interesuje mnie czy Bosak wezwie swoich wyborców do głosowania na Dude,jezeli w drugiej turze dojdzie n.p.do pojedynku Duda-Trzaskowski
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Bahram 22.05.2020, 19:36

Póki co interesuje mnie czy Bosak wezwie swoich wyborców do głosowania na Dude,jezeli w drugiej turze dojdzie n.p.do pojedynku Duda-Trzaskowski

Problem w tym że Konfederacja nie ma za co lubić PIS. Póki co PIS zwalcza Konfederację ale PIS nie ma problemu ze wspieraniem najskrajniejszych lewaków, którzy jakoś Kaczyńskiemu nie przeszkadzają.
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |tia 22.05.2020, 19:44

Problem w tym że Konfederacja nie ma za co lubić PIS. Póki co PIS zwalcza Konfederację ale PIS nie ma problemu ze wspieraniem najskrajniejszych lewaków, którzy jakoś Kaczyńskiemu nie przeszkadzają.

A gdyby Bosak wezwał cię do głosowania w drugiej turze na Dudę, to oddałbyś głos na Dudę?
    najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Darcheville 22.05.2020, 19:44

Ja rozumiem różnice i antypatie,natomiast jeśli dojdzie do pojedynku Duda-Trzaskowski,to wydaje mi się ze bliżej Bosakowi do Dudy niz do Trzaskowskiego.
    Te głosy Bosaka mogą ważyć,więc ważne jak się zachowa
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Bahram 22.05.2020, 19:46

Ja rozumiem różnice i antypatie,natomiast jeśli dojdzie do pojedynku Duda-Trzaskowski,to wydaje mi się ze bliżej Bosakowi do Dudy niz do Trzaskowskiego.
    Te głosy Bosaka mogą ważyć,więc ważne jak się zachowa

Czy w odwrotnej sytuacji to znaczy gdyby to Bosak wszedł do drugiej tury z Trzaskowskim, Duda poparłby Bosaka ?
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Darcheville 22.05.2020, 20:11

Czy w odwrotnej sytuacji to znaczy gdyby to Bosak wszedł do drugiej tury z Trzaskowskim, Duda poparłby Bosaka ?

Być może,myślę ze z prezydentem Bosakiem łatwiej by bylo się PiSowi dogadać niz z prezydentem Trzaskowskim,który wszystko bedzie blokował
    Osobiście lubię Bosaka,staram się go nie oceniać przez pryzmat Brauna czy Korwina,on na ich tle wydaje sie normalny ;)
    Ale jeśli nie opowie się za Dudą to będzie u mnie spalony na zawsze,to jest kwestia racji stanu
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Bahram 22.05.2020, 20:13

Być może,myślę ze z prezydentem Bosakiem łatwiej by bylo się PiSowi dogadać niz z prezydentem Trzaskowskim,który wszystko bedzie blokował
    Osobiście lubię Bosaka,staram się go nie oceniać przez pryzmat Brauna czy Korwina,on na ich tle wydaje sie normalny ;)
    Ale jeśli nie opowie się za Dudą to będzie ...

Zgadzam się co do oceny Bosaka ale Korwin i Braun są normalni. Bosak nie musi popierać Dudy, dotąd to PIS walczył z Konfederacją z zapałem o wiele większym niż PIS poświęcił wojnie z lewakami.
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Darcheville 22.05.2020, 20:33

Zgadzam się co do oceny Bosaka ale Korwin i Braun są normalni. Bosak nie musi popierać Dudy, dotąd to PIS walczył z Konfederacją z zapałem o wiele większym niż PIS poświęcił wojnie z lewakami.

Skoro zakladasz wątek ze Konfederacja buduje szersze poparcie,to uwierz mi ze nie zbuduje tego szerszego poparcia przyczyniając się pośrednio do wyboru Trzaskowskiego na prezydenta

Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Bahram 22.05.2020, 20:43

Skoro zakladasz wątek ze Konfederacja buduje szersze poparcie,to uwierz mi ze nie zbuduje tego szerszego poparcia przyczyniając się pośrednio do wyboru Trzaskowskiego na prezydenta

Być może masz rację.
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Bahram 22.05.2020, 19:42
    Jarosław Kaczyński zwalcza ideową prawicę i nie ma się czemu dziwić. On się wywodzi ze środowisk zbliżonych do Michnika (Dlatego PIS nie ma problemu z akceptacją byłych członków UW z Dudą na czele) Obecnie PIS jest z Michnikiem skłócony ale michnikowcy to dla Kaczyńskiego wciąż rodzina z którą jest spór ale mimo wszystko rodzina. Natomiast środowiska nie umoczone w okrągły stolec to wróg zasadniczy PIS. Z nimi Kaczyński nie znajdzie nigdy porozumienia.
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |observer1920 22.05.2020, 20:29
    Moim zdaniem Bosak powinien zadać szereg pytań urzędującemu Prezydentowi i od odpowiedzi uzależnić ewentualne poparcie w II turze.
    Kwestia 447, wyjaśnienie afer PO, zwalczanie antypolonizmu, wyjaśnienie kwestii represji wobec narodowców (choćby atak na Marsz we Wrocławiu) etc etc
    Tak żeby uniknąć niespodzianek tego typu jak piętnowanie przeprosin Komorowskiego w czasie kampanii a potem w trakcie urzędowania przepraszanie za sprawki komuny (w której to instalowanie pewna mniejszość zaangażowała się wykazując monstrualną nadreprezentacje w warstwie kierowniczej UB) w dodatku kłamiąc jakoby w 1968 poginęli Żydzi ...
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |observer1920 22.05.2020, 21:14
    "...Wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 37 proc. wskazało na PiS z Solidarną Polską i Porozumieniem (Zjednoczona Prawica), 23 proc. na Koalicję Obywatelską, na Konfederację głosowałoby 11 proc. ankietowanych, na Lewicę 8 proc., na PSL-Koalicję Polską z Kukiz’15 - 7 procent..."
    https://fakty.interia.pl/polska/news-pis-liderem-konfederacja-przed-lewica-sondaz-kantar,nId,4510472
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |Darcheville 22.05.2020, 21:17

"...Wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 37 proc. wskazało na PiS z Solidarną Polską i Porozumieniem (Zjednoczona Prawica), 23 proc. na Koalicję Obywatelską, na Konfederację głosowałoby 11 proc. ankietowanych, na Lewicę 8 proc., na PSL-Koalicję Polską z Kukiz’15 - 7 procent..."
    https://fakty.interia.pl ...

Jak schowają Brauna i Korwina,to może jeszcze trochę skoczy do góry
    Odpowiedz
  • Re: Konfederacja buduje stabilne poparcie. |observer1920 22.05.2020, 22:54

Jak schowają Brauna i Korwina,to może jeszcze trochę skoczy do góry

Jak PiS będzie dalej wykonywał takie ruchy jak "negocjowanie" polskich ustaw w kwaterze mosadu a po tym procederze jeszcze wycofywał się rakiem i kastrował ustawę ku uciesze światowej gawiedzi to Konfederacji może znacznie wzrosnąć poparcie. W dodatku jak przerabianie Polski na polin będzie dalej kontynuowane
    to wreszcie taka czy inna wypowiedź mniej czy bardziej kontrowersyjna będzie mniej ważna od meritum.
    Jak do tej pory odwracania uwagi tak "ważkimi" tematami jak "afera" w "trójce" czy sałatka Pawłowicz kiedy to znaczna część Polski o mało co nie odpadła (5 głosów zabrakło) czy nagłaśnianie tego co ktoś chlapnął było zagraniem skutecznym ...
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook