Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"

dodano: 13.06.2021, 17:26
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu (Rz 6,7)

"Eucharystia na klęcząco i do ust niesie mniejsze ryzyko przenoszenia wirusów niż Komunia Święta udzielana na rękę. To wynik badań prowadzonych na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu w Bergen w Norwegii, o których poinformował „Nasz Dziennik”".

https://www.radiomaryja.pl/informacje/komunia-swieta-na-kleczaco-i-do-ust-bezpieczniejsza-niz-komunia-udzielana-na-reke/

• Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Adalbert1241 13.06.2021, 17:44
    Najpiekniejszą rzeczą w tym naukowym procederze jest badanie rzeczy oczywistych i pewnych za duże pieniądze.
    Jeszcze piekniejszą działalnoscią jest otrzymywanie srodków za niewykonywanie żadnych badań.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 17:53

Najpiekniejszą rzeczą w tym naukowym procederze jest badanie rzeczy oczywistych i pewnych za duże pieniądze.
    Jeszcze piekniejszą działalnoscią jest otrzymywanie srodków za niewykonywanie żadnych badań.

>Najpiekniejszą rzeczą w tym naukowym procederze jest badanie rzeczy oczywistych i pewnych za duże pieniądze.

Powiem tak: dokładnie tych samych argumentów użyłam w rozmowie z moim proboszczem ładne parę miesięcy temu, czyli na długo przedtem zanim się o tych badaniach dowiedziałam.

Ale tak to już jest, że dzisiaj ludzie uwierzą tylko temu, co ma szyld "naukowe", zdrowy rozsądek nie jest w cenie ;)
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Annbis 13.06.2021, 18:01

>Najpiekniejszą rzeczą w tym naukowym procederze jest badanie rzeczy oczywistych i pewnych za duże pieniądze.

Powiem tak: dokładnie tych samych argumentów użyłam w rozmowie z moim proboszczem ładne parę miesięcy temu, czyli na długo przedtem zanim się o tych badaniach dowiedziałam.

Ale tak to już jest, że dzisiaj ludzie uwierzą ...

Czy myślisz, że w posoborowych kościołach zaczną udzielać Komunii Świętej "na klęcząco i do ust"?
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Artje 13.06.2021, 18:07

Czy myślisz, że w posoborowych kościołach zaczną udzielać Komunii Świętej "na klęcząco i do ust"?

U mnie udzielają na stojąco — do ust lub na rękę.
    ‘There is no need to go to India or anywhere else to find peace. You will find that deep place of silence right in your room, your garden or even your bathtub’ — Elisabeth Kübler-Ross
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Adalbert1241 13.06.2021, 18:34

W mojej warszwskiej posoborowej parafii nie jest to akurat nic niezwykłego ani niespotykanego.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 22:20

W mojej warszwskiej posoborowej parafii nie jest to akurat nic niezwykłego ani niespotykanego.

>Czy myślisz, że w posoborowych kościołach zaczną udzielać Komunii Świętej "na klęcząco i do ust"?

Nie bardzo wiem co znaczy sformułowanie "posoborowy kościół", ale ja w mojej parafii (i nie tylko ja) bez problemu przyjmuję Komunię Świętą na klęcząco i do ust.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|dra-a-cool 13.06.2021, 23:33

>Czy myślisz, że w posoborowych kościołach zaczną udzielać Komunii Świętej "na klęcząco i do ust"?

Nie bardzo wiem co znaczy sformułowanie "posoborowy kościół", ale ja w mojej parafii (i nie tylko ja) bez problemu przyjmuję Komunię Świętą na klęcząco i do ust.

Pisząc posoborowy @Annbis (i inni lasadryści) ma na myśli Kościół rzymski po II soborze watykańskim.
    Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy. Anais Nin
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Teofila (w podróży) 14.06.2021, 8:17

Pisząc posoborowy @Annbis (i inni lasadryści) ma na myśli Kościół rzymski po II soborze watykańskim.

Dziękuję za wyjaśnienie.

To ja wyjaśnię, że Kościół nie zna i nie uznaje takiej dziwacznej terminologii, a wynika to z prostego faktu:

Kościół jest jeden.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Adalbert1241 13.06.2021, 18:39

Ale tak to już jest, że dzisiaj ludzie uwierzą ...

Po tak straszliwej ostatnio dewaluacji nauki chyba będzie taki argument traktowany jako synonim prawdy na życzenie.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Wniosek 13.06.2021, 18:00
    Ale nie dla jawnego formalnego heretyka, bo będzie To na własną zgubę spożywał.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Wniosek 13.06.2021, 18:10

Ale nie dla jawnego formalnego heretyka, bo będzie To na własną zgubę spożywał.

Zatem wyznawcy prawa do wolności religijnej dla fałszywych religii nie mają co do Komunii Świętej przystępować.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Legendarny Detektyw Inwektyw 13.06.2021, 18:18

Zatem wyznawcy prawa do wolności religijnej dla fałszywych religii nie mają co do Komunii Świętej przystępować.

Jak Pan definiuje fałsz i prawdę w przypadku religij, znawco wszystkiego?
    Na wszystko mam odpowiedź ostrą.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Wniosek 13.06.2021, 18:19

Jak Pan definiuje fałsz i prawdę w przypadku religij, znawco wszystkiego?

W jakim celu Pan o to pyta?
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Legendarny Detektyw Inwektyw 13.06.2021, 18:28

W jakim celu Pan o to pyta?

Ciekawym, jak się określa prawdziwość religii. Bo jak się dowodzi twierdzenia matematyczne, wiem jeszcze z czasów szkolnych.
    Na wszystko mam odpowiedź ostrą.
    Odpowiedz
  • Re: "Komunia Święta na klęcząco i do ust bezpieczniejsza niż Komunia na rękę"|Wniosek 13.06.2021, 18:43

Ciekawym, jak się określa prawdziwość religii. Bo jak się dowodzi twierdzenia matematyczne, wiem jeszcze z czasów szkolnych.

Bez wchodzenia w szczegóły, prawdziwa religia to ta, którą Bóg założył i którą trzyma się Jego nauk (dogmatów). Jak Pan jest zainteresowany tym tematem, to może Pan sięgnąć do przesoborowej apologetyki.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook