Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kolejny zbuntowany ksiadz żali się Lisowi

dodano: 3.09.2013, 14:28
akcje wątku: drzewko

Autor: Alium

W skrócie sprwa wygląda tak:

Ks. Stasiak z Aleksandrowa Łódzkiego założył sobie z pastorem fundację "Ekumeniczne Centrum Dialogu Religii i Kultu" która za symboliczną złotówkę odkupiła od miasta budynek starego kościoła Ewangelickiego, a następnie dzięki uzyskanym środkom wyremontowała go i przemianowała na kościół p.w św. Stanisława Kostki. 

Kuria zwrówciła uwagę, że status tego koscioła jest niejednoznaczny  i zaleciła aby nie udzilać w nim sakramentów. Kiedy proboszcz zlekcewążył to zalecenie w ostrzejszym tonie zabroniono mu odprwiania w spornym kościele mszy św. oraz nakazano rezygnację z działalności biznesowej (ks. Stasiak prowadzi też inne interesy). Ponieważ duchownego dalej mało to obeszło został 18 sierpnia suspendowany.

Nie przeszkodziło mu to jednak odprawić 1 września uroczystej mszy świętej w spornym kościele, gdyż:

"Jak tłumaczył w niedzielę dziennikarzom, jego suspensa nie jest ważna, ponieważ w czasie odbierania decyzji biskupa miał ogląd rzeczywistości ograniczony przez silne lekarstwa przeciwbólowe.

- Można powiedzieć, że działają tak jak dość silny narkotyk. Jeśli podsuwa mi się do podpisania jakiś nakaz karny, którego treści nie jestem w stanie obiektywnie zrozumieć, to jest to tworzeniem fikcji i groteską – mówił po mszy św. dziennikarzom."

Więcej pod linkami:

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/922850,zakaz-sprawowania-mszy-w-aleksandrowie-lodzkim,id,t.html

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/981947,ks-stasiak-odprawil-kolejna-msze-suspensa-jest-niewazna-bo-nie-zrozumialem-dekretu-zdjeciafilm,id,t.html?cookie=1

a audycja Lisa:

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/tomasz-lis-na-zywo

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook