Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kolejny zadziwiający wyrok.

dodano: 3.09.2020, 12:36
akcje wątku: drzewko

"... przeprosiny nakazał mi gdański Sąd Apelacyjny. Według sędziów naruszyłam dobra mojego byłego pracodawcy, ponieważ nagrałam a następnie upubliczniłam, jak mi grozi, wykrzykuje, że chciałby zabić wszystkich Polaków, określa się mianem hitlerowca i gloryfikuje nazizm. W moim przekonaniu Hans G. popełniał przestępstwo i moim obowiązkiem było ujawnienie jego zachowania. Według sądu wyrządziłam w ten sposób krzywdę miłośnikowi hitleryzmu”.

https://www.fronda.pl/a/kasta-basta-nitek-plazynska-moge-trafic-do-aresztu-nie-przeprosze-hansa-g,149643.html

Wyraziłem już na tym forum zdziwienie, że lewactwo przypisujące nazizm wszystkim którzy się z nimi nie zgadzają w obliczu takiego zachowania milczy.

Ale, że sąd POLSKI  wyda taki wyrok ...

Przypomnę, że za nagranie spektaklu pt "Leśni naziści" (afera waffel ss), który to tvn trzymał w zamrażarce do czasu nasilenia akcji "roszczenia"  TFU-rcy zostali nagrodzeni.

• Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |Zawistowski 3.09.2020, 15:36
    Oczwiście, że nie powinno wyrządzać się krzywdy, nawet miłośnikowo hitleryzmu. Relatywizm morany polega na tym, że zły czyn uwazamy za dobry, jeśli dokonują go "ci lepsi" a to bardzo niekatolickie.
    Jeśłi tan pan faktycznie groził, to powinien trafić do pierdla i bez upublicznania materiału a jeśłi jednak nie groził a pani publicznie tak twierdzi, to pierdla powinna trafić ona.

A wykrzykiwania, że chce się zabić wszstkich Polaków jest oczywiśćie przejwem bezczelności a nie grożeniem i podobnie jak wykrzykiwanie, że chce się zabić wszystkich Żydów, powinno być także karane.
    Jeśli jest publiczne.
    "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa*. (Ga 5,22-23)
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |observer1920 3.09.2020, 17:05

Oczwiście, że nie powinno wyrządzać się krzywdy, nawet miłośnikowo hitleryzmu. Relatywizm morany polega na tym, że zły czyn uwazamy za dobry, jeśli dokonują go "ci lepsi" a to bardzo niekatolickie.
    Jeśłi tan pan faktycznie groził, to powinien trafić do pierdla i bez upublicznania materiału a jeśłi jednak nie groził a ...

Gdyby tak ktoś podobnie zachował się wobec Żydów to nie byłoby mowy o tym żeby ktokolwiek ukarał za upublicznienie tego typu pochwał nazizmu wraz z jednoczesną chęcią mordowania Zydów.
    A sam fakt zarówno pochwał nazizmu jak i artykułowania chęci zabijania Polaków nie jest negowany.
    Linią obrony (a jak się okazuje w takich przypadkach atak jest najlepszą formą obrony) jest to, że miłośnika nazizmu i zabijania nagrano i jeszcze upubliczniono ...
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |Zawistowski 4.09.2020, 1:05

Gdyby tak ktoś podobnie zachował się wobec Żydów to nie byłoby mowy o tym żeby ktokolwiek ukarał za upublicznienie tego typu pochwał nazizmu wraz z jednoczesną chęcią mordowania Zydów.
    A sam fakt zarówno pochwał nazizmu jak i artykułowania chęci zabijania Polaków nie jest negowany.
    Linią obrony (a jak się okazuje ...

"Gdyby tak ktoś podobnie zachował się wobec Żydów to nie byłoby mowy o tym żeby ktokolwiek ukarał za upublicznienie tego typu pochwał nazizmu"
    Tego nie wiem, ale jeśli tak by było, to moje stanowisko by się nie zmieniło. Jestem katolikiem a nie żydem - oceniam podług winy a nie narodu i nie hołduję zasadzie "oko za oko".
    "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa*. (Ga 5,22-23)
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |observer1920 4.09.2020, 11:36

"Gdyby tak ktoś podobnie zachował się wobec Żydów to nie byłoby mowy o tym żeby ktokolwiek ukarał za upublicznienie tego typu pochwał nazizmu"
    Tego nie wiem, ale jeśli tak by było, to moje stanowisko by się nie zmieniło. Jestem katolikiem a nie żydem - oceniam podług winy a nie narodu i ...

"...Tego nie wiem..."

Ale łatwo się domyśleć.
    Skoro za samo tylko zacytowanie dr Ratajczak został zaszczuty ze skutkiem śmiertelnym a w związku z podejrzeniem o wydrukowanie dwóch plakatów antysyjonistycznych osadzili z najgorszymi przestępcami ...
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |Zawistowski 5.09.2020, 10:47

"...Tego nie wiem..."

Ale łatwo się domyśleć.
    Skoro za samo tylko zacytowanie dr Ratajczak został zaszczuty ze skutkiem śmiertelnym a w związku z podejrzeniem o wydrukowanie dwóch plakatów antysyjonistycznych osadzili z najgorszymi przestępcami ...

Jeśli życzyłby Pan sobie zasady wzajemności wobec czynów karygodnych, to rozumuje Pan po żydowsku. Nie ważne pod jaką banderą.
    Katolicy tym się różnią, że na nierząd odpowiadają dobrem i nie kalkuluja "po ludzku" ile na tym stracą, ale wierzą w Boga, który takie działanie wynagrodzi.
    Wierzę, że w Polsce wiecej jest katolików niż żydów
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |observer1920 5.09.2020, 16:05

Jeśli życzyłby Pan sobie zasady wzajemności wobec czynów karygodnych, to rozumuje Pan po żydowsku. Nie ważne pod jaką banderą.
    Katolicy tym się różnią, że na nierząd odpowiadają dobrem i nie kalkuluja "po ludzku" ile na tym stracą, ale wierzą w Boga, który takie działanie wynagrodzi.
    Wierzę, że w Polsce wiecej ...

Proszę nie manipulować.
    Nigdy i nigdzie nie postulowałem zaszczuwania Żydów ze skutkiem śmiertelnym za zacytowanie tego co nam się nie podoba ani też zamykania z najgorszymi przestępcami za wydrukowanie dwóch plakatów. Także wobec zwyrodnialców, którzy wietrzyli swój sadyzm np w katowniach UB nie postuluje aby odpowiedzieć im tak samo. Natomiast to, że uniknęli odpowiedzialności a wręcz na motywach tego co wygadują kręci się film, który dostaje Oskara lub emituje panegiryk na cześć innych zwyrodnialców w przeddzień podobnej zbrodni jakiej dopuścił się podobny oddział żydowski w telewizji założonej przez Żydów przy wsparciu fundacji odbudowującej życie żydowskie w Polsce a ostatnio przejętej przez Zaslawa (także z wiadomymi korzeniami) to to nie budzi mojego entuzjazmu ...
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |Zawistowski 5.09.2020, 22:50

Proszę nie manipulować.
    Nigdy i nigdzie nie postulowałem zaszczuwania Żydów ze skutkiem śmiertelnym za zacytowanie tego co nam się nie podoba ani też zamykania z najgorszymi przestępcami za wydrukowanie dwóch plakatów. Także wobec zwyrodnialców, którzy wietrzyli swój sadyzm np w katowniach UB nie postuluje aby odpowiedzieć im tak samo. Natomiast ...

Cosin\k nie na temat Panu wyszło. Kolejna wypowiedź "a tamci np...".
    Powtórze - nie lubię żydowskiej percepcji, ani shalom. Temat jest o wyroku, który uznaję za sprawiedliwy a drugi wyrok powinien dotyczyć nazisty (chyba, że swoje słowa przekazywał w 4 oczy - to chyba nadal jest dozwolone).
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |observer1920 6.09.2020, 5:21

Cosin\k nie na temat Panu wyszło. Kolejna wypowiedź "a tamci np...".
    Powtórze - nie lubię żydowskiej percepcji, ani shalom. Temat jest o wyroku, który uznaję za sprawiedliwy a drugi wyrok powinien dotyczyć nazisty (chyba, że swoje słowa przekazywał w 4 oczy - to chyba nadal jest dozwolone).

Przecież Pan pisał o "żydowskiej sprawiedliwości", "oko za oko" etc
    Każdy czyn osadzony jest w jakimś kontekście. Polska jest krajem proporcjonalnie najbardziej poszkodowanym przez NIEMCÓW-NAZISTÓW, Dlatego ten wyrok, że też zacytuję "rażąco narusza poczucie sprawiedliwości".
    Co do nagrywania to także zacytuję:
    "...Jeśli jednak rejestrujemy rozmowę dla celów dowodowych w sytuacji, w której druga strona podjęła działania mające na celu utrudnienie nam ewentualnego przeprowadzenia dowodów przed sądem, w mojej ocenie nie można mówić o naruszeniu dóbr osobistych osoby nagrywanej,,,"
    https://maszprawo.org.pl/2015/02/czy-mozna-nagrywac-rozmowy-bez-zgody-rozmowcy/
    Jedynie kwestia nagłośnienia jest kontrowersyjna. Ale jak widać po tym przedziwnym wyroku - obdarzeni przez niemieckich miłośników nazizmu w Polsce mogą liczyć na presję społeczną a nie na wymiar sprawiedliwości (?) ....
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |AnnaMS 3.09.2020, 20:29
    Pewnie skład sędziowski nie lubi Polaków tak samo jak ten Niemiec.
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |Drè 4.09.2020, 1:31

A ty nie lubisz Kaszëbów? 💛🖤
    Nie raz, nie dwa, kiedym w daleki ruszał świat, po mym policzku ciekła łza, a Cygan śpiewał neh-neh-nah-neh-nah.
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |observer1920 4.09.2020, 11:34

A dzieje się to w Polsce ...
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |Zawistowski 5.09.2020, 22:55

Sład sędziąwski nie ma prawa preferować żadnej nacji. Osądza czyn. Jeżeli Jurek nagra mnie przy piwie, jak mówię "Żydy to zaraza" i puści to w sieci bez mojej zgody, to karze podlega on a nie ja. Odpowiedzialność dotyczy czynu a nie przekonań.
    Odpowiedz
  • Re: Kolejny zadziwiający wyrok. |observer1920 6.09.2020, 5:25

Sład sędziąwski nie ma prawa preferować żadnej nacji. Osądza czyn. Jeżeli Jurek nagra mnie przy piwie, jak mówię "Żydy to zaraza" i puści to w sieci bez mojej zgody, to karze podlega on a nie ja. Odpowiedzialność dotyczy czynu a nie przekonań.

Sąd nie powinien rażąco naruszać poczucia sprawiedliwości.
    Jeśli Jurek bąknie coś przy piwie to jego sprawa.
    Jeśli Jurek wielokrotnie zwraca się do kogoś mówiąc, że chętnie zabijał by jego rodaków i jeszcze wiąże to ze swoimi nazistowskimi preferencjami to powinien być ukarany Jurek a nie ten którego "obdarzył" swoimi "mądrościami" ...
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook