Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?

dodano: 4.03.2010, 9:19
akcje wątku: drzewko

Autor: Gutta Cavat

\"Pytają ludzie w rozmowach listach, dlaczego Unii Wolności nie lubię. Pierwsza przyczyna jest oczywista, przeto rozpocznę od drugiej...\" L. Czajkowski

Nie mogłem sobie darować, żeby nie wrzucić z Frondy, bo tam głównie lewactwo PiSuje y komentuje. A tu chodzi o obnażenie dwójmyślenia młodych katoli.
Ponieważ Frondzia jest zdaje się główną tubą knotyzmu w liczących się mediach katolskich (poza KAI oczywiście), myślę, ze właściwszym miejscem do skomentowania będzie FF, niż strona macierzysta.

"O. Jędrzejewski: Rozkosz seksualna otwiera na Tajemnicę Boga

* Kategoria: Świat
* czwartek, 4 marca 2010 14:55

W doświadczeniu istnienia Boga może pomóc ludzka erotyka - uważa dominikanin ojciec Wojciech Jędrzejewski. Zaznacza, że choć dla wielu zabrzmi to bluźnierczo, doświadczenie intymności "może wprowadzić w nieopisaną głębię Boga”.

O. Wojciech Jędrzejewski.

O "seksualnej rozkoszy otwierającej na bezmiar Tajemnicy Boga" pisze w tekście zamieszczonym w marcowym numerze miesięcznika "W drodze” ojciec Jędrzejewski. Numer pisma w całości poświęcony jest siedmiu grzechom głównym w nauczaniu Kościoła. Dominikanina, zgodnie z tytułem artykułu, interesuje "Nieczystość”.

Zakonnik zaznacza, że zdaje sobie sprawę, że "dla niejednego chrześcijańskiego ucha zabrzmi to nieco bluźnierczo”, ale wielu ludzi odkrywa seksualność jako przestrzeń Bożej obecności. - Przecież możliwe jest doświadczenie intymności, która wprowadza w nieopisaną głębię Boga – pisze o. Jędrzejewski.

Jego zdaniem, ludzie "przeczuwają, że intymna bliskość to sakrament jedności, która zespala w gorącym współbrzmieniu”. - Pragną, aby spotkanie z ukochaną, ukochanym stało się tchnieniem Jedności. Jesteś Jego darem dla mnie, otwartym sercem. Kochając cię, razem włączamy się w pieśń odwiecznej miłosnej więzi – dodaje zakonnik.

Dominikanin przestrzega zarazem, że "jeśli myślenie o czystości jest napędzane niepokojem, rodzi udrękę”, "znika wtedy radość z bliskości, a wzajemna otwartość zamienia się w paraliżujące napięcie”, gdyż "niepokój jest złym doradcą na drodze poszukiwania czystości”.

Jego zdaniem, grzech nieczystości powstaje wtedy, gdy "eros jest zamknięty na relację trwałą, pełną troski i czułej głębi, otwierającej na Boga” i "zamknięty na owoc tej więzi – dziecko”, gdyż "erotyka przeżywana poza tak rozumianą relacją degraduje się i rodzi poczucie pustki”.

"W ludzkiej seksualności kryje się zdolność do takiego zachwytu, który może się stać pieśnią uwielbienia Boga. Dzieje się tak, ilekroć jest ona przeżywana w nastawionej na zawsze relacji pełnej troski i otwartości na życie" – kończy swój artykuł o. Jędrzejewski.
AJ/eKai.pl"

-------
W związku spożywczem ja mam pitanie: Czy rozkosz podniebienia także otwiera na tajemnice Boga? I czy połączone te rozkosze nie powinny w takim razie otwierać podwójnie a nawet więcej, a racji sprzężenia zwrotnego?
W końcu obżarstwo to też jeden z grzechów głównych. Tak było przynajmniej kiedyś.

Św. Dominiku, módl się za nami, bo za twoimi dzisiejszymi współbraćmi to już chyba za późno.
Gdy Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum zabiera. A gdy rozum śpi, otwiera się rozporek.

* * * *
Tutej:

http://fronda.pl/news/czytaj/o_jedrzejewski_rozkosz_seksualna_otwiera_na_tajemnice_boga

* * * *
A oto i wielbiciel św. Orgazma.

http://fronda.pl/files/jedrzejewski_woj_txt.jpg

• Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Staruszek Drżący 4.03.2010, 9:24
    Ależ pszesz nikt nie przeczy, że obżarstwo seksualne to grzech.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Gutta Cavat 4.03.2010, 10:02

Ależ pszesz nikt nie przeczy, że obżarstwo seksualne to grzech.

Nienasycone obcowanie z tajemnicą Boga to grzech? Spalanie się w dążeniu do zjednoczenia z Nim to grzech?
    \"Pytają ludzie w rozmowach listach, dlaczego Unii Wolności nie lubię. Pierwsza przyczyna jest oczywista, przeto rozpocznę od drugiej...\" L. Czajkowski
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Staruszek Drżący 4.03.2010, 10:18

Nienasycone obcowanie z tajemnicą Boga to grzech? Spalanie się w dążeniu do zjednoczenia z Nim to grzech?

nie rozumiem tych pytań

Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Martinus 4.03.2010, 9:35
    A zaciąganie się zapachem łąki czy lasu może być? Kąpiel w ciepłym morzu też? Czy mam się z tego spowiadać?
    "Blogi internetowe są zagrożeniem dla demokracji." Barrack Obama
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Wesołyjanek 4.03.2010, 9:36
    Niesmaczne nieco...
    Aż spiritus wyjdzie potem, Toż i z ludzkim jest żywotem.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Martinus 4.03.2010, 9:36
    A poza tym kolega nie przeczytał tekstu ze zrozumieniem.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Staruszek Drżący 4.03.2010, 9:48

A poza tym kolega nie przeczytał tekstu ze zrozumieniem.

ja myślę, że brak tu jasnej wykładni czym jest orgazm małżeński.

Dla absolutnej większości, tak mi się wydaje, jest to w sferze doznania to samo przeżycie co dajmy na to, przy samogwałcie.

Stąd brak możliwości przekazu i porozumienia.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Martinus 5.03.2010, 5:16

ja myślę, że brak tu jasnej wykładni czym jest orgazm małżeński.
    Dla absolutnej większości, tak mi się wydaje, jest to w sferze doznania to samo przeżycie co dajmy na to, przy samogwałcie.
    Stąd brak możliwości przekazu i porozumienia.

I tu się ze Staruszkiem zgadzam. Jest ISTOTOWA różnica pomiędzy współżyciem pomiędzy współżyciem miłujących Boga i siebie nawzajem małżonków a jakimś tam orgazmem.

Czy jecie czy pijecie czy cokolwiek innego czynicie, WSZYSTKO na chwałę Bożą czyńcie.

WSZYSTKO, co nie jest grzechem, powinno być czynione w jedności i na chwałę Bożą.

Pokorne przestrzeganie przepisów drogowych może być spełnianiem Woli Bożej, a co dopiero małżeńskie współżycie.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Staruszek Drżący 6.03.2010, 10:26

I tu się ze Staruszkiem zgadzam. Jest ISTOTOWA różnica pomiędzy współżyciem pomiędzy współżyciem miłujących Boga i siebie nawzajem małżonków a jakimś tam orgazmem.
    Czy jecie czy pijecie czy cokolwiek innego czynicie, WSZYSTKO na chwałę Bożą czyńcie.
    WSZYSTKO, co nie jest grzechem, powinno być czynione w jedności i na chwałę Bożą ...

Martinus:

"Jest ISTOTOWA różnica"

----

I to jeszcze jaka. Sam fakt zmiany in plus wartości zbliżenia na przestrzeni lat. Gdy rodzi się dziecko, jest karmione piersią, rodzą się następne dzieci. A każde diametralnie różne od pozostałych. A ZWŁASZCZA jak się wyrasta z lęku przed kolejnym własnym dzieckiem i znika lęk przed płodnością. Jak diametralnie różna staje się mowa ust, serca i ciała wtedy gdy (zwłaszcza kobieta) przestaje się bać.

No wtedy psze państwa mamy porównanie takie, że szczena opada, a to co było niech okryje niepamięć jako żałosnego wycieku.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|angela 4.03.2010, 9:42
    uła!
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|TomBombadil 4.03.2010, 9:54

uła!

Ja proponuje niektórym wstrzymać...konia, rozluźnić się i iść spać.

Obiecuję wspomnieć na rozmowie z Bogiem o łaskę oświecenia umysłu dla niektórych penetratorów, którym seks wiąże się jedynie z penetracją.

Dzięki takim postawom KK ma takie stanowisko a nie inne. Tak...seks to jedynie konieczna, fizjologiczna, podstawowa czynność (taka jak jedzenie, oddychanie, picie, wydalanie), która służy podtrzymaniu gatunku. Przyjemność, którą dał nam Pan, jest tylko haczykiem, co by lud Boży nie wymarł.

Amen i życzę miłej nocy.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Staruszek Drżący 4.03.2010, 10:02

Ja proponuje niektórym wstrzymać...konia, rozluźnić się i iść spać.
    Obiecuję wspomnieć na rozmowie z Bogiem o łaskę oświecenia umysłu dla niektórych penetratorów, którym seks wiąże się jedynie z penetracją.
    Dzięki takim postawom KK ma takie stanowisko a nie inne. Tak...seks to jedynie konieczna, fizjologiczna, podstawowa czynność (taka jak ...

"Przyjemność, którą dał nam Pan, jest tylko haczykiem, co by lud Boży nie wymarł."

E tam haczykiem. Nawleczoną na haczyk glistą.
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|14704 4.03.2010, 10:05

"Przyjemność, którą dał nam Pan, jest tylko haczykiem, co by lud Boży nie wymarł."

E tam haczykiem. Nawleczoną na haczyk glistą.

Ja w sumie też w gnostycyzmy czasami popadam, jak mam gorszy nastrój (często), ale żeby od razu porównywać miłość cielesną do robienia kupy?

Ile powstało powieści i wierszy o stolcu?
    "W głębinie ludzkiego jestestwa kryje się wiedza, która uczy iść przez labirynty świata" T.Miciński
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|angela 4.03.2010, 10:15

Ja w sumie też w gnostycyzmy czasami popadam, jak mam gorszy nastrój (często), ale żeby od razu porównywać miłość cielesną do robienia kupy?

Ile powstało powieści i wierszy o stolcu?

proza życia...
    Odpowiedz
  • Re: Knotyzm naciera! Fronda sektą orgazmowców?|Smok Mlekopij 5.03.2010, 12:40
    Zwróćcie uwagę na to, że u o. Jędrzejewskiego intymność jest ściśle powiązana z otwartością na życie. Jeżeli pamiętamy o tym założeniu, to nie rozmawiamy o teologii hedonizmu, tylko o udziale w tajemnicy powstawania nowego życia.

Jest to zupełnie co innego, niż u o. Knotza. W ostatnim numerze pisma "Familia" wyczytałem w jego felietonie, że masturbowanie współmałżonka jest moralnie dopuszczalne, o ile czasem się jeszcze współżyje "po Bożemu". Kapucyn zdecydowanie odlatuje w kosmos.
    "Sometimes I think war is God's way of teaching us geography." - Paul Rodriguez
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook