Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kim są antyszczepionkowcy? Botami z Kremla.

dodano: 28.08.2018, 11:56
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

To nie żart. W Ameryce właśnie ukazał się wyjątkowy raport.

American Public Health Association (APHA), organizacja skupiająca ekspertów od zdrowia publicznego, opublikowała raport, z którego wynika, że Rosjanie obrali sobie nowy cel: tematy wokół szczepionek, próbując wywołać tam zamieszanie, wspierając też ruchy antyszczepionkowe.

Publikacja nosi zresztą wymowny tytuł: "Uzbrojona komunikacja o zdrowiu: Twitterowe boty i rosyjskie trolle wpływają na debatę o szczepieniach". To raport z badań, które prowadzono od czerwca 2014 do września 2017 roku.

Podczas analiz zauważono, że z kont rosyjskich trolli, powiązanych z Internet Research Agency (firma z Petersburga, którą USA podejrzewają o ingerowanie w przebieg wyborów prezydenckich), pisano tweety pod hasztagiem #VaccinateUS (vaccinate, czyli szczepić - red.). Łącznie sprawdzono prawie 1,8 miliona tweetów, a aż 93 proc. z nich opisano jako mogące być wyprodukowane przez boty bądź trolle.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23829613,antyszczepionkowcow-wspieraly-rosyjskie-trolle-ta-strategia.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96

W sumie to ma sens. Jeżeli nie możesz pokonać Zachodu militarnie czy ekonomicznie, zawsze możesz spróbować przeciwnika osłabić. Na przykład bronią biologiczną. Kiedyś potrzeba było do tego laboratoriów, albo przynajmniej katapult do przerzucania zainfekowanych ciał przez mury miasta, dziś wystarczy wypromować zachowania autodestrukcyjne w necie. Głupcy z radością wskoczą w objęcia Ponurego Żniwiarza, rozprzestrzeniając w społeczeństwie zarazę.

http://img08.deviantart.net/c584/i/2004/285/7/c/i_need_a_hug_by_mathieub.jpg

  • Re: Kim są antyszczepionkowcy? Botami z Kremla.|Piano 29.08.2018, 10:11
    Argumentem ad Hitlerem,słabo
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook