Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Katolickie kryteria wyboru

dodano: 23.10.2015, 9:47
akcje wątku: drzewko

Autor: circ

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Katolik wybiera zawsze prawdę i dobro nad pragmatyzmem, stąd męczennicy za wiarę.

Głosowanie na partię tylko dlatego by nie wygrała gorsza jest sprzeczne z katolickim sumieniem.

• Re: Katolickie kryteria wyboru|Bozon Higgsa 23.10.2015, 10:51
    Wg tego oraz Pani wcześniejszych wypowiedzi o tym co partie proponują w swych programach/obietnicach należałoby nie iść na wybory.
    I mamy grzech zaniedbania.
    Ja synowi zawsze tłumaczyłem tak, że jeśli, po dogłębnej analizie sytuacji, działań poszczególnych partii i ich polityków, zbilansowaniu itp. dojdzie do wniosku, że żadna z nich mu nie odpowiada, to może (ma do tego, jako wyborca, prawo) oddać głos nieważny, ale iść na wybory parlamentarne czy samorządowe jest jego obowiązkiem jako Polaka, świadomego obywatela Polski i świadomego katolika.
    Inną rzeczą było "politreferendum" zarządzone ad hoc jako doraźna próba ratowania się przed polityczną przegraną przez b. Prezydenta. Tu, biorąc pod uwagę rzeczywisty cel i okoliczności, niepójście było zasadne.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Katolickie kryteria wyboru|erson 23.10.2015, 13:54
    Ja w tych wyborach dam szanse Korwinowi. Idealna sytuacja to taka w której Korwin tworzy koalicję z PISem. W której Korwin zajmuje się sprawami gospodarczymi.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook