Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Karoń w Lublinie

dodano: 20.10.2017, 22:48
akcje wątku: drzewko

Autor: Kermit_zaba

https://www.youtube.com/watch?v=yk_s6g4n1r4

Bardzo długie, więc ktoś mógłby zapytać "po co mam to słuchać"? To bardzo mocny wykład na temat niewolnictwa, niemodnego słowa "wyzysk", protestantyzmu, liberalizmu. Jeżli chodzi o internetowe wykłady , może stanowić odpowiedź na przykład profesorowi Walterowi Veith z RPA który atakował papieży a nawet świętego Tomasza z Akwinu z pozycji 100% liberalizmu.

• Re: Karoń w Lublinie|Kermit_zaba 20.10.2017, 23:34
    Chyba najlepiej to było w latach 50-tych 20 wieku. Oczywiście na Zachodzie a nie po wschodniej stronie kurtyny.
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|observer1920 21.10.2017, 6:43
    Rozłożył sektę na czynniki pierwsze:)
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|WojciechA 21.10.2017, 9:09
    Dziękuję! Ściągnąłem, słucham.
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|Piano 21.10.2017, 11:23
    Brawo Karoń!

odkłamuje rzeczywistość,uczy alternatyw, zawstydza betonową "akademię"..
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|waldens 21.10.2017, 12:17
    Żeby wyrobić sobie zdanie wysłuchałem spotkania, które moderował Marian Kowalski:

https://www.youtube.com/watch?v=XdHUH9Mn7zk&t=27s

Wysłuchajcie najlepiej całość.

Ogólnie pan Karoń twierdzi, że KK jest jedyną siłą, powstrzymującą bolszewię i liberalizm przed opanowaniem Polski. Zarzuca p. Chojeckiemu szerzenie nienawiści do KK. Uważa, że gdy zniszczy KK, to w Polsce będzie ludobójstwo.

Ale daleki byłbym od twierdzenia, jakoby p. Karoń "rozłożył" KNP. Od około 1:53:10 pan Karoń niezbyt przekonująco odpowiada na pytania z sali, zwłaszcza te, dotyczące niewolnictwa w Ameryce Południowej.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|Kermit_zaba 21.10.2017, 12:42

Żeby wyrobić sobie zdanie wysłuchałem spotkania, które moderował Marian Kowalski:

https://www.youtube.com/watch?v=XdHUH9Mn7zk&t=27s

Wysłuchajcie najlepiej całość.

Ogólnie pan Karoń twierdzi, że KK jest jedyną siłą, powstrzymującą bolszewię i liberalizm przed opanowaniem Polski. Zarzuca p. Chojeckiemu szerzenie nienawiści do KK. Uważa, że gdy zniszczy KK ...

Jeśli chodzi o porównanie obu Ameryk, to nie sposób nie zauważyć że w Południowej pozostało sporo Indian (poza tym przed przybyciem białych istniał tam potworny system Azteków m.in.) natomiast w Ameryce Północnej pozostały niedobitki w rezerwatach. Widać że ludobójstwo było o wiele bardziej skuteczne niż Hiltera na Żydach.
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|waldens 21.10.2017, 13:42

Jeśli chodzi o porównanie obu Ameryk, to nie sposób nie zauważyć że w Południowej pozostało sporo Indian (poza tym przed przybyciem białych istniał tam potworny system Azteków m.in.) natomiast w Ameryce Północnej pozostały niedobitki w rezerwatach. Widać że ludobójstwo było o wiele bardziej skuteczne niż Hiltera na Żydach.

Nie jestem ekspertem w tym temacie. Z pewnością w Ameryce Południowej były cywilizacje Inków i Azteków stojące na wyższym poziomie niż plemiona Ameryki Północnej. Poza tym fundamentaliści protestanccy nie mają skłonności do synkretyzmu ("nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo"). Oba te czynniki mogły mieć wpływ na integrację lub na jej brak.

Natomiast pan Karoń nieprzekonująco wyjaśnił dlaczego do protestanckiej Ameryki Północnej szło zaledwie 5% transportów z niewolnikami z Afryki, podczas gdy 95% było kierowanych w stronę katolickiej Ameryki Południowej i Środkowej.

Mnie zaintrygowała kwestia wojny secesyjnej i zniesienia niewolnictwa w USA. Idąc tokiem rozumowania pana Karonia, zniesienie niewolnictwa musiałoby być zasługą katolickiej Północy:-)
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|Kermit_zaba 21.10.2017, 13:53

Nie jestem ekspertem w tym temacie. Z pewnością w Ameryce Południowej były cywilizacje Inków i Azteków stojące na wyższym poziomie niż plemiona Ameryki Północnej. Poza tym fundamentaliści protestanccy nie mają skłonności do synkretyzmu ("nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo"). Oba te czynniki mogły mieć wpływ na integrację lub ...

A skąd te dane 5% kontra 95%. Bo się okaże zaraz że może są wyssane z palca?
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|waldens 21.10.2017, 14:52

A skąd te dane 5% kontra 95%. Bo się okaże zaraz że może są wyssane z palca?

Na miejscu pana Karonia bym o to zapytał. Brak tego pytania sprawia wrażenie, że p. Karoń akceptuje te dane.
    Odpowiedz
  • Re: Karoń w Lublinie|Kermit_zaba 21.10.2017, 12:45
    Kościół jest jedyną siłą która hamuje ludzkie zapędy by życie innych na ziemi przemienić w piekło na ziemi.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook