Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Kardynał Schoenborn:\"Pedofilia w Kościele? \"To skutek celibatu\"

dodano: 11.03.2010, 2:12
akcje wątku: drzewko

Autor: Chrysotemis Atrydówna

Żegnam. Nie wrócę.

To odważna i mocna wypowiedź kościelnego hierarchy, dawnego ucznia kardynała Josepha Ratzingera. Zdaniem arcybiskupa Wiednia, Christopha Schoenborna, skandal pedofilii w Kościele to także rezultat celibatu. Duchowny twierdzi, że w związku z tym potrzebna jest "zmiana spojrzenia".

Kardynał Schoenborn, cytowany przez włoski dziennik "La Repubblica", oświadczył, że przyczyn nadużyć seksualnych ze strony duchowieństwa należy doszukiwać się "zarówno w edukacji księży, jak i w pozostałościach rewolucji seksualnej, dokonanej przez pokolenie 1968 roku". Ale problem ten - jak dodał - dotyczy także "kwestii celibatu" i dlatego Kościół musi zmienić spojrzenie na nią.

Austriacki dostojnik kościelny, jeden z największych autorytetów wśród kardynałów, nie wyjaśnił, na czym zmiana ta miałyby polegać. "Dosyć ze skandalami. Jak to możliwe, że jesteśmy uważani za podejrzanych o wykroczenia, których nie popełniliśmy? Dlaczego zawsze pojawiają się wątpliwości pod adresem całego Kościoła?" - zapytał arcybiskup Wiednia.


http://dziennik.pl/swiat/article566736/Pedofilia_w_Kosciele_To_skutek_celibatu.html
Dziś usłyszałam to w RynszTOKu i mnie zamurowało. Jak można wierzyć, że celibat zrobi z kogoś pedofila?

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook