Otwarte forum dyskusyjne Frondy

karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.

dodano: 23.11.2015, 22:02
akcje wątku: drzewko

Autor: Elrond

Znajomi zachwycają się tym filmikiem:

https://www.facebook.com/jrous92/videos/10156190732035487/

Widać na nim, jak mały chłopiec nie może zrozumieć, co ochroni go przez "złymi panami", a tata tłumaczy mu, że zrobią to kwiaty i znicze.

Wzruszające. Znajomi zachwyceni. Wzruszeni. Ze wzruszenia tego zdjęcia profilowe sobie pozmieniali na FB wstawiając sobie barwy flagi francuskiej. Przeoczyli tylko jedno: zachowanie dziecka, bo nie słowa są tu ważne.

ok. 0:56 dziecko szuka potwierdzenia słów ojca w i nie znajdując go ucieka wzrokiem (1:07).  W końcu dziecko patrzy na ojca myśląc, że on żartuje i uśmiecha się nawet do niego, wiedząc, że rozszyfrowało "żart" (1:08-1:11). W końcu założyło, że to taka gra i ojciec mu więcej nie powie. Przynajmniej publicznie.

W ten sposób dziecko dostało lekcję, że co innego można myśleć i co innego może wynikać, że zdrowego rozsądku, ale co innego się mówi.

• Re: karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.|Edit 23.11.2015, 22:44
    Widać, że dziecko wie wiele i w domu u niego nie rozmawia się wyłącznie o kwiatkach.
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.|Gaius Marius 23.11.2015, 22:49
    Mam nadzieję, że twoja analiza jest trafna i nie zepsuli dzieciaka gównianymi ideologiami.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.|Elrond 23.11.2015, 23:50

Mam nadzieję, że twoja analiza jest trafna i nie zepsuli dzieciaka gównianymi ideologiami.

zepsuli. Dziecko bedzie wiedziec, ze sa sprawy, o ktorych trzeba mowic tak a nie inaczej.
    Odpowiedz
  • Re: karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.| 23.11.2015, 22:55
    Jedyne, co mamy, to interpretacje Elronda.
    Niby zaslynal on juz probami detektywistycznymi... Ale talentu chyba jednak brakuje.
    Faith divides us - death unites us.
    Odpowiedz
  • Re: karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.|Elrond 23.11.2015, 23:52

Jedyne, co mamy, to interpretacje Elronda.
    Niby zaslynal on juz probami detektywistycznymi... Ale talentu chyba jednak brakuje.

Kulega nigdy nie droczyl sie z dziecmi? Nie zna ich zachowan?

Nawiasem mowiac: Lepsze moje "proby detektywistyczne" niz Kulegi analizy. Moje przynajmniej trafnie opisuja rzeczywistosc.
    Odpowiedz
  • Re: karabiny vs. kwiaty. Poprawność poglądów.|erson 24.11.2015, 6:39
    Ojciec od małego wpaja lewacką ideologie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook