Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jestem zniesmaczony.

dodano: 28.10.2018, 20:06
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

Pogadanka o grobach przerodziła się w wielowątkową wojnę totalną i tym razem podłości lecą z obu stron. Główną strategią w tej wojnie stało się wynajdywanie trupów, którymi możnaby uderzyć w przeciwnika, co uważam za szczyt barbarzyństwa. Bez względu na to kto jaki ma stosunek do aborcji nie jest to temat w którym można sobie żartować, ironizować, albo którego można użyć jako formy szantażu emocjonalnego. To samo dotyczy dzieci z Tuam.

Chyba pora mi zrobić sobie małą przerwę z wami. Urlop od frondy mi się przyda.

• Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 28.10.2018, 20:10
    Tak to jest Niechodliwy, jak się stawia chochoła, nie przeczytawszy zalinkowanego tekstu i szuka łopatki coby nią przywalić.

Zanim zrobisz przerwę: wręcz pare żyrafek, zwłaszcza tym, którzy cytat wzięli za słowa własne autorki, nie zagłębiwszy się w sens przekazu.
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|Niechodliwy 28.10.2018, 20:17

Tak to jest Niechodliwy, jak się stawia chochoła, nie przeczytawszy zalinkowanego tekstu i szuka łopatki coby nią przywalić.

Zanim zrobisz przerwę: wręcz pare żyrafek, zwłaszcza tym, którzy cytat wzięli za słowa własne autorki, nie zagłębiwszy się w sens przekazu.

Zanim pójdę, to powiem Ci, że jesteś tak niewiarygodnie nierozgarnięta, że nawet nie zauważyłaś, że oprócz cytatu z wątku AnnyMS była również wyodrębniona jej własna opinia i to właśnie te jej dwa zdania sprowokowały mnie do dyskusji z nią. Jak Ty chcesz dyskutować, skoro nawet nie rozumiesz argumentów przeciwnika?
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 28.10.2018, 20:39

Zanim pójdę, to powiem Ci, że jesteś tak niewiarygodnie nierozgarnięta, że nawet nie zauważyłaś, że oprócz cytatu z wątku AnnyMS była również wyodrębniona jej własna opinia i to właśnie te jej dwa zdania sprowokowały mnie do dyskusji z nią. Jak Ty chcesz dyskutować, skoro nawet nie rozumiesz argumentów przeciwnika?

A oto i twoje "wejście smoka"
    "Re: Ktoś NIKT|Niechodliwy [ ukryj ] [ usuńcie ten post! ] 28.10.2018, 13:37
    Nie wierzysz, jesteś nikim. Do diabła z takim rozumowaniem."

Reakcja na jedyne zdanie od Anny:

"Jakże smutna, ale jakże prawdziwa definicja człowieka, który odrzuca Chrystusa:"

Bo to niżej, to cytat z linku

"To jest ktoś NIKT, po śmierci, ale już i za życia…"

Ale dobrze kombinujesz, myśląc o żyrafce dla siebie.
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|MonikaMaria 28.10.2018, 20:48

A oto i twoje "wejście smoka"
    "Re: Ktoś NIKT|Niechodliwy [ ukryj ] [ usuńcie ten post! ] 28.10.2018, 13:37
    Nie wierzysz, jesteś nikim. Do diabła z takim rozumowaniem."

Reakcja na jedyne zdanie od Anny:

"Jakże smutna, ale jakże prawdziwa definicja człowieka, który odrzuca Chrystusa:"

Bo to niżej, to cytat z ...

W poście Anny MS po słowach "Jakże smutna, ale jakże prawdziwa definicja człowieka, który odrzuca Chrystusa:" jest jak widzisz dwukropek, po którym następuje przywołanie słów księdza "To jest ktoś NIKT, po śmierci, ale już i za życia…"
    Całość wypowiedzi jest jednoznaczna: człowiek, który odrzuca Chrystusa wg Anny jest nikim. Ona w ten sposób definiuje niekatolika, niechrześcijanina, używając do tego cytatu.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 28.10.2018, 20:55

W poście Anny MS po słowach "Jakże smutna, ale jakże prawdziwa definicja człowieka, który odrzuca Chrystusa:" jest jak widzisz dwukropek, po którym następuje przywołanie słów księdza "To jest ktoś NIKT, po śmierci, ale już i za życia…"
    Całość wypowiedzi jest jednoznaczna: człowiek, który odrzuca Chrystusa wg Anny jest nikim. Ona ...

"Odrzuca" Moniko, "odrzuca", nic o "wierzy/nie wierzy" nie ma.
    Stąd podsumuję cytatem: "zdupywniosek".

Zdaje się, że Wstawless tłumaczył różnicę i wówczas się z nim zgadzałaś: szło jakoś tak" nie musisz wierzyć, ale Jego nauczanie ma sens i jest dobre"(dawno to było, przed nawróceniem)

Kompletnie nie założyłaś dobrych intencj tych słów, a takowych żądasz od innych. Widzia£aś w nich, co chcia£aś zobaczyć.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|MonikaMaria 28.10.2018, 21:11

"Odrzuca" Moniko, "odrzuca", nic o "wierzy/nie wierzy" nie ma.
    Stąd podsumuję cytatem: "zdupywniosek".

Zdaje się, że Wstawless tłumaczył różnicę i wówczas się z nim zgadzałaś: szło jakoś tak" nie musisz wierzyć, ale Jego nauczanie ma sens i jest dobre"(dawno to było, przed nawróceniem)

Kompletnie nie założyłaś dobrych intencj ...

Jeśli człowiek nie wierzy w bóstwo Jezusa, to tym samym go odrzuca w rozumieniu katolicyzmu. Uznawanie nauk Jezusa za wartościowe w jakimś aspekcie nie czyni człowieka Jego wyznawcą.
    Nie doszukuje się intencji, jeśli przekaz jest jasny. Wątek Anny dotyczył sposobu chowania zmarłych. Autorka, posługując się cytatem z wypowiedzi księdza, podkreśliła różnicę pomiędzy grobem katolickim, wyposażonym w krzyż, tablicę z danymi osobowymi, a także często jakąś religijną rzeźbę, a grobem osób poddanych kremacji i pochowanych w urnach, umieszczonych w anonimowych przegródkach. Jej zdaniem ten drugi sposób chowania wyraża pogardę dla człowieka i ma swoje źródło w odrzuceniu Chrystusa.
    Dobry kontrargument przedstawił Maksym, przywołując przypadek dzieci z Tuam, pochowanych przez zakonnice w szambie, bez żadnej upamiętniającej tablicy. Podważył tym samym tezę, że tylko osoby odrzucające Chrystusa nie dbają należycie o godny pogrzeb - siostry zakonne są przecież chrześcijankami.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 28.10.2018, 22:27

Jeśli człowiek nie wierzy w bóstwo Jezusa, to tym samym go odrzuca w rozumieniu katolicyzmu. Uznawanie nauk Jezusa za wartościowe w jakimś aspekcie nie czyni człowieka Jego wyznawcą.
    Nie doszukuje się intencji, jeśli przekaz jest jasny. Wątek Anny dotyczył sposobu chowania zmarłych. Autorka, posługując się cytatem z wypowiedzi księdza, podkreśliła ...

Nie Moniko, chodzi o to:"Mieli i mają rodzinę. Rodzina zamówiła firmę pogrzebową i to byli jedyni uczestnicy pochówku. Żadnej ceremonii, firma przyjechała, wstawili urnę, wbudowali szybę. I, jak widzisz, nawet tabliczki z imieniem nie ma. "
    Nie o krzyże, rzeźby, kwiatki, znicze chodzi.
    A o elementarny szacunek dla własnych bliskich.

Dzieci z Tuam też miały rodziny. Miały ojców(gdzie oni byli), miały babcie, dziadków, ciocie, wujków.
    I to, opisanych zmarłych w bezimiennych grobach i dzieci z Tuam, łączy. Bezduszność bliskich.
    Tych z Tuam tłumaczy mentalność czasów-purytańskie wychowanie, widzenie czarno- białe, złamanie zasady:" ktobz was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem"- to też możesz podciągnąć pod odrzucenie Chrystusa, a nawet jest odrzuceniem, wynikającym z nieznajomości Chrystusa.
    Co tłumaczy współczesnego człowieka, że śmierć i pochówek najbliższych mu ludzi, jest mu rak obojętny, że ten najbliższy czlowiek nie jest wart nawet obecności przy pochówku, czy marnej tabliczki z imienie i nazwiskiem?
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|MonikaMaria 29.10.2018, 9:38

Nie Moniko, chodzi o to:"Mieli i mają rodzinę. Rodzina zamówiła firmę pogrzebową i to byli jedyni uczestnicy pochówku. Żadnej ceremonii, firma przyjechała, wstawili urnę, wbudowali szybę. I, jak widzisz, nawet tabliczki z imieniem nie ma. "
    Nie o krzyże, rzeźby, kwiatki, znicze chodzi.
    A o elementarny szacunek dla własnych bliskich ...

Już to wcześniej napisałam, ale powtórzę - nie wiadomo, jakie w tej rodzinie panowały relacje. Czasem krzywda jest tak wielka, że nawet teoretycznie bliskie osoby nie chcą iść na pogrzeb. Skoro nie znam szczegółów, nie mam prawa osądząc tych rodzin.
    Dzieci z Tuam były de facto odbierane matkom. Rodziny nie chciały znać takich wnuczków, jak zresztą słusznie zauważasz, główna rolę odgrywała ówczesna mentalność, wykreowana pod silnym wpływem Kościoła katolickiego, ostro potępiającego współżycie przedmałżeńskie i pozamałżeńskie. Na szczęście w nowoczesnym społeczeństwie niezamęznych matek już nikt nie piętnuje.
    W kontekście wątku Anny bezimienny pochówek dzieci z Tuam dowodzi, że jej teza, jakoby chrześcijanie, w przeciwieństwie do osób "odrzucających Chrystusa", dbali o godny pogrzeb zmarłych, jest nieuzasadniona.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 29.10.2018, 15:09

Już to wcześniej napisałam, ale powtórzę - nie wiadomo, jakie w tej rodzinie panowały relacje. Czasem krzywda jest tak wielka, że nawet teoretycznie bliskie osoby nie chcą iść na pogrzeb. Skoro nie znam szczegółów, nie mam prawa osądząc tych rodzin.
    Dzieci z Tuam były de facto odbierane matkom. Rodziny nie chciały ...

O jakiej rodzinie i relacjach w niej piszesz? W tekście nie było o "rodzinach", tylko zmarłych, którzy mieli i mają rodziny.
    Przyznam, że jest mi trudno wyobrazić sobie aż taki żal spowodowany krzywdami, który uniemożliwia udział w pogrzebie. Znam osobę, która tak postąpiła, jednak była na tyle uczciwa, że nie żalem się tłumaczyła.
    Wprost mówiła o nienawiści.

"Na szczęście w nowoczesnym społeczeństwie niezamęznych matek już nikt nie piętnuje."- szkoda, że ojcowie tych dzieci, jak byli, tak nadal traktowani są ulgowo i wręcz usprawiedliwiani.

"jej teza, jakoby chrześcijanie, w przeciwieństwie do osób "odrzucających Chrystusa", dbali o godny pogrzeb zmarłych, jest nieuzasadniona."
    Nie, to twoja teza, która bardzo Ci pasuje do kontekstu, mimo tłumaczeń Anny(i nie tylko), że "nie jest wielbłądem", a i z kontekstu zalinkowanego artykułu taka teza nie wynikała.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|Witt 28.10.2018, 20:59

Całość wypowiedzi jest jednoznaczna: człowiek, który odrzuca Chrystusa wg Anny jest nikim. Ona ...

Tak, a cały przytoczony wcześniej tekst jest oczywiście bez związku. MM, nie wygłupiaj się proszę, bo zachowujesz się, jakby tam stało "sprzedam Opla, 1999 r.", a nie konkretna sytuacja i konkretne zdanie jako puenta.
    Szukasz kija, żeby psa uderzyć, nic ponadto.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|MonikaMaria 28.10.2018, 21:12

Tak, a cały przytoczony wcześniej tekst jest oczywiście bez związku. MM, nie wygłupiaj się proszę, bo zachowujesz się, jakby tam stało "sprzedam Opla, 1999 r.", a nie konkretna sytuacja i konkretne zdanie jako puenta.
    Szukasz kija, żeby psa uderzyć, nic ponadto.

Cały przytoczony tekst skomentowałam powyżej.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|Agnes32 28.10.2018, 20:16
    Słuszna decyzja. Jeśli ktoś kto zachować zdrowe zmysły, nie powinien FF ani nadużywać, ani traktować zbyt serio.
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 28.10.2018, 20:17

Słuszna decyzja. Jeśli ktoś kto zachować zdrowe zmysły, nie powinien FF ani nadużywać, ani traktować zbyt serio.

^^^
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|Agnes32 28.10.2018, 20:46
    No i jest kolejna naparzanka. Czy FF da się traktować poważnie? Śmiem twierdzić, że nie. Ale ja akurat lubię naparzanki. :D
    Odpowiedz
  • Re: Jestem zniesmaczony.|mariaelena 28.10.2018, 20:48

No i jest kolejna naparzanka. Czy FF da się traktować poważnie? Śmiem twierdzić, że nie. Ale ja akurat lubię naparzanki. :D

Ale żeby focha strzelać bo się w samemu oczka piasku natrzepało?
    ;)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook