Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.

dodano: 3.08.2018, 12:07
akcje wątku: drzewko

Autor: Gurb

Teczowy gnojek.

Od siebie chcialbym Panu Jerzemu w dniu jego 85 rodzin (przypadek chcial, ze dzieli go z Antonim Macierewiczem) zyczyc przede wszystkim zdrowia.

https://www.youtube.com/watch?v=LXpg-Tq_wLs&feature=youtu.be&a=

• Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|[Wstaw]less 3.08.2018, 12:10
    Człowiek, który jako jeden z niewielu nie wypiera się swojej przeszłości. Przy okazji dobry youtuber i "NIE", które stworzył ma najzabawniejsza fanpage na fb.
    It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|miś Korbiniana 3.08.2018, 12:14
    Gdyby Urban włożył turban - to by ze świni był Chomeini.
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Ola 3.08.2018, 12:18
    Żeby wreszcie przestał wyglądać jak Budda i zmądrzał, bo choć stary to głupi.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Fredny 3.08.2018, 12:26
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|ℳrohny 3.08.2018, 13:31
    Spoko, Pepe. Pana Jerzego stać na eutanazję w Szwajcarii.
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|AnnaMS 3.08.2018, 13:39
    Od zawsze, Tęczowy gnojku, kojarzyłam cię z "NIE".
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Gurb 3.08.2018, 14:14

Od zawsze, Tęczowy gnojku, kojarzyłam cię z "NIE".

A zyczenia dla Pana Jerzego ?
    Teczowy gnojek.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|AnnaMS 3.08.2018, 14:15

A zyczenia dla Pana Jerzego ?

Pomodlę się o jego nawrócenie. Może być?
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|ℳrohny 3.08.2018, 14:23

Pomodlę się o jego nawrócenie. Może być?

Jako Żyd powinien nawrócić się na ortodoksyjny judaizm?
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Witt 3.08.2018, 13:41
    Pamiętam jakiś wywiad z Urbanem, gdy zaprzeczał, że jest dobrym człowiekiem lub odpowiedział wprost na pytanie dziennikarza, że jest złym. Ale w tym momencie widziałem coś takiego, że jak przez cały wywiad był cynicznym skur..., tak w tym momencie, przez ułamek sekundy, widziałem oczy człowieka smutnego, którego sumienie gdzieś głęboko wewnątrz, w zamkniętej skrzyni zapukało w wieko, a dusza zapłakała.
    Ja życzę temu człowiekowi, żeby się na stare lata przeprosił z własnym sumieniem i przestał się go wypierać. Reszta wtedy przyjdzie.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Niechodliwy 3.08.2018, 15:29

Pamiętam jakiś wywiad z Urbanem, gdy zaprzeczał, że jest dobrym człowiekiem lub odpowiedział wprost na pytanie dziennikarza, że jest złym. Ale w tym momencie widziałem coś takiego, że jak przez cały wywiad był cynicznym skur..., tak w tym momencie, przez ułamek sekundy, widziałem oczy człowieka smutnego, którego sumienie gdzieś głęboko ...

Ale to jest całkowicie naturalne, by pospiesznie nie oceniać siebie jako dobrego. To świadczy o zbyt wysokim mniemaniu o sobie, czego dowodzi wiele osób na tym forum. Chwalą się jakimi to dobrymi chrześcijanami są, a ja mam wątpliwości czy w ogóle wiedzą co to znaczy.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Witt 3.08.2018, 17:42

Ale to jest całkowicie naturalne, by pospiesznie nie oceniać siebie jako dobrego. To świadczy o zbyt wysokim mniemaniu o sobie, czego dowodzi wiele osób na tym forum. Chwalą się jakimi to dobrymi chrześcijanami są, a ja mam wątpliwości czy w ogóle wiedzą co to znaczy.

To nie było zastanowienie się, czy chwila refleksji, ale gwałtowne wyparcie.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|twardek 3.08.2018, 14:22
    Z okazji jego 85 urodzin, życzę sobie abym spotkał się z nim sam na sam, w jakimś zaułku, gdzie mógłbym wyrzeźbić mu tą świńska mordę na kształt symbolu Polski Walczącej, który zbezcześcił niedawno przed kamerą. Nie wahałbym się, ponieważ jestem od niego niewiele młodszy a chorób z górnej półki przebyłem pewno nie mniej.

I pomyśleć, że przez tego m.in. gnoja w październiku 1957 r. zostałem stłuczony przez "golędzinowców", którzy pacyfikowali naszą (studentów Politechniki) demonstrację na Pl. Narutowicza - w obronie tygodnika "Po prostu", gdzie ten ryj wówczas pracował.
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|Niechodliwy 3.08.2018, 15:26

Z okazji jego 85 urodzin, życzę sobie abym spotkał się z nim sam na sam, w jakimś zaułku, gdzie mógłbym wyrzeźbić mu tą świńska mordę na kształt symbolu Polski Walczącej, który zbezcześcił niedawno przed kamerą. Nie wahałbym się, ponieważ jestem od niego niewiele młodszy a chorób z górnej półki przebyłem ...

Zupełnie źle kieruje Pan swój żal. W październiku 1957 roku "Po Prostu" zostało zlikwidowane przez Gomułkę, a sam Urban dostał zakaz publikowania tekstów. Nie mógł więc Pan dostawać po grzbiecie z winy Urbana, bo on sam dostał wtedy po łapach od władzy, a był wtedy świeżo upieczonym dziennikarzem, a nie "bogiem propagandy".
    Odpowiedz
  • Re: Jerzy Urban konczy 85 lat. Zloz zyczenia.|twardek 3.08.2018, 16:08

Zupełnie źle kieruje Pan swój żal. W październiku 1957 roku "Po Prostu" zostało zlikwidowane przez Gomułkę, a sam Urban dostał zakaz publikowania tekstów. Nie mógł więc Pan dostawać po grzbiecie z winy Urbana, bo on sam dostał wtedy po łapach od władzy, a był wtedy świeżo upieczonym dziennikarzem, a nie ...

Demonstracja odbywała się właśnie w proteście za zamknięcie Po prostu. Jak odpisałem Adalbertowi w wątku "Czy ktoś z Was wie" Urban " był anty-gomułkowskim "patriotą", Od roku 1982 był patriotą anty-solidarnościowym... /powinno być od r. 1981/. Teraz jest rzeczywistym anty-patriotą, chyba, że nie poczuwa się do jakiegokolwiek związku z narodem, w związku z czym jest wrogiem.
    Nie wiem, czy zdając sobie sprawę z tego, że w tym tygodniku były takie farbowane liski jak Urban, wziąłbym udział w demonstracji i stąd moje rozżalenie, że za m.in tego gnoja dostałem wówczas baty.
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook