Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jakie książki religijne po Biblii polecacie?

dodano: 12.08.2014, 9:50
akcje wątku: drzewko

Autor: Margaretka13

Gdy zechcesz Bogu złożyć jakąś ofiarę,nie omieszkaj dar swój podać przez najmilsze i najgodniejsze ręce Maryi,jeśli nie chcesz ,by został odrzucony.

W obecnych czasach jest ogrom pozycji czytelniczych.Nie muszą nawet posiadać imprimatur ,więc tym bardziej powinniśmy wiedzieć co czytamy.

Zakładając ten wątek miałam na myśli szczególnie pozycje,które pomagają nam w pracy nad samym sobą ,aby jak najbardziej zjednoczyć się z Chrystusem.

Jestem od 2 lat świadkiem obecności żywego Boga,Jego cudów,przemian serc,nawróceń,uzdrowień ,proroctw itd.Tym samym widzę, ludzi którzy  zaczynają się gubić w tych nadprzyrodzonych znakach i łaskach ponieważ nie ma kierowników duchowych .Niewielu kapłanów ma taki dar rozeznania nie mówiąc już o tym,że są tacy którzy nie wierzą w diabła.

Jak poradzić sobie w takiej sytuacji by nie pobłądzić?

Jestem prawie uzależniona od czytania,od 2 lat kiedy zaczęło się moje nawrócenie przeczytałam wiele pozycji.

Pierszą jaką dostałam od znajomego było :,,O naśladowaniu Chrystusa,, Tomasza a Kempis.

Po niej masa innych z których wybrałam jeszcze jedną podsuniętą przez samego Ducha Świętego.Mogę tak napisać teraz,choć kiedyś nie miałam pojęcia nic o działaniu Ducha Świętego ,znając go jedynie jako jakiegoś gołąbka z opowieści.

Po generalnej spowiedzi trwającej w sumie ok.5 godź( nazbierało się tego),ksiądz uprzedził mnie,żebym teraz uważała,bo może być różnie .W sensie ,że diabłu to się nie podobało.

I tak też się stało,z tydzień po tej spowiedzi był skumulowany atak ze strony moich znajomych niewierzących ,namowy do  złych rzeczy ,drwiny,wyśmiewanie,zastraszanie,przekleństwa ,nawet jedna zniewolona się trafiła by mnie zadręczać przez rok.W mjej głowie nagle zrobił się taki zamęt ,że nie wiedziałam co się ze mną dzieje,do tego stopnia,że sprawdzałam w necie dowody czy ktoś taki jak Jezus żył.

To było jakieś szaleństwo,już miałam dzwonić do księdza by mi wyjaśnił co się ze mną dzieje.Ale pomodliłam się szczerze do  Boga by dał mi odpowiedź co się dzieje w mojej duszy.

I szperając po necie trafiłam na  św.Jana od krzyża i jego książkę,,Droga na GóręKarmel,,W tamtym czasie ojęcia nie miałam kim on  był,co pisał i o czym.Ale wystarczyło jedno zdanie opisu ksiązki ,że jest tam coś o duszy.Miałam naychmiastowe przymuszenie,że muszę mieć tą książkę i że tam znajdę odpowiedź.

I  uwierzcie mi,kiedy ją zakupiłam byłam w szoku,znalazłam tam odpowiedź na wszystko co było mi potrzebne ,znalazłam więcej niż sobie wyobrażałam.Św.Jan stał się moim kierownikiem duchowym i zostałam całkowicie uspokojona,że to  nie początki choroby psychicznej :)

Wszelkie lęki,zamęt zniknęły jak ręką odjął,książka wskazała mi moje najwększe zniewolenie ,które Jezus Chrystus póżniej uzdrowił.

Z tymi pozycjami się nie rozstaję ,póki co nie znalazłam nic równie dobrego ogarniającego wszystkie problemy ducha.

Co wy polecacie?

• Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|2013 Zuzelski 12.08.2014, 10:17
    Polecam całego Ratzingera , Kard. Wojtyła , Znak sprzeciwu , Daniel - Rops , Dzieje CHrystusa , warto też zajrzeć do książek ks. Olszewskiego a także " dyktowanych" ksiażek o. Badeniego i Dzienniczek siostry Faustyny. Natomiast O naśladowaniu Chrystusa to zupełnie wyjątkowa książka chętnie do niej wracam. Wyjątkowe też ( jak dla mnie ) są ksiązki bł. Katarzyny Emmerich .
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|Margaretka13 12.08.2014, 10:45
    o.Badeni-cudowny jest.Dzienniczek Faustyny podstawa ,również polecam.Ks.Olszewskiego czytałam i cenię sobie jego osobiste świadectwa z posługi .Katarzynę Emmerich mam w 2 tomach,jeśli wierzyć wszystkim jej wizjom,to wiele wyjaśniają szczególnie ze ST.Po opisie męki prawie zemdlałam.Dodam ze świadectw o.Tardifa i ks.Bashoborę .Obecnie duże wrażenie zrobiły na mnie słowa Jezusa do Anny Argasińskiej ,prowadzenie w takim codziennym życiu.Choć podchodzę z dystansem bo to jedynie prywatne proroctwa które chyba jeszcze trwają.
    Gurb-po angielsku nie umiem ,a bóg urojony to chyba czołowa lektura ateistów.Czy można ją traktować jako prywatne wizje czy są tam myśli innych osób?
    Nie jestem jakimś ignorantem co do takich pozycji,raczej staram się czytać porównywać z rzeczywistością i wyciągać wnioski.
    Będąc ostatnio w antykwariacie i pytając o dział religijny odkryłam pozycje zarówno katolickie jak i ateistyczne.Więc coś w tym jest ,że ateizm traktowany jest jak religia :)
    Gdy zechcesz Bogu złożyć jakąś ofiarę,nie omieszkaj dar swój podać przez najmilsze i najgodniejsze ręce Maryi,jeśli nie chcesz ,by został odrzucony.
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|2013 Zuzelski 12.08.2014, 10:51
    W empiku w dziale religie obok Pisma Świętego stoi Dawkins . Podobnej objetości i też w bardzo dostojnej oprawie .
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|Bar_ka 12.08.2014, 11:45
    Po 30 blisko latach, pozbawiona netu, sięgnęłam i ponownie odkryłam książkę Jacka Woronieckiego " Pełnia modlitwy" . Można się zapoznać z jej treścią tutaj:
    http://www.kbroszko.dominikanie.pl/pm/pelnia.html
    Również " Tęsknota za Ojcem", (lectio divina do Ojcze nasz) Krzysztofa Wonsa SDS trafiła mnie w tym roku " w serce". Medytacji tej najważniejszej modlitwy jest wiele i pewnie każda coś nowego wniesie.
    Jak wyżej, polecam Ratzingera, szczególnie "Jezus z Nazaretu".
    Życzę udanych, trafnych wyborów.
    Zmęczone są me oczy od patrzenia w górę, Panie stań przy mnie bo jestem w ucisku. I oto ustrzegłeś moją duszę od czeluści zagłady, gdyż odrzuciłeś za siebie wszystkie moje grzechy. /Iz, 38/
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|KonradTomasz 12.08.2014, 14:39
    link do całej biblioteki on-line
    w niej szczególnie Summa tomaszowa
    oraz kilkadziesiąt książek bardzo dobrego tomisty i teoretyka duchowości prof. Gogacza
    bardzo polecam, na dodatek za darmo

http://katedra.uksw.edu.pl/ramka.htm
    Konrad Tomasz
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|Margaretka13 12.08.2014, 15:51

link do całej biblioteki on-line
    w niej szczególnie Summa tomaszowa
    oraz kilkadziesiąt książek bardzo dobrego tomisty i teoretyka duchowości prof. Gogacza
    bardzo polecam, na dodatek za darmo

http://katedra.uksw.edu.pl/ramka.htm

Konrad-super stronka dzięki :)
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|Teofila (w podróży) 12.08.2014, 18:15
    Jeśli chodzi o pracę nad sobą, to obok "Naśladowania Chrystusa" polecam zawsze:

Wawrzyniec Scupoli "Walka duchowa"
    Franciszek Salezy "Filotea czyli droga do życia pobożnego"
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|KonradTomasz 12.08.2014, 23:58
    a jeśli chodzi czysto o duchowość, to moją ulubioną pozycją są Cwiczenia duchowe
    O. J. Augustyna SJ
    też online za darmo:
    tu jest link do 4 tomów, zaraz u góry strony zlinkowanej:
    http://mateusz.pl/ksiazki/
    Konrad Tomasz
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|PIOTRMICHAL 13.08.2014, 2:38
    Bł. ANNA KATARZYNA EMMERICH
    ŻYWOT I BOLESNA MĘKA PANA
    NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA I
    NAJŚWIĘTSZEJ MATKI JEGO MARYI
    http://www.echochrystusakrola.org/assets/files/2012-01/sw_katarzyna_emmerich.pdf
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|circ 13.08.2014, 14:21
    Margaretka- przeczytaj Dzieła Sw. Teresy z Avila i jej Księgę Fundacji.
    Mnie to tak podniosło jak Ciebie Sw. Jan od Krzyża.

Tu masz ;

http://www.voxdomini.com.pl/duch/mistyka/tw/ks-fu/ks-fu-03.htm
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|Margaretka13 13.08.2014, 18:31
    Dziękuję kochani za wszystkie cenne pozycje :)
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|justa 19.01.2020, 10:31
    ponawiam pytanie
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|DelfInn 20.01.2020, 0:29

ponawiam pytanie

cos od siebie?
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|DelfInn 20.01.2020, 1:56
    Dzienniczek.
    Odpowiedz
  • Re: Jakie książki religijne po Biblii polecacie?|itsak 23.01.2020, 13:13
    Kilka wartościowych książek, które moim zdaniem warto jest przeczytac:
    Tadeusz Pulcyn - blizna
    Nocny Złodziej Tuż przed świtem - Szostak
    Grunt pod nogami - Kaczkowskiego
    Pamięć i tożsamość Jana Pawła II

Obecnie spore promocje na literaturę religijną znajdują sie w księgarni pwn https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Literatura-religijna,2196998,k.html
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook