Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jakbym czytała w PRL-owskiej gazecie o posiedzeniu KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. A to o obradach Synodu Amazońskiego

dodano: 17.10.2019, 14:50
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

 
https://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/indianie_fot_jialianggao_cc_40_wiki_edit-746x280.jpg

Nie można kurczowo trzymać się przestarzałych metod, tylko z misyjną odwagą należy stawiać czoło nowym wyzwaniom. Kościół musi zatroszczyć się o swe miłosierne i misyjne oblicze, będąc głosem wyzyskiwanych i prześladowanych ludów Amazonii, nawet za cenę męczeństwa.

Wspierając ludność tubylczą, należy prowadzić takie działania, które będą motywować ją do współodpowiedzialności za przyszłość Amazonii. Zachowanie tego regionu przed zniszczeniem jest obowiązkiem całej ludzkości.

Zaproponowano m.in. zacieśnienie współpracy między naukowcami z całego świata zajmującymi się ochroną stworzenia i skutkami zmian klimatycznych oraz włączenie do tych działań Papieskiej Akademii Nauk [Zamiast: Proletariusze, to: Ekolodzy wszystkich krajów łączcie się!].

Vaticannews.va/

https://www.fronda.pl/a/w-amazonii-duszpasterstwo-ma-byc-kreatywne-co-to-znaczy,134756.html

Ekolodzy wszystkich krajów łączcie się!

 • Re: Jakbym czytała w PRL-owskiej gazecie o posiedzeniu KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. A to o obradach Synodu Amazońskiego|Tobi3 17.10.2019, 14:57
  Czyżby Gombrowicz miał rację mówiąc ,że Watykan dlatego tak nienawidzi ZSSR, że jest bardzo do niego podobny(w metodach działania)
  Odpowiedz
 • Re: Jakbym czytała w PRL-owskiej gazecie o posiedzeniu KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. A to o obradach Synodu Amazońskiego|Annbis 17.10.2019, 15:24

  Czyżby Gombrowicz miał rację mówiąc ,że Watykan dlatego tak nienawidzi ZSSR, że jest bardzo do niego podobny(w metodach działania)


  Nie tylko w działaniu.
  Język przekazu żywcem wyjęty z sprawozdań o posiedzeniu KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego lub w PRL-u, KC PZPR.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook