Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jaka szkoda, że człowiek musi jeść

dodano: 26.02.2014, 19:22
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Jak pomyślę, ile czasu tracę na przygotowywanie jedzenia, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Bynajmniej nie w celu obierania warzyw, czy spożycia posiłku...

Pomyślcie, ile problemów nie zaistniałoby na świecie, gdyby nie ten pomysł Pana Boga.

Nie byłoby kwestii głodu.

Nie byłoby problemu nieurodzaju.

Człowiek zyskałby tyle wolnego czasu, który mógłby z pożytkiem wykorzystać.

Tak, tak - wiem, że jedzenie jest przyjemne i pożyteczne.

I że wspólne posiłki łączą ludzi.

Jeść jest może fajnie, ale gotowanie to wyzwanie.

• Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|tia 26.02.2014, 19:37
    Podobno gdzieś tam w Tybecie jest jakiś pan, co nie je i nie pije, a żyje, wróć, wegetuje. Chcesz żyć czy wegetować?
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Teofila (w podróży) 26.02.2014, 19:37

Podobno gdzieś tam w Tybecie jest jakiś pan, co nie je i nie pije, a żyje, wróć, wegetuje. Chcesz żyć czy wegetować?

Chcę żyć.
    Ale wolałabym, żeby to ktoś inny gotował ;)
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|tia 26.02.2014, 20:00

Chcę żyć.
    Ale wolałabym, żeby to ktoś inny gotował ;)

Moja żona cały czas twierdzi, że mężczyźni to najlepsi kucharze na świecie, a ja twierdzę, że się ożeniłem i jakoś w mojej rodzinie to kobiety były mistrzami świata w gotowaniu. :-) Zresztą jak moja żona zrobi kawę lub herbatę, to mi zdecydowanie lepiej smakuje niż kiedy zrobię sam. Kobiety jednak bardziej emocjonalnie podchodzą do różnych spraw, a w sprawie gotowania, to dość nierzadko dodają najlepszą przyprawę świata - serce. A ja w sprawach sercowych to raczej za cienki Bolek jestem, po to mam mózg, aby decydować, sercem nie myślę, pomimo że metafora mi nieobca.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Teofila (w podróży) 26.02.2014, 21:13

Moja żona cały czas twierdzi, że mężczyźni to najlepsi kucharze na świecie, a ja twierdzę, że się ożeniłem i jakoś w mojej rodzinie to kobiety były mistrzami świata w gotowaniu. :-) Zresztą jak moja żona zrobi kawę lub herbatę, to mi zdecydowanie lepiej smakuje niż kiedy zrobię sam. Kobiety jednak bardziej ...

"Zresztą jak moja żona zrobi kawę lub herbatę, to mi zdecydowanie lepiej smakuje niż kiedy zrobię sam".

Wyjaśnienie tej zagadki jest proste:
    zawsze smakuje nam lepiej jak zjadamy coś przygotowanego przez innych.

Właśnie dlatego powinieneś czasem przygotować herbatę czy kawę dla żony (albo obiad!), zobaczysz jak będzie Ci wdzięczna.
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|tia 26.02.2014, 22:11

"Zresztą jak moja żona zrobi kawę lub herbatę, to mi zdecydowanie lepiej smakuje niż kiedy zrobię sam".

Wyjaśnienie tej zagadki jest proste:
    zawsze smakuje nam lepiej jak zjadamy coś przygotowanego przez innych.

Właśnie dlatego powinieneś czasem przygotować herbatę czy kawę dla żony (albo obiad!), zobaczysz jak będzie Ci wdzięczna.

No niekoniecznie, już nie raz narzekała, że rurę zrobiłem i żebym do ekspresu się nie dotykał, bo tylko kawę marnuję. Kim to ja jestem, aby nie słuchać królowej w jej królestwie? Wolę nie popadać w niełaskę, tylko wykazać pokorne serce (szczypta hipokryzji czasem przystoi dla smaczku) :-D
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Nowenna Pompejańska 26.02.2014, 19:41
    Dlatego ja optuję za postami, warto raz na kilka tygodni zrobić sobie np 5 dniowy post o samej wodzie albo chlebie i wodzie. Ewnetualnie 2 razy w tygodniu. Opcja także - gotowanie gara ziemniaków raz na tydzień - jak św. Jan Vianney :)
    Wszystko o NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ - www.pompejanska.rosemaria.pl
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Teofila (w podróży) 26.02.2014, 19:48

Dlatego ja optuję za postami, warto raz na kilka tygodni zrobić sobie np 5 dniowy post o samej wodzie albo chlebie i wodzie. Ewnetualnie 2 razy w tygodniu. Opcja także - gotowanie gara ziemniaków raz na tydzień - jak św. Jan Vianney :)

"gotowanie gara ziemniaków raz na tydzień - jak św. Jan Vianney :)"

Dzieci by mi nie darowały :)
    Ale posty to słuszny kierunek.
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|tia 26.02.2014, 20:16

Radykalne posty to rozwalony metabolizm, a później jojo. Środa, piątek to akurat dobre dni, aby nie spożywać mięsa i czekolady lub słodyczy w ogóle. Apostołowie dają nam dobre rady.
    Zresztą jutro to chyba nie trzeba będzie gotować. Chociaż jeżeli stawiasz na swoje, to ze smażenia nikt Cię nie zwolni :-)
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Elrond 26.02.2014, 21:05

ja postuluje, aby moja Piekniejsza Polowka tak robila zupe - gar na kilka dni. Nu ale uona ma opory.... Nic na to nie poradzisz :)
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Teofila (w podróży) 26.02.2014, 21:08

ja postuluje, aby moja Piekniejsza Polowka tak robila zupe - gar na kilka dni. Nu ale uona ma opory.... Nic na to nie poradzisz :)

I mądra kobieta z niej jest, bo najzdrowsze jedzenie to jedzenie świeżo przyrządzone.
    Z tego powodu mądre kobiety cierpią i gotują codziennie.
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Elrond 26.02.2014, 21:41

I mądra kobieta z niej jest, bo najzdrowsze jedzenie to jedzenie świeżo przyrządzone.

A ja tam lubie jak sie wszystko "przegryzie" przez dzien. No, moze nie wszystko :)
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|miś Korbiniana 27.02.2014, 9:53

Kuchnia czeska wymaga dojrzewania potraw, zresztą swojski bigosik też jest najlepszy po odgrzaniu. ;-)
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Wertyp 26.02.2014, 19:48
    A co by było, gdyby Pan Bóg stworzył człowieka w oparciu o związki krzemu a nie węgla?
    #infobroker
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Teofila (w podróży) 26.02.2014, 19:49

A co by było, gdyby Pan Bóg stworzył człowieka w oparciu o związki krzemu a nie węgla?

To ciekawe.
    Co by było?
    Odpowiedz
  • Re: Jaka szkoda, że człowiek musi jeść|Darcheville 26.02.2014, 19:54
    tatar wołowy,świeżo zmielone mięsko,duża ilosc cebulki,ale nie za duża!,pieprz,sól,żółtko...
    to się albo rozumie,albo nie
    ;)
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook