Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jak się wam podoba

• Re: Jak się wam podoba |. 7.01.2015, 18:06
    A co to?
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |baszcz 7.01.2015, 18:17

A co to?

Fragment Mgławicy Orzeł w gwiazdozbiorze Węża.
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |Bozon Higgsa 7.01.2015, 18:17
    Piękne to jest. Takie widoki mogę podziwiać godzinami - gdzie z resztek dawnych układów gwiezdnych powoli tworzą się nowe.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |Bozon Higgsa 7.01.2015, 18:22
    Za kilka miliardów lat Układ Słoneczny też przestanie istnieć. I w jego miejsce być może też powstanie coś nowego. Gdzieś, w jakimś miejscu podobnej struktury.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |baszcz 7.01.2015, 18:41
    Polecam też nowe zdjęcie Andromedy. Można powiększać, powiększać i powiększać :)

http://www.spacetelescope.org/images/heic1502a/zoomable/
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |Edit 7.01.2015, 19:00
    Nie no, niedokończone, nie wiem czy ma świadomość bytu, i myślę że było retuszowane ;)
    a po za tym, fajne
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |Bozon Higgsa 7.01.2015, 19:13

Nie no, niedokończone, nie wiem czy ma świadomość bytu, i myślę że było retuszowane ;)
    a po za tym, fajne

To tylko chmury pyłu, wodoru i innych gazów powoli zagęszczające się w jakichś miejscach. Mogą się rozwiać, a mogą zagęścić się tak, że w danym obszarze zastartuje fuzja nuklearna - i mamy kolejną gwiazdę.
    Trudno, by obiekt czysto materialny, fizyczny, złożony z prostych atomów i o niskim stopniu organizacji wewnętrznej miał - Świadomość (choć w sf i to jest możliwe).
    A retusz - w tym sensie, że barwami oddano fakt : atomy jakich pierwiastków w chmurze emitują jakie rodzaje promieniowania. Jakoś trzeba było oddać np. bogactwo emisji w ultrafiolecie czy w twardszych typach promieniowania, normalnie niewidzialnych dla wzroku.
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |szoku 7.01.2015, 19:55
    Bardzo. Lubię podziwiać wielkość Boga w jego dziełach.
    Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat!
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |Bozon Higgsa 7.01.2015, 20:09

Bardzo. Lubię podziwiać wielkość Boga w jego dziełach.

Ba, w drugą stronę też to działa. Najprostsza żywa komórka jest niezwykle skomplikowaną fabryką biochemiczną której działanie jest sterowanie wg bardzo złożonych reguł.
    Albo zejśc jeszcze niżej, na poziom subatomowy, gdzie (nazwijmy to tak) "twarda" materia "znika" i mamy do czynienia z rozedrganymi porcjami energii/materii, o których nawet nie można powiedzieć, że są w jakimś konkretnym miejscu.
    A tylko, że "prawdopodobnie są chyba gdzieś w tym obszarze" :-)
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |szoku 7.01.2015, 20:16
    Ależ oczywiście :) Tu na ziemi mamy jeszcze większy (mikro)kosmos niż tam daleko w górze :)
    Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat!
    Odpowiedz
  • Re: Jak się wam podoba |Bozon Higgsa 7.01.2015, 20:30
    Tu jest trochę więcej takich widoczków - plus odpowiednia oprawa muzyczna.
    Jak ktoś dysponuje odpowiednimi możliwościami technicznymi - duży telewizor oraz zestaw audio dekodujący dźwięk 5.1 to polecam...

http://m.youtube.com/watch?v=TlBIQqIPaGg
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook